• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie technikum po gimnazjum na programistę?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
740 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Eros Nowicjusz (120 p.)
Witam, otóż jestem w ostatniej - końcowej klasie gimnazjum i moją pasją już od małego jest programowanie. Chciałbym iść do technikum o kierunku jak najlepszym pod programowanie, ale niestety w Polsce raczej wydaje mi się, że nie ma żadnej szkoły średniej o tym kierunku. I właśnie dlatego zgłaszam się tutaj na forum z pytaniem, jaki kierunek byłby dla mnie najlepszy?

Z góry dziękuje i pozdrawiam (:
komentarz 24 stycznia 2019 przez kryst.4 Początkujący (350 p.)

Jestem w podobnej sytuacji wink

4 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez niezalogowany
Wbrew pozorom masz duży pakiet możliwości.

Technik informatyk - klasyczne, programowanie masz w kwalifikacji EE.09 (dawniej E.14).

Technik programista - nowy zawód, jak powyżej, ale ze zwiększonym udziałem programowania.

Inne zawody, np. technik mechanotronik.

Jeśli interesuje cię samo programowanie, to wybierz liceum i profil mat-fiz oraz rozszerzony angielski. Da ci to dobrą podstawę z matematyki i angielskiego. I uczysz się o rok krócej.

Programowania i tak musisz nauczyć się sam, ponieważ szkoła ma oprócz ciebie - pasjonata jak sądzę - kilkunastu innych uczniów w klasie, którzy z przypadku trafili do niej. A wszystkimi trzeba się zająć.
+3 głosów
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Również sugeruję rozważenie wyboru liceum i klasy o profilu mat-inf-ang ew. mat-inf-fiz.
+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez MikDal Mądrala (5,660 p.)
Ja bym wybrał jakiekolwiek technikum, byle tylko nie informatyczne.Dlaczego? Jak wybierzesz technikum elektryczne/ elektroniczne - będziesz miał dodatkową wiedzę z tego zakresu co pozwoli Ci pracować jako osoba bardziej wyspecjalizowana. Jak pójdziesz na chemię, to podobnie w tym temacie. Co do nauki programowania - we własnym zakresie. Na wakacje wciskałbym się ile sił do firmy programistycznej, żeby chociaż za darmo robić (bo za naukę trzeba płacić):).

Zawsze może się zdarzyć tak, że będziesz miał technikum (np. elektroniczne) w jednym budynku z informatycznym - wtedy jak pójdziesz na elektronika będziesz mógł brać udział w spotkaniach jakiegoś koła sympatyków bez problemów.
+1 głos
odpowiedź 24 stycznia 2019 przez m4sk1n Pasjonat (16,750 p.)
Jeżeli jest to Twoją pasją, patrz raczej na to, która szkoła będzie Ci w niej najmniej przeszkadzać, ja wybrałem LO (profil mat-fiz-inf)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 559 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 4,115 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...