• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Szkoła] Szkoła po gimnazjum z kierunkiem informatycznym w Toruniu.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,330 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wiktor.jf Nowicjusz (120 p.)

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum!

Niedługo będzie trzeba podjąć wybór szkoły, w której będę mógł kontynuować moją edukację. Zainteresowały mnie kierunki informatyczne (Matematyka, fizyka, chemia oraz inne przedmioty ścisłe nie są mi straszne, same pozytywne oceny. Logiczne myślenie oraz zainteresowanie komputerami od dzieciństwa także jest laugh.) 

Zacząłem szukać szkoły w Toruniu (ewentualnie Olsztynie), gdzie przygotowuję się wystarczająco do studiów. Wiele osób poleca licea - jeśli chodzi o kontynuację na studiach. Jeszcze inni, że to technikum daje możliwości. Z góry mówię, że chciałbym uczyć się jednak na studiach. (i dlatego raczej pozostanę przy liceum, chociaż jeśli są zastrzeżenia, to proszę pisać)

I tu jest pytanie - Która szkoła w Toruniu przygotuje mnie pod "karierę" informatyczną oraz studia?
Czy jest coś godnego polecenia, a jeśli tak, to która szkoła i jaki kierunek. Prosiłbym o opisanie warunków od wykwalifikowania nauczycieli (podobno w niektórych, nawet tych "najlepszych" szkołach są nauczyciele, którzy nic nie uczą frown ) do opinii lub własnych doświadczeń.

Jest to dla mnie ważna sprawa. Z informatyką chciałbym wiązać swoja przyszłość - dokładniej programowanie, tworzenie programów. Szkół jest wiele, a czasu... niewiele. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! cheeky

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2018 przez MAJ0R Obywatel (1,130 p.)
Szkoły ci nie polecę,bo nie jestem z tych okolic,ale moim zdaniem liceum z rozszerzoną matematyką fizyką i informatyką to dobry pomysł.Dodatkowo musisz koniecznie uczyć się na własną rękę(głównie chodzi o informatykę,programowanie itp. ale zakładam że to twoje hobby skoro idziesz w tym kierunku), jak nie jesteś samoukiem to może jakieś kursy,ale uczenie samodzielne w między czasie pozwala jeszcze lepiej się rozwinąć,dodatkowo zapisujesz się do szkoły językowej z angielskim a na maturze zdajesz rozszerzoną matme,angola fizyke/infe i polski jesli uczelnia na to patrzy i powinno styknąć.Przynajmniej ja mam taki plan i wydaje się całkiem sensowny.

Rok starszy kolega ;)
komentarz 19 lutego 2018 przez wiktor.jf Nowicjusz (120 p.)
Dzięki za odpowiedź!
 

Brzmi jak sensowny plan, tylko jest jeden problem... Z językami u mnie trochę kiepsko.
komentarz 19 lutego 2018 przez MAJ0R Obywatel (1,130 p.)
nie musisz zdawać rozszerzonego anielskiego, zawsze to jakieś punkty,małe ale znaczące.Ale w takim razie zdajesz sobie sprawę że musisz nad tym solidnie popracować bo jednak język angielski to podstawa jeśli chcesz zostać programistą(moja opinia).Dlatego też wspomniałem o szkole językowej.
komentarz 19 lutego 2018 przez wiktor.jf Nowicjusz (120 p.)
Oczywiście, ze wiem. Wszyscy w koło mówią, ze bez tego nic nie zrobię.

Ale wiadomo - umysł ścisły ciężko uczy się języków. Chociaż to też zależy.
komentarz 19 lutego 2018 przez MAJ0R Obywatel (1,130 p.)
"umysł ścisły ciężko uczy się języków" Jeśli brał byś pod uwagę jakieś egzotyczne języki typu arabski,chiński etc. ale angielskiego to jest w stanie nauczyć się każdy,wystarczy popracować.A posiadanie takiego podejścia nie pomaga,więc tak zależy
komentarz 19 lutego 2018 przez wiktor.jf Nowicjusz (120 p.)

Znaczy... wyciągam wnioski z przekazanych mi słowem informacji. Wydaje mi się, że mój poziom angielskiego w obecnej klasie jest na poziomie 4 w skali od 1 do 6 (chociaż zawsze dostaję 5 na koniec)

Muszę się wziąć do roboty! indecision

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2018 przez Jedras Maniak (54,860 p.)

I tu jest pytanie - Która szkoła w Toruniu przygotuje mnie pod "karierę" informatyczną oraz studia? 

Żadna szkoła Cię do tego nie przygotuje. Tylko samodzielną pracą można coś osiągnąć w informatyce i w prawie każdej innej działce.


Z góry mówię, że chciałbym uczyć się jednak na studiach. (i dlatego raczej pozostanę przy liceum, chociaż jeśli są zastrzeżenia, to proszę pisać) 

Po technikum też można iść na studia. Pytanie tylko czy chcesz uczyć się w szkole średniej rok dłużej. 

Generalnie to LO z rozszerzoną matematyką i informatyka/fizyką to chyba najlepszy wybór pod studia informatyczne. Nie zapomnij tylko, że jeśli chcesz dostać się na jakąś poważną uczelnię to czeka Cię wiele godzin spędzonych nad matematyką i przedmiotem dodatkowym. Progi będą z roku na rok pewnie coraz wyższe (relatywnie do poziomu matury), bo jest nagonka na IT. Chyba, że wreszcie przywrócą egzaminy wstępne na studia, bo takie plany też gdzieś były. 

(podobno w niektórych, nawet tych "najlepszych" szkołach są nauczyciele, którzy nic nie uczą frown )

No są, nawet na najlepszych uczelniach później spotkasz takich profesorów, którzy nie uczą, a wymagają. Takie życie - trzeba przetrwać ;)

Z informatyką chciałbym wiązać swoja przyszłość - dokładniej programowanie, tworzenie programów. 

W takim razie koduj. Żadne studia ani szkoły nie dadzą tyle co samodzielna praca.

umysł ścisły ciężko uczy się języków

Ja nie miałem takich problemów nigdy. Może dlatego, że nie wpadłem na taki wniosek. 

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 3,189 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w Offtop przez Lynxie Nowicjusz (160 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 999 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rzeźnik Nowicjusz (200 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...