• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła średnia, co lepiej wybrać? I dlaczego? Najlepsze szkoły w obrębie Gdańska!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Endline. Nowicjusz (120 p.)

Hej, niedługo będę musiał wybrać szkołę średnią. Chciałbym pójść w kierunku IT, zajmuję się trochę HTML, CSS oraz C++, z tego też względu najlepszym wyborem byłoby wybrać szkołę informatyczną, przynajmniej ja mam taką opinię. Gdy próbuję wyszkać jakiekolwiek liceum informatyczne to wyświetlają mi się tylko technika informatyczne (szukam szkół w obrębie Gdańska), oczywiście znalazłem parę dobrych szkół techniczno informatycznych, ale moją uwage przyciąga liceum informatyczne, myślę, że lepiej by mnie przygotowała do matury, chociaż nie jestem pewny, czytałem tylko opinie paru ludzi. Więc jeśli ktoś chce mi odpowiedzieć to proszę o link do strony tej szkoły, albo ogłoszenia. Tak jak mówiłem chciałbym, aby ta szkoła znajdowała się Gdańsku. 

Życzę miłego dnia, lub wieczoru! laugh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 6 stycznia 2020 przez profesorek96
Nie chce cię zmartwić ale w polskim systemie edukacji nie ma czegoś takiego jak liceum profilowane. Nie ma czegoś takiego od 2014 roku.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Liceum_profilowane

Po za tym liceum jak to piszą o profilu programistycznym to zwykły chwyt marketingowy by przyciągnąć uczniów. Nie ma czegoś takiego jak profil liceum jedynie są szkoły co nazywają klasy, np klasa o rozszerzeniach pol his wos nazywają klasa prawnicza dla podniesienia prestiżu szkoły. Po prostu to klasa z rozszerzoną informatyką.

Odradzam ci tego typu twory. Albo dobre liceum i faktycznie bierz profil z informatyka i wtedy no nie masz zawodu albo technikum chodzisz rok dłużej jednak plus jest spory bo po pierwsze masz dużo wiedzy z którą będzie ci łatwiej na studiach. Po drugie zdajesz egzamin techniczny który potwierdza twoje umiejętności.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 532 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 2,939 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 748 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Młody Nowicjusz (120 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...