• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szkoła średnia, co lepiej wybrać? I dlaczego? Najlepsze szkoły w obrębie Gdańska!

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
226 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Endline. Nowicjusz (120 p.)

Hej, niedługo będę musiał wybrać szkołę średnią. Chciałbym pójść w kierunku IT, zajmuję się trochę HTML, CSS oraz C++, z tego też względu najlepszym wyborem byłoby wybrać szkołę informatyczną, przynajmniej ja mam taką opinię. Gdy próbuję wyszkać jakiekolwiek liceum informatyczne to wyświetlają mi się tylko technika informatyczne (szukam szkół w obrębie Gdańska), oczywiście znalazłem parę dobrych szkół techniczno informatycznych, ale moją uwage przyciąga liceum informatyczne, myślę, że lepiej by mnie przygotowała do matury, chociaż nie jestem pewny, czytałem tylko opinie paru ludzi. Więc jeśli ktoś chce mi odpowiedzieć to proszę o link do strony tej szkoły, albo ogłoszenia. Tak jak mówiłem chciałbym, aby ta szkoła znajdowała się Gdańsku. 

Życzę miłego dnia, lub wieczoru! laugh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 6 stycznia 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
edycja 6 stycznia 2020 przez profesorek96
Nie chce cię zmartwić ale w polskim systemie edukacji nie ma czegoś takiego jak liceum profilowane. Nie ma czegoś takiego od 2014 roku.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Liceum_profilowane

Po za tym liceum jak to piszą o profilu programistycznym to zwykły chwyt marketingowy by przyciągnąć uczniów. Nie ma czegoś takiego jak profil liceum jedynie są szkoły co nazywają klasy, np klasa o rozszerzeniach pol his wos nazywają klasa prawnicza dla podniesienia prestiżu szkoły. Po prostu to klasa z rozszerzoną informatyką.

Odradzam ci tego typu twory. Albo dobre liceum i faktycznie bierz profil z informatyka i wtedy no nie masz zawodu albo technikum chodzisz rok dłużej jednak plus jest spory bo po pierwsze masz dużo wiedzy z którą będzie ci łatwiej na studiach. Po drugie zdajesz egzamin techniczny który potwierdza twoje umiejętności.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 565 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 3,079 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 848 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Młody Nowicjusz (120 p.)

92,782 zapytań

141,712 odpowiedzi

320,600 komentarzy

62,114 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...