• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne bez fizyki

0 głosów
349 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Ryu Nowicjusz (120 p.)
Witam. Chodzę do 3kl LO. I nie długo maturka. Ogólnie to chciałbym iść na jakieś studia informatyczne na UW albo UKSW, I od razu jest problem taki że nie mam ani fizyki ani informatyki. Tylko rozszerzona matma. Czy dałoby rade z j. polskim, matematyką i j. obcym zdać na studia?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 października 2018 przez Criss Mędrzec (172,320 p.)
Pewnie zależy od uczelni i jej przeliczników wyniki matury->punkty rekrutacyjne. No ale matma/fizyka/infa z reguły są zamiennikami. Także.. no jasne. Tylko, że najprostsza droga to matura z infy, bo jest nieporównywalnie prostsza od matematyki czy fizyki, a punktowana z reguły tak samo. Ofc nie mówie, żeby olać matme, bo tak pewnie nie dasz rady na studiach i wylecisz, ale najprościej się dostać z wyniku z infy. Więc jeśli nie czujesz się bardzo dobrze z matmy (tak na ok 80% z matury rozsz. - zależne od uczelni i tego jak poszło innym ofc), to troche doucz się do matury z informatyki (bo chyba możesz zdawać jeśli chcesz? Program szkoły tutaj nie ogranicza?), co wg mnie i tak powinieneś zrobić o ile nie miałeś żadnej styczności z programowaniem dotychczas, bo na studiach wyłożysz się na prostych rzeczach tylko dlatego, że zabrakło kilku dni na ogarnięcie.
komentarz 29 października 2018 przez Ryu Nowicjusz (120 p.)
Znaczy, u mnie z matmą jest dobrze, rozszerzenie mam i czuję się w niej dobrze, tylko problem mi się nakłada właśnie z tą info/fiz
0 głosów
odpowiedź 29 października 2018 przez J0ker Mądrala (5,810 p.)
Na UW informatyka i tak nic by Ci w rekrutacji nie dała, gdybyś napisał ją gorzej niż matematykę, a fizyka nic by Ci nie dała gdybyś nie napisał jej najlepiej ze wszystkich rozszerzeń. Wejdź sobie w tabelkę rekrutacji i zobacz sam.

Problemem będzie brak rozszerzonego angielskiego. Tutaj przy podstawie z angielskiego na 100% i około 70% z polskiego będziesz musiał uzyskać z 90% z matematyki aby się dostać (tak na oko, a co roku próg na informatykę na UW raczej rośnie odrobinę).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 666 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 2,659 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 335 wizyt
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

64,868 zapytań

111,330 odpowiedzi

234,216 komentarzy

46,731 pasjonatów

Przeglądających: 198
Pasjonatów: 4 Gości: 194

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...