• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne bez fizyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,743 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ryu Nowicjusz (120 p.)
Witam. Chodzę do 3kl LO. I nie długo maturka. Ogólnie to chciałbym iść na jakieś studia informatyczne na UW albo UKSW, I od razu jest problem taki że nie mam ani fizyki ani informatyki. Tylko rozszerzona matma. Czy dałoby rade z j. polskim, matematyką i j. obcym zdać na studia?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 29 października 2018 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Pewnie zależy od uczelni i jej przeliczników wyniki matury->punkty rekrutacyjne. No ale matma/fizyka/infa z reguły są zamiennikami. Także.. no jasne. Tylko, że najprostsza droga to matura z infy, bo jest nieporównywalnie prostsza od matematyki czy fizyki, a punktowana z reguły tak samo. Ofc nie mówie, żeby olać matme, bo tak pewnie nie dasz rady na studiach i wylecisz, ale najprościej się dostać z wyniku z infy. Więc jeśli nie czujesz się bardzo dobrze z matmy (tak na ok 80% z matury rozsz. - zależne od uczelni i tego jak poszło innym ofc), to troche doucz się do matury z informatyki (bo chyba możesz zdawać jeśli chcesz? Program szkoły tutaj nie ogranicza?), co wg mnie i tak powinieneś zrobić o ile nie miałeś żadnej styczności z programowaniem dotychczas, bo na studiach wyłożysz się na prostych rzeczach tylko dlatego, że zabrakło kilku dni na ogarnięcie.
komentarz 29 października 2018 przez Ryu Nowicjusz (120 p.)
Znaczy, u mnie z matmą jest dobrze, rozszerzenie mam i czuję się w niej dobrze, tylko problem mi się nakłada właśnie z tą info/fiz
0 głosów
odpowiedź 29 października 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Na UW informatyka i tak nic by Ci w rekrutacji nie dała, gdybyś napisał ją gorzej niż matematykę, a fizyka nic by Ci nie dała gdybyś nie napisał jej najlepiej ze wszystkich rozszerzeń. Wejdź sobie w tabelkę rekrutacji i zobacz sam.

Problemem będzie brak rozszerzonego angielskiego. Tutaj przy podstawie z angielskiego na 100% i około 70% z polskiego będziesz musiał uzyskać z 90% z matematyki aby się dostać (tak na oko, a co roku próg na informatykę na UW raczej rośnie odrobinę).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,437 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 886 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 5,837 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2017 w Matematyka, fizyka, logika przez marcin1619 Nowicjusz (170 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...