• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Uruchamianie aplikacji za pomocą protokołu.

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
300 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Systemy operacyjne, programy przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
zamknięte 11 czerwca 2018 przez kubekszklany
Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje możliwość w jakiś w miarę łatwy sposób stworzyć port do własnej aplikacji? Tzn. mam aplikację napisana przeze mnie w c# i chciałbym ją uruchomić wpisując w google np.
MyAwesomeApp://.
Przykładowo pamiętam, że kiedyś jak grałem w mta, można było dołączyć do serwera za pomocą:
mtasa://127.0.0.1
Da się coś takiego zrobić? Po prostu chciałbym mieć możliwość uruchomienia programu za pomocą przeglądarki.
komentarz zamknięcia: Rozwiązane.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 maja 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
wybrane 30 maja 2018 przez kubekszklany
 
Najlepsza

Da się musisz zmienić w rejestrze dla windowsa. https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/internet-explorer/ie-developer/platform-apis/aa767914(v=vs.85)

Dla Linuxa nie wiem jak ale tez pewnie się da ;)

komentarz 30 maja 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
Dzięki, działa. A jest możliwość użycia zmiennej %appdata% w rejestrze? Bo każdy ma inną ścieżkę, ze względu na nazwę użytkownika.
komentarz 30 maja 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Powinno działać. Jeśli nie spróbuj użyć %appdata% w zmiennej środowiskowej PATH aby szukało twojego programu exe po wpisaniu jego samej nazwy w CMD ;)
1
komentarz 30 maja 2018 przez kubekszklany Gaduła (3,190 p.)
edycja 30 maja 2018 przez kubekszklany
Próbowałem, niestety w żaden sposób nie działa, po dodaniu zmiennej path też nie działa. Żeby działało w zmiennej PATH musze podać pełną lokalizację, nie mogę używać zmiennych. Np. C:\Users\admin\AppData\Roaming\app.exe działa, natomiast %appdata%\app.exe w rejestrze wogóle nie działa.

EDIT: Dobra, zmieniłem typ wartości z REG_SZ na REG_EXPAND_SZ i teraz akceptuje zmienne typu %appdata%. Także rozwiązane. :)
komentarz 31 maja 2018 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
super ;)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 8,531 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 689 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,005 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2017 w JavaScript przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...