• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Win10, niepoprawna konfiguracja protokołu IP, router Play

Object Storage Arubacloud
0 głosów
8,512 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2017 w Sieci komputerowe, internet przez gixi Nowicjusz (120 p.)
Witam.

Kupiliśmy nowy komputer. Może nie jakieś super drogie cacko, ale przy naszych starych sprzętach to rakieta...

Mamy jednak problem z podłączeniem Internetu. Mamy "mydełko" z Play. Router przenośny. Jak kupowaliśmy ten nowy komputer stacjonarny nie myśleliśmy o możliwości łączeniu WiFi. Także chodzi o podłączenie przez kabelek USB.

Na pozostawionych dwóch laptopach mamy Windows 7. Na obydwu mydełko działa zarówno przez WiFi jak i przez kabelek (jeden laptop nie łączy WiFi). Tu Internetem nie ma problemu.

Na nowym kompie jest Windows 10. Informacja jaka wyświetla mi się przy rozwiązywaniu problemu jest chyba dość częsta, ale rozwiązać tego nie umiem.

 

Karta sieciowa "Połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP.

 

Samo mydełko jest wykrywane przez komputer. Internet mamy nielimitowany. Dzwoniłam do dostawcy Internetu, żeby podali mi co mam wpisać w IPv4. Według nich komputer powinien sam pobrać informacje automatycznie. Widać coś jest nie tak, skoro do nich dzwoniłam, więc uzyskałam odpowiedź:

Adres IP: kopiuj-wklej z informacji w mydełku

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyśla: kopiuj-wklej Adres IP

Preferowany serwer DNS: Adres IP ze zmienioną końcówką na 163

Internetu jak nie było tak nie ma, więc dostawca stwierdził, że wina jest po stronie komputera (innych pomysłów nie mieli).

 

Uznałam, że to dobre forum by zadać (pewnie po raz eNty dobrze Wam znane) pytanie:

Co mam zrobić, żeby Internet działał?

 

Tylko proszę o napisanie tego w sposób maksymalnie prosty, krok po kroku. Z Windowsem 10 mam pierwszy raz do czynienia. Szukałam w Google i części "rozwiązań" nawet nie umiem wykonać :-(

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 listopada 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Dobra, najpierw spróbujemy zresetować kartę sieciową, jeśli nie będzie działać to będziemy kombinować dalej.

Wejdź w eskplorator plików, następnie po lewej wejdź w "ten komputer", kliknij gdzieś w wolnym miejscu w eksploratorze PPM, następnie wejdź we "właściwości". Po lewej stronie wejdź w "menedżer urządzeń". Tam znajdź sekcję "Karty sieciowe", kliknij na każdą z nich PPM i kliknij "wyłącz". Następnie uruchom ponownie komputer, wejdź znów w menedżer urządzeń i włącz tę karty sieciowe.

Jeśli to nie pomogło, możesz wpisać te komendy w CMD:

ipconfig /release

ipconfig /renew

ipconfig /flushdns
komentarz 21 listopada 2017 przez gixi Nowicjusz (120 p.)
Dzięki CzikaCarry za odpowiedź. Niestety ani pierwszy ani drugi sposób nie zadziałał. Co prawda po pierwszym znacząco zmniejszyła się liczba... kart sieciowych (jestem na prawdę zdziwiona, bo było chyba 8 a zostały 2), ale poza tym bez zmian.

 

-------------------------.

C:\Users\User>ipconfig/release

Windows IP Configuration

No operation can be performed on Ethernet while it has its media disconnected.
An error occurred while releasing interface Połączenie lokalne 2 : Adres nie został jeszcze skojarzony z punktem końcowym sieci.

C:\Users\User>ipconfig/renew

Windows IP Configuration

No operation can be performed on Ethernet while it has its media disconnected.
An error occurred while renewing interface Połączenie lokalne 2 : unable to contact your DHCP server. Request has timed out.

C:\Users\User>ipconfig/flushdns

Windows IP Configuration

Successfully flushed the DNS Resolver Cache.

------------------------.

Internetu brak. Zapomniałam napisać, że po próbie rozwiązania z operatorem pojawiła się informacja o "Trybie samolotowym" :-D Potem zniknęła i teraz znowu jest obecna.
komentarz 21 listopada 2017 przez CzikaCarry Szeryf (75,340 p.)
Gdzie jest ta informacja o trybie samolotowym?

Podczas wpisywania tych komend router był podłączony do komputera przez kabel czy Wi-Fi? Jeśli przez Wi-Fi to spróbuj przez kabel :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,526 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 361 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 296 wizyt
pytanie zadane 15 czerwca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz8486 Początkujący (330 p.)

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...