• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy warto zmienic język

Object Storage Arubacloud
0 głosów
453 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Witam. Jestem studentem informatyki. Zaczynałem od c++ po jakimś czasie porzuciłem go na rzecz c# i po jakimś czasie nauki c# ( umiem obiektowosc, dziedziczenie , wielowątkowość , LINQ , serializacje, podstway MVC w asp.net) stwierdziłem że webdevelopment nie bardzo mnie kręci za to kręci mnie pisanie na platformy mobilne( narazie android). Z racji że zbliżają się wakacje planowałem poszukać i podjąć jakiś wakacyjny staż . I tutaj pytanie czy powinienem teraz zmienić język na jave lub jeszcze coś innego żeby podążyć tą ścieżką (tworzenie mobilnych apek) która bardziej mnie kręci? No i zostało bardzo mało czasu do wakacji (~4 miesiace) i nie wiem czy zdążę sięrozwinąć do tego stopnia by podjąc staż lub pracę  jako android developer zwłaszcza że staży raczej nie widziałem.

Proszę o wskazówki i pomoc w wyborze gdyż sam ciągle się waham i nie potrafię podjąć decyzji.
1
komentarz 6 marca 2018 przez Benek Szeryf (91,050 p.)

Proszę o wskazówki i pomoc w wyborze gdyż sam ciągle się waham i nie potrafię podjąć decyzji.

Nie żartuj, że decyzję o swojej przyszłości powierzasz anonimowym użytkownikom forum...

komentarz 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Napisałem "Proszę o wskazówki i pomoc". Nie napisałem nigdzie "wybierzcie za mie", lub "powiedzcie co mam wybrać". Chcę znać tylko zdanie innych a ostateczna decyzja zostanie podjęta na podstawie róznych czynników .
komentarz 6 marca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)

@fenq80, Możesz spróbować Kotlina, jako że Google promuje go jako główny język na Androida. O ile wiem to ludzi w tym obeznanych dużo nie ma, więc miałbyś dodatkowy atut przy ew stażu/pracy

komentarz 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Dzięki Secrus. A myślisz że kotlin będzie przyszłością androida i java pójdzie w zapomienie na tą platformę w przyszłości?
komentarz 6 marca 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Myślę, że jak się "ostoi" na rynku to będzie poważną konkurencją dla Javy, może nawet będzie ją wypierać z Androida.

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Myślę ,że 4 miesiące to sporo czasu na przesiadkę z c# na jave. To są bardzo podobne języki. Jak szybko dasz radę się przesiąść tego nie wiem, nie znam Cię i nie wiem ile poświęcisz na to czasu. Jeśli możesz śmiało powiedzieć, że mógłbyś już dzisiaj wystartować z pracą lub stażem w C# to myślę, że 4 miesiące powinny wystarczyć ale ręki uciąć sobie nie dam. C++ to też dobry wybór na platformy mobilne, szczególnie do gier ale będzie trochę trudniej. C# + xamarin nie polecam.
komentarz 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Ok.  No c++ tez znam nie najgorzej i nawet go lubię ( znam tak średnio stl,  c++11, całą obiektowosc i troszke liznalem boosta i sfml) .  Wiec z tym nie było by też problemu.  I myślę że ta wiedza tez trochę pomogła by mi szybko wskoczyć w Jave.  A możesz mu jeszcze powiedzieć czemu nie polecasz xamarin z c# bo w sumie słyszałem różne opinie.
komentarz 6 marca 2018 przez NaviFox Dyskutant (8,950 p.)
Nie polecam Ci xamarina ponieważ jesteś początkujący i szukasz pracy a i tak będziesz musiał się znać na platformie na którą będziesz pisał bo xamarin to nie święty gral :). Dodatkowo poszeżysz swoje kompetencje i pozycję na rynku pracy znając javę/kotlin lub/i swift.
+2 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
C# był wzorowany na Javie, więc nauka powinna pójść sprawnie, bo języki są do siebie dość podobne

Co do pracy... skoro w twoim regionie nie ma za bardzo gdzie pracować, a chcesz iść na staż to noo
Troche ciężko będzie go dostać - bo jak dobrze rozumiem, większym problemem będzie znalezienie firmy od androida w okolicy, niż rzeczywista jego nauka
komentarz 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Właśnie tego się obawiam. Stażu / pracy będę szukał w Krakowie wiec rynek nie jest tu zły. Ale mimo to nie widziałem żadnych ofert staży dla android developerów ani nawet ofert dla android juniorów :/
komentarz 6 marca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Nie szukaj pod kątem pracy jako junior

Ogarnij które firmy zajmują się androidem i wysyłaj wiadomości

Często firmy nie dają ofert, ale nie mają też problemu z przyjęciem stażysty/juniora, popisz, popytaj
Wątpie żeby w Krakowie był problem ze znalezieniem takich firm
komentarz 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
ok. Dzieki wielkie za odpowiedź. Kończę temat szkoda czasu. I zabieram sie za jave i androidka :)  Jeszcze raz dzięki za upewnienie :)
+1 głos
odpowiedź 6 marca 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Nie tylko warto, ale trzeba wdrożyć nowy język (Java / Kotlin). Urządzenia mobilne to przyszłość, a nawet już teraźniejszość. Nie tylko Ciebie "kręcą",  mnie też! Nawet teraz nadaję z tabletu, do komputera siadam coraz rzadziej.

Przez cztery miesiące nie można opanować języka, trzeba na to więcej czasu. Ale i tak nie masz wyboru.
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez CjanciK Bywalec (2,970 p.)
Jeżeli C# Ci się podoba i czujesz się w nim dobrze możesz tworzyć mobilne aplikacje w C# (Xamarin).
komentarz 6 marca 2018 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
Radzę poczytać jak Xamarin sprawdza się w rzeczywistych projektach. Fajnie nie jest ;/
komentarz 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
wiem że jest Xamarin ale rynku aplikacji mobilnych on raczej nie podbija. I z pracą też jest mizernie
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
Chciałbym korzystając z okazji jeszcze sie was dopytać. Może by było warto zacząć staż w javie (mysle ze w 4 miesiace ogarne jave na "stażowym" poziomie, z androidem może być gorzej), na tych wakacjach. A poźniej już coś w androidzie szukać, bo to chyba powiązane ze sobą dziedziny?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,632 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Iothin Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 434 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...