• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mało ofert pracy dla junior android dev, czy warto iść w coś innego?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
427 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w C i C++ przez Xyz111 Nowicjusz (120 p.)
Cześć, przychodzę do Was z pewnym pytaniem, jakiś czas temu zapragnąłem kodować, tak też zrobiłem, zacząłem uczyć się Javy, i poszedłem w stronę androida, jednak przeglądając co jakiś czas oferty pracy na justjoinit zauważyłem że ofert dla juniorów praktycznie nie ma, a jak już są to 2 na całą Polskę. Fakt faktem dopiero zaczynam, ale nie widzę sensu żeby uczyć się czegoś, w czym później nie znajdę pracy. Pomyślicie, no dobra, ale po co ten post? Otóż chciałbym się zapytać Was, ludzi którzy dłużej w tym siedzą, czy jest to jakiś chwilowy zastój, czy po prostu są lepsze portale do szukania ofert pracy? Zauważyłem że chyba najwięcej ofert jest dla JS, co prawda bardziej jara mnie android, ale w ostateczności mogę się "przerzucić", wiele nie stracę. Uprzedzając, tak, wiem że przede mną długa droga, ale chciałbym mieć jakąkolwiek szanse na prace w zawodzie w przyszłości (tak jak pisałem, ofert na android praktycznie nie ma, przynajmniej na wymienionej przeze mnie stronie, natomiast JS jest, i to znaczna ilość)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez daedhelil Użytkownik (680 p.)
Rozwiązanie jest proste. Rób to, co lubisz robić i co ci wychodzi. Jeśli staniesz się mistrzem, to sama praca znajdzie ciebie, nie będziesz musiał jej długo szukać.
0 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

A skąd wiesz czy za jakiś czas sytuacja się nie zmieni? Rynek jest dynamiczny, raz popularna jest taka technologia, za chwilę inna. W sumie to nikt chyba nie jest w stanie do końca przewidzieć jakie oferty pracy będą za kilka lat.

Język JS jest dziś bardzo popularny, jednak Java mu nie ustępuje, ba nawet wg rankingów jest wyżej, np. tu

Oczywiście, że rozsądek podpowiada, żeby iść tam, gdzie jest dużo ofert pracy. Jednak uważam, że jeśli jesteś dobry w tym co robisz, to praca sama Cię znajdzie.

A na zakończenie to jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby programista Java był dzisiaj tak mało poszukiwany.

 

0 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)

Nie ma oroblemu z pracą dla android developerów, nawet na śląsku jest dosyć dużo, szukaj na stronach typu indeed, pracuj.pl itp.

A żeby nie być gołosłownym tu masz listę ofert dla ios i android developerów z just join it https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2182337108671423&id=1680072122231260

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 416 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 386 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 20 października 2019 w Java przez dl00gi Nowicjusz (160 p.)

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...