• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mało ofert pracy dla junior android dev, czy warto iść w coś innego?

0 głosów
173 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2018 w C i C++ przez Xyz111 Nowicjusz (120 p.)
Cześć, przychodzę do Was z pewnym pytaniem, jakiś czas temu zapragnąłem kodować, tak też zrobiłem, zacząłem uczyć się Javy, i poszedłem w stronę androida, jednak przeglądając co jakiś czas oferty pracy na justjoinit zauważyłem że ofert dla juniorów praktycznie nie ma, a jak już są to 2 na całą Polskę. Fakt faktem dopiero zaczynam, ale nie widzę sensu żeby uczyć się czegoś, w czym później nie znajdę pracy. Pomyślicie, no dobra, ale po co ten post? Otóż chciałbym się zapytać Was, ludzi którzy dłużej w tym siedzą, czy jest to jakiś chwilowy zastój, czy po prostu są lepsze portale do szukania ofert pracy? Zauważyłem że chyba najwięcej ofert jest dla JS, co prawda bardziej jara mnie android, ale w ostateczności mogę się "przerzucić", wiele nie stracę. Uprzedzając, tak, wiem że przede mną długa droga, ale chciałbym mieć jakąkolwiek szanse na prace w zawodzie w przyszłości (tak jak pisałem, ofert na android praktycznie nie ma, przynajmniej na wymienionej przeze mnie stronie, natomiast JS jest, i to znaczna ilość)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 stycznia przez daedhelil Użytkownik (680 p.)
Rozwiązanie jest proste. Rób to, co lubisz robić i co ci wychodzi. Jeśli staniesz się mistrzem, to sama praca znajdzie ciebie, nie będziesz musiał jej długo szukać.
0 głosów
odpowiedź 1 stycznia przez shotokan Nałogowiec (39,180 p.)

A skąd wiesz czy za jakiś czas sytuacja się nie zmieni? Rynek jest dynamiczny, raz popularna jest taka technologia, za chwilę inna. W sumie to nikt chyba nie jest w stanie do końca przewidzieć jakie oferty pracy będą za kilka lat.

Język JS jest dziś bardzo popularny, jednak Java mu nie ustępuje, ba nawet wg rankingów jest wyżej, np. tu

Oczywiście, że rozsądek podpowiada, żeby iść tam, gdzie jest dużo ofert pracy. Jednak uważam, że jeśli jesteś dobry w tym co robisz, to praca sama Cię znajdzie.

A na zakończenie to jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby programista Java był dzisiaj tak mało poszukiwany.

 

0 głosów
odpowiedź 1 stycznia przez KubenQPL Maniak (58,310 p.)

Nie ma oroblemu z pracą dla android developerów, nawet na śląsku jest dosyć dużo, szukaj na stronach typu indeed, pracuj.pl itp.

A żeby nie być gołosłownym tu masz listę ofert dla ios i android developerów z just join it https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2182337108671423&id=1680072122231260

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 178 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 235 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 341 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Iothin Nowicjusz (120 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

64,043 zapytań

110,434 odpowiedzi

231,279 komentarzy

47,815 pasjonatów

Przeglądających: 163
Pasjonatów: 2 Gości: 161

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...