• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka szkola. Co dalej?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
edycja 29 marca 2020 przez Barbarossa
Witam jestem w takiej sytuacji jestem w 1 klasie liceum na mat-fizie. Interesuje sie informatyką, głównie programowaniem pasję tą odkrylem w tamte wakacje. Chciałbym w przyszłości zostać programistą. Wszystko co z programowaniem ucze sie samemu. Mam w klasie kolegą, który też mnie moblizuje tez sie programowaniem interesuje. Informatyka mamy sredniego, ale cos tam madrego czasami powie. Skupić się mam matmie, fizyce, angielskim i informatyce???  I z czego mature pisać?

Angielski u mnie srednio wyglada tj. skupilem sie kiedys bardziej na gramatyce i tego co ucza w szkole nauczyciele, bo tak rodzice mi doradzali. Teraz widzę moje braki gdy czytam fora po angielsku czy próbuję obejrzec filmy po ang niby z testu ósmoklasisty miałem 98%, ale no wlasnie... Czy polecilibyscie cos? Bo chyba nie jest za pozno by nadrobić. Tym bardziej ze teraz liceum 4 lata.

A i co z pobocznymi przedmiotami jak geografia, historia, bo rodzice sądzą ze normalnie powinienem ich sie uczyc by umiec najlepiej na 5. Ale mają przekonanie, że to nauczyciel zawsze wie i wytłumaczy najlepiej, tym bardziej, że jestem w dawnej szkole taty. A nasz rocznik bedzie je mial do 4 klasy.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 marca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Moim zdaniem, jeśli chodzi o programowanie, to w tej sytuacji powinieneś najbardziej się skupić właśnie na nauce angielskiego. Geografia i historia - wiadomo, nie przydadzą się do pisania kodu. Wbrew powszechnej opinii matematyka i fizyka też nie muszą być potrzebne (nie muszą ale mogą, ponieważ to zależy dokładnie co będziesz programował i w jakim języku). Natomiast niezależnie od wszystkiego, jeśli chcesz zostać programistą, to musisz bardzo dobrze umieć język angielski. Od zrozumienia porad na forach, po prawidłowe nazwanie zmiennych w języku angielskim (czego niestety użytkownicy tego forum nie robią, i dziwie się, że jeszcze nikt im za to nie dał reprymendy), poprzez opisanie w tym właśnie języku w komentarzu tego jak działa kod i dlaczego, poprzez kontakt z klientem (duże firmy w Polsce zazwyczaj mają klientów zza granicy i czasami klient ma bezpośredni kontakt z programistą właśnie).
komentarz 29 marca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Moim zadniem nie mają, ponieważ nic Ci nie da znajomość wielu słów jeśli nie będziesz potrafił złożyć z nich zdania :)

Nie powiem nic odkrywczego jeśli doradzę czytać i oglądać filmy po angielsku. Ale możesz też poprosić rodziców, dziewczynę, współlokatora by rozmawiali z Tobą tylko po angielsku, żebyś obył się z tym językiem i posługiwał się nim swobodnie.
komentarz 29 marca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Ja osobiście nie zaczynałem od oglądania filmów z napisami. Po prostu oglądałem film tak długo aż zaczynałem rozumieć o co w nim chodzi. Pierwszy film musiałem obejrzeć gdzieś ze 20 razy ;p
komentarz 29 marca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Tak, angielskie napisy to dobra opcja.
–1 głos
odpowiedź 30 marca 2020 przez W0L1N Nowicjusz (240 p.)
Oglądanie filmów jest ok tak jak tutaj kolega wcześniej wspomniał ,może Ci to pomóc w rozumieniu tego co ktoś mówi  ,ale dalej możesz sam mieć problemy ze składaniem zdań. Możesz zrobić tak ,że np. raz na 2 dni staniesz/siądziesz przed lustrem i po prostu zaczniesz opowiadać przed samym sobą jak Ci minął dzień, a jak nie będziesz znał jakiegoś słówka to wystarczy zajrzeć do słownika i sprawdzić (polecam  diki :P). Z czasem mówienie powinno ci przychodzić coraz łatwiej.

Mam nadzieję ,że pomogłem :P

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 255 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Veeko Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 452 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez fenq80 Bywalec (2,940 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 5,730 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...