• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej po technikum informatycznym?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
5,879 wizyt
pytanie zadane 19 sierpnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez wojxw Nowicjusz (150 p.)
W 2019 roku skończę 4 klasę technikum informatycznego. Co mogę dalej robić po skończeniu szkoły i podejściu do matury? Mogę pójść na studia informatyczne nie podchodząc do matury z rozszerzonej informatyki lub matematyki? Planuję tylko rozszerzenie z angielskiego.

Polecacie iść na studia? Mój poziom matematyki jest dość przeciętny.
3
komentarz 19 sierpnia 2018 przez niezalogowany
idź na spawacza. Całe życie przed komputerem chcesz spędzić? To jest niezdrowe... Kręgosłup Ci wysiądzie, wypalenie zawodowe przyjdzie po kilku latach... A do pracy fizycznej brakuje ludzi. Większe ssanie jest na pracowników fizycznych niż na programistów / informatyków.
komentarz 19 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (213,530 p.)

Zgadzam się ze wszystkim oprócz spawaczem. yesco prawda w Twojej propozycji jest trochę szydery, ale zgłoszenia poszły od niepracujacych w branży. laugh

komentarz 19 sierpnia 2018 przez niezalogowany
jest trochę szydery, trochę prawdy :) pracowałem fizycznie jako ślusarz/spawacz i wiem, że ciężko o dobrych pracowników w tej branży, więc wiem co piszę.

Ja zanim wszedłem na drogę informatyczno - programistyczną przebadałem kilka innych ścieżek, dzięki czemu na własnej skórze przekonałem się co mnie najbardziej pociąga. Dlatego też szydera jest, ale nie na złość, tylko jest to szydera życiowa.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli chcesz wybrać się na studia informatyczne lub bliskie temu kierunkowi to polecam napisac mature z informatyki. Nie jest szczegolnie trudna, a punktow dodaje.

Co możesz robić po szkole? To zależy. Jakiś język programowania dobrze znasz? Jakieś własne projekty porobione? Jeśli tak, to spróbuj gdzieś na juniora iść. Jeśli nie, to z samym technikum raczej o pracę w branży może być ciężko.

Na studiach informatycznych matematyki nie unikniesz. Ale możesz przez nią przejść. Nie jest to mega trudna matma. Najwyżej będziesz musiał poświęcić godzinę dłużej niż niektorzy na zalapanie o co chodzi.
komentarz 19 sierpnia 2018 przez wojxw Nowicjusz (150 p.)
Znam PHP dosyć dobrze, to co chcę to mi się udaje uzyskać w PHP. Znam Bootstrap 3, teraz praktykuję Bootstrap 4, ogólnie bardziej strony internetowe mnie interesują niż ogólna informatyka

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 2,193 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 608 wizyt
+7 głosów
2 odpowiedzi 899 wizyt

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...