• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

szkola, nauka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
253 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Veeko Nowicjusz (130 p.)
Witam,

Pytanie te kieruje tak bardziej co skończyli szkole i znają się na tym. Otóż za rok będę przed decyzją wyboru szkoły. I pytanie jest proste, pragne uczyć się programowania.. Teraz przejdźmy do sedna, do jakiej szkoły się wybrać. pytanie jest też czy można uczyć się programowania w technikum informatycznym i jak by to o wygladalo, czy bym po4 latach był wstanie znać podstawy, tak wiem że w technikum o  programowanu jest tylko mała garstka. Jestem dobry z matematyki, języków obcych, uwielbiam spędzać czas przed komputerem nie chodzi tu o gry. Moim zdaniem liceum odpada, mimo że nawet dobrze się uczę, nie jestem wstanie uczyć się całymi dniami.

Przepraszam,że pytam poprostu nie mam zkim o tym porozmawiać,

Dziękuję.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Żadna państwowa instytucja edukacyjna nie nauczy Cię programować do poziomu, który pozwoli Ci bezproblemowo znaleźć zatrudnienie.

Wybór liceum/technikum jest tutaj najmniej istotny. Jeśli nie interesuje Cię składanie komputerów czy budowanie sieci, a masz łeb do matematyki, to weź liceum.

Jeśli wolisz zamiast tego biegać z routerami i bawić się serwerem, idź do technikum.

Ale najważniejsze - idź na studia. Tam nauczysz się całego backgroundu, który co prawda nie jest stricte programowaniem, ale jest niezbędny do zrozumienia tego, co Twój kod robi.
(Protokół TCP/IP, zasada działania procesora, jak działa pamięc, etc.)
komentarz 19 lutego 2019 przez Veeko Nowicjusz (130 p.)
Tylko że jeśli pójdę do liceum, będę uczyć się przedmiotów tj geografia czy polski, czego totalnie nie nawidzę mimo,że  mam dobrą ocenę, no chyba że tak nie jest?

 Co do studii, czy można iść na nie po technikum, sorki że takie pytanie ale jestem totalnie zielony.
komentarz 19 lutego 2019 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Możesz iść na studia po technikum, jak najbardziej, jednak po liceum będziesz na nie lepiej przygotowany. Studia informatyczne to na początku prawie sama matematyka.
komentarz 19 lutego 2019 przez Veeko Nowicjusz (130 p.)
No i to mi się podoba, matematykę uwielbiam, tylko jeszcze jedno pytanko jak te studia wyglądają, ile się uczę i czy kończy się to jakimś egzaminem czy czymś?
komentarz 20 lutego 2019 przez niezalogowany

@Veeko,

Tylko że jeśli pójdę do liceum, będę uczyć się przedmiotów tj geografia czy polski

W technikum też będziesz się tego uczył.

Co do studii, czy można iść na nie po technikum 

Primo - studiÓW a nie studii... Secundo - Na studia możesz tak samo iść po technikum, jak nie iść po liceum. Warunkiem jest matura. 

–1 głos
odpowiedź 19 lutego 2019 przez gagyn Stary wyjadacz (11,050 p.)

Really...

przeczytaj

–1 głos
odpowiedź 19 lutego 2019 przez Byczek_ Bywalec (2,570 p.)
A w jaki sposób dokładniej spędzasz ten czas przed komputerem?
komentarz 19 lutego 2019 przez Veeko Nowicjusz (130 p.)
W tym momencie bardziej używam do gier, w wakacje bawiłem się w tworzenia gry z gotowym silnikiem, bawiłem się trochę w notepadzie  ++(chyba), spędziłem z 40 godzin w ciągu tygodnia, finałowo mi nic z tego nie wyszło, bo poprostu za głupi byłem i doszedłem do wniosku że dalej nie ma sensu się bawić gdy nie mam zielonego pojecia o tym, pomoc uzyskiwałem od znajmowego ale mało rozumiałem, gdyż pisaliśmy wiadomościami na GG.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 166 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 369 wizyt

92,572 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...