• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie są godziny pracy programisty?

0 głosów
451 wizyt
pytanie zadane 16 lipca w Offtop przez heartagram Użytkownik (940 p.)
cześć,

zastanawiam się w najbliższych miesiącach porzucić moją obecną pracę i startować na pierwszą pracę programisty związanej z Javą. Problem w tym, że studiuję dziennie. Zastanawiam się czy będę mógł to jakoś pogodzić. Jak czynne zatem są firmy, w jakich godzinach i czy można pracować w weekendy? :) Interesują mnie okolice Katowic.

z góry dziękuję za odpowiedź.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 lipca przez kosaa Dyskutant (8,530 p.)
Zalezy od firmy, w obecnej gdzie pracuje biuro jest otwarte pomiedzy 8 a 20 i mozna wybrac w ktore 8 godzin sie wbic. Musisz pogadac z przyszlym pracodawca, ale zazwyczaj sa to elastyczne godziny pracy bo czy napiszesz kod z rana czy wieczorem to nikogo za bardzo nie bedzie interesowalo. Jestes rozliczany z kodu - nie z godziny o ktorej go napisales :)
+1 głos
odpowiedź 16 lipca przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,120 p.)
Ja pracuje w firmiie Comarch u mnie biuro jest otwarte całą dobe. Moge przyjsc o ktorej godzinie mi sie podobna :)
komentarz 16 lipca przez KubenQPL Nałogowiec (42,840 p.)
To mógłbyś nawet siedzieć od 22 do 6?
komentarz 16 lipca przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,120 p.)
tak, bez problemu :)
+1 głos
odpowiedź 16 lipca przez Kamil Naja Stary wyjadacz (14,140 p.)
Nie widzę tego, że zupełny junior przychodzi sobie do pracy w weekendy i wieczorami. Chyba, że robi nadgodziny.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca przez Bartłomiej Mirek Bywalec (2,310 p.)
Możesz też się umówić (o ile pracodawca pozwoli) na pracę zdalną. Wtedy sam sobie wybierasz czas pracy i nikogo to nie obchodzi, bo Twoim zadaniem jest tylko napisanie kodu :)
+1 głos
odpowiedź 17 lipca przez degrek Bywalec (2,360 p.)
Nie można jasno powiedzieć od której do której, ja np mam mam godziny pracy od 7 do 15 ale mogę przyjść między 6:45 a 7:45.
Zwłaszcza jak dopiero zaczynasz to nie pozwolą Ci raczej na dowolną godzinę.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca przez Wiciorny Pasjonat (22,460 p.)
Cześć, dzienne studia raczej nie da rady pogodzić, wiesz - problem leży u pracodawcy, "etat" i tak musisz wyrobić- jakiś określony czyli godziny w tygodniu- zazwyczaj elastyczne godziny, dostaniesz jako doświadczony programista- to wtedy kiedy PRACODAWCY zależy na TOBIE wtedy możesz wiesz negocjować i dostosować godziny pracy pod siebie, jednak jak nie posiadasz doświadczenia - dopiero podejmujesz 1 pracy zazwyczaj zależy od firmy, biura, często jest to standard poranne/wieczorne, godziny.
komentarz 19 lipca przez degrek Bywalec (2,360 p.)
Tu muszę się nie zgodzić, znam osobiście kilka przypadków, że da się połączyć prace ze studiami, co prawda jest to jakieś 3/5 etatu, ale pracodawcy idą na takie umowy.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca przez heartagram Użytkownik (940 p.)
Więc jest nadzieja :) dopiero się rozglądam i to też zależy jaki plan będę miał na studiach na kolejnym semestrze. Myślałem nad weekendem całym ( o ile firmy wtedy pracują )  + 2 dni w tygodniu na rano + ew jakiś dzień na popołudnie. Może mi się uda ale to jeszcze odległa i niepewna wizja :)

Dzięki Wam!

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia w Offtop przez karinta Nowicjusz (120 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 424 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez tomek234 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 150 wizyt
Obowiązuje już zaktualizowany regulamin.

Czy wiesz, że nie musisz już odświeżać strony głównej?

Lista pytań i odpowiedzi aktualizuje się automatycznie!

38,676 zapytań

76,595 odpowiedzi

149,654 komentarzy

18,085 pasjonatów

Przeglądających: 184
Pasjonatów: 6 Gości: 178

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...