• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie są godziny pracy programisty?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,758 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2017 w Offtop przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
cześć,

zastanawiam się w najbliższych miesiącach porzucić moją obecną pracę i startować na pierwszą pracę programisty związanej z Javą. Problem w tym, że studiuję dziennie. Zastanawiam się czy będę mógł to jakoś pogodzić. Jak czynne zatem są firmy, w jakich godzinach i czy można pracować w weekendy? :) Interesują mnie okolice Katowic.

z góry dziękuję za odpowiedź.

7 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 lipca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Nie widzę tego, że zupełny junior przychodzi sobie do pracy w weekendy i wieczorami. Chyba, że robi nadgodziny.
+1 głos
odpowiedź 16 lipca 2017 przez kosaa Stary wyjadacz (14,130 p.)
Zalezy od firmy, w obecnej gdzie pracuje biuro jest otwarte pomiedzy 8 a 20 i mozna wybrac w ktore 8 godzin sie wbic. Musisz pogadac z przyszlym pracodawca, ale zazwyczaj sa to elastyczne godziny pracy bo czy napiszesz kod z rana czy wieczorem to nikogo za bardzo nie bedzie interesowalo. Jestes rozliczany z kodu - nie z godziny o ktorej go napisales :)
+1 głos
odpowiedź 16 lipca 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
Ja pracuje w firmiie Comarch u mnie biuro jest otwarte całą dobe. Moge przyjsc o ktorej godzinie mi sie podobna :)
1
komentarz 16 lipca 2017 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
To mógłbyś nawet siedzieć od 22 do 6?
komentarz 16 lipca 2017 przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,100 p.)
tak, bez problemu :)
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Bartłomiej Mirek Bywalec (2,290 p.)
Możesz też się umówić (o ile pracodawca pozwoli) na pracę zdalną. Wtedy sam sobie wybierasz czas pracy i nikogo to nie obchodzi, bo Twoim zadaniem jest tylko napisanie kodu :)
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2017 przez degrek Bywalec (2,380 p.)
Nie można jasno powiedzieć od której do której, ja np mam mam godziny pracy od 7 do 15 ale mogę przyjść między 6:45 a 7:45.
Zwłaszcza jak dopiero zaczynasz to nie pozwolą Ci raczej na dowolną godzinę.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca 2017 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)
Cześć, dzienne studia raczej nie da rady pogodzić, wiesz - problem leży u pracodawcy, "etat" i tak musisz wyrobić- jakiś określony czyli godziny w tygodniu- zazwyczaj elastyczne godziny, dostaniesz jako doświadczony programista- to wtedy kiedy PRACODAWCY zależy na TOBIE wtedy możesz wiesz negocjować i dostosować godziny pracy pod siebie, jednak jak nie posiadasz doświadczenia - dopiero podejmujesz 1 pracy zazwyczaj zależy od firmy, biura, często jest to standard poranne/wieczorne, godziny.
komentarz 19 lipca 2017 przez degrek Bywalec (2,380 p.)
Tu muszę się nie zgodzić, znam osobiście kilka przypadków, że da się połączyć prace ze studiami, co prawda jest to jakieś 3/5 etatu, ale pracodawcy idą na takie umowy.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca 2017 przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
Więc jest nadzieja :) dopiero się rozglądam i to też zależy jaki plan będę miał na studiach na kolejnym semestrze. Myślałem nad weekendem całym ( o ile firmy wtedy pracują )  + 2 dni w tygodniu na rano + ew jakiś dzień na popołudnie. Może mi się uda ale to jeszcze odległa i niepewna wizja :)

Dzięki Wam!

Podobne pytania

+3 głosów
5 odpowiedzi 783 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tomek234 Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 1,873 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w C i C++ przez ania1210 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,688 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...