• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Start programisty w pracy

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
797 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez tomek234 Nowicjusz (190 p.)
Witam Wszystkich

Piszę aby podzielić się moją sytuacją w pracy oraz ewentualnie proszę o waszą opinie lub radę co byście zrobili/ły?

Zacząłem od niedawna pracę programisty i praktycznie od razu dostaję zadania do zrealizowania na poziomie średnio-zaawansowanym/zaawansowanym(Używania frameworkow,ultra przejrzystej obiektowości) po paru tygodniach chcą abym śmigał w danych językach . Co prawda programuję już parę lat ale nie miałem do czynienia z językami które muszę wykorzystać w pracy. Na dodatek nie dostaję żadnego wsparcia , mając jakiś problem jestem zmuszony sam z nim się uporać co doprowadza mnie do frustracji bo jak wiadomo początki są najtrudniejsze i właśnie wtedy jest potrzebna pomoc. Jakby tego było mało jestem zawalany pracą.

Dostaję jakieś nędzne materiały które osobiście znajdę bez problemu sam w internecie ale i tak praktycznie nie mogę je wykorzystać.

Jak u was wyglądały początki? Spotkaliście się z podobną sytuacją?

5 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 5 października 2015 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Nie rozumiem, czemu zgodziłeś się na pracę w językach, z którymi nie miałeś do czynienia?
+1 głos
odpowiedź 5 października 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)

po paru tygodniach chcą abym śmigał w danych językach

A była mowa aby w wymaganiach był ten język programowania? 

+1 głos
odpowiedź 6 października 2015 przez Tomasz90 Nałogowiec (25,140 p.)
Ja też nie ogarniałem na początku większości technologii. Jak nie wiedziałem jak coś działa to albo szukałem po internecie a jak nie było to pytalem innych o jakieś wskazówki. Ogólnie to jestem zdania, że lepiej mieć przez te pierwsze lata pracy za dużo do roboty niż za mało bo to korzystnie na rozwój działa. Potem masz przynajmniej jakąś wiedzę i możesz próbować gdzieś indziej szukać pracy. Też dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie jest u Ciebie to wygląda. Bo jak masz zespół gdzie nikt nie chce pomóc na początku jeżeli  o to prosisz lub wywierają dużą presję to raczej źle trafiłeś.
0 głosów
odpowiedź 5 października 2015 przez tomek234 Nowicjusz (190 p.)
Czemu ? Nie miałem zbytnio wyboru pracy i musiałem łapać cokolwiek gdyż wymagała tego sytuacja.

Była mowa że w tym języku będe kodował lecz nie był to warunek konieczny do spełnienia (trochę to śmiesznie brzmi ale tak jest w małych firmach).
komentarz 5 października 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
A jakie to języki, tak z ciekawości?
0 głosów
odpowiedź 6 października 2015 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Spoko ja zostałem sam po 2 tyg (pracownik z stażem w firmie się zwolnił) i sam się doszukiwałem jak działa cała platforma mojej firmy z kodu bo dokomentacji brak :D Jączątki programowania jak i początki pracy chyba są trudne ale być może oboje mieliśmy pecha :/

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 3,784 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2017 w Offtop przez heartagram Obywatel (1,770 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2018 w Systemy operacyjne, programy przez wo997 Nowicjusz (180 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 514 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez peter Początkujący (280 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...