• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie są godziny pracy programisty?

Ultraszybki serwer VPS NVMe START
0 głosów
487 wizyt
pytanie zadane 16 lipca w Offtop przez heartagram Obywatel (1,110 p.)
cześć,

zastanawiam się w najbliższych miesiącach porzucić moją obecną pracę i startować na pierwszą pracę programisty związanej z Javą. Problem w tym, że studiuję dziennie. Zastanawiam się czy będę mógł to jakoś pogodzić. Jak czynne zatem są firmy, w jakich godzinach i czy można pracować w weekendy? :) Interesują mnie okolice Katowic.

z góry dziękuję za odpowiedź.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 16 lipca przez kosaa Stary wyjadacz (10,850 p.)
Zalezy od firmy, w obecnej gdzie pracuje biuro jest otwarte pomiedzy 8 a 20 i mozna wybrac w ktore 8 godzin sie wbic. Musisz pogadac z przyszlym pracodawca, ale zazwyczaj sa to elastyczne godziny pracy bo czy napiszesz kod z rana czy wieczorem to nikogo za bardzo nie bedzie interesowalo. Jestes rozliczany z kodu - nie z godziny o ktorej go napisales :)
+1 głos
odpowiedź 16 lipca przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,120 p.)
Ja pracuje w firmiie Comarch u mnie biuro jest otwarte całą dobe. Moge przyjsc o ktorej godzinie mi sie podobna :)
komentarz 16 lipca przez KubenQPL Nałogowiec (43,920 p.)
To mógłbyś nawet siedzieć od 22 do 6?
komentarz 16 lipca przez Bartłomiej Łaski Mądrala (5,120 p.)
tak, bez problemu :)
+1 głos
odpowiedź 16 lipca przez Kamil Naja Pasjonat (15,540 p.)
Nie widzę tego, że zupełny junior przychodzi sobie do pracy w weekendy i wieczorami. Chyba, że robi nadgodziny.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca przez Bartłomiej Mirek Bywalec (2,310 p.)
Możesz też się umówić (o ile pracodawca pozwoli) na pracę zdalną. Wtedy sam sobie wybierasz czas pracy i nikogo to nie obchodzi, bo Twoim zadaniem jest tylko napisanie kodu :)
+1 głos
odpowiedź 17 lipca przez degrek Bywalec (2,360 p.)
Nie można jasno powiedzieć od której do której, ja np mam mam godziny pracy od 7 do 15 ale mogę przyjść między 6:45 a 7:45.
Zwłaszcza jak dopiero zaczynasz to nie pozwolą Ci raczej na dowolną godzinę.
+1 głos
odpowiedź 17 lipca przez Wiciorny Pasjonat (24,160 p.)
Cześć, dzienne studia raczej nie da rady pogodzić, wiesz - problem leży u pracodawcy, "etat" i tak musisz wyrobić- jakiś określony czyli godziny w tygodniu- zazwyczaj elastyczne godziny, dostaniesz jako doświadczony programista- to wtedy kiedy PRACODAWCY zależy na TOBIE wtedy możesz wiesz negocjować i dostosować godziny pracy pod siebie, jednak jak nie posiadasz doświadczenia - dopiero podejmujesz 1 pracy zazwyczaj zależy od firmy, biura, często jest to standard poranne/wieczorne, godziny.
komentarz 19 lipca przez degrek Bywalec (2,360 p.)
Tu muszę się nie zgodzić, znam osobiście kilka przypadków, że da się połączyć prace ze studiami, co prawda jest to jakieś 3/5 etatu, ale pracodawcy idą na takie umowy.
0 głosów
odpowiedź 17 lipca przez heartagram Obywatel (1,110 p.)
Więc jest nadzieja :) dopiero się rozglądam i to też zależy jaki plan będę miał na studiach na kolejnym semestrze. Myślałem nad weekendem całym ( o ile firmy wtedy pracują )  + 2 dni w tygodniu na rano + ew jakiś dzień na popołudnie. Może mi się uda ale to jeszcze odległa i niepewna wizja :)

Dzięki Wam!
komentarz 13 października przez karinta Nowicjusz (140 p.)

Ja co prawda nie jestem z Katowic, ale wydaje mi się, że obecnie wiele firm programistycznych ma elastyczne godziny pracy, więc nie powinno być problemu, żeby pogodzić ją ze studiami. Musisz się tylko zastanowić czy na pewno umiesz w ten sposób pracować, bo niektórym łatwiej jest jak mają wyznaczone godziny. Poczytaj sobie ten artykuł goodpoint.blog/wady-zalety-elastycznych-godzin-pracy - tam są opisane plusy i minusy tego rozwiązania.

Podobne pytania

–2 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia w Offtop przez karinta Nowicjusz (140 p.)
+4 głosów
5 odpowiedzi 426 wizyt
pytanie zadane 5 października 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez tomek234 Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 45 wizyt

41,357 zapytań

80,334 odpowiedzi

158,970 komentarzy

19,741 pasjonatów

Przeglądających: 246
Pasjonatów: 10 Gości: 236

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...