• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czytanie po angielsku.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
642 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Siema.

Macie jakieś sposoby, żeby przy czytaniu (i mówieniu) zapamiętywać to co się czyta? Głównie chodzi mi o czytaniu po angielsku. Jak 90% słów rozumiem co znaczą, to niestety jak zaczynam czytać trzecie zdanie to zapominam już pierwsze. I tak dalej. Przez to mam problemy w czytaniu tutoriali po angielsku. Głównie mi chodzi o reference spring od spring.io.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 marca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
wybrane 20 marca 2017 przez Aisekai
 
Najlepsza

Jak czytasz coś po angielsku to staraj się nie myśleć po polsku ani też w myśli sobie nie tłumacz słów na język polski. Zobaczysz, że zaczniesz w ten sposób czytać biegle po angielsku bez zatrzymywania się aby w myśli ułożyć sobie na polski sens zdania. Ja tak robię już od samego początku swojej nauki.

Jak coś czytasz i nie rozumiesz niektórych słów to tym się w ogóle nie przejmuj, tylko czytaj dalej. Sens nieznanych słów wyłapiesz z kontekstu - tak jak się uczą dzieci od rodziców. Ew. zapisuj sobie nieznane słówka w jakimś systemie SRS, np. Anki. Ja jednak nigdy nie zapisywałem nigdzie nowych nieznanych słówek - po prostu dużo czytając gdy znowu spotykałem te nieznane słówka automatycznie je zapamiętywałem i zdobywałem coraz to większy zasób słownictwa automatycznie - dziecko się w ten sposób naturalnie uczy swojego natywnego języka.

Jak 90% słów rozumiem co znaczą, to niestety jak zaczynam czytać trzecie zdanie to zapominam już pierwsze.

Aha, dopiero załapałem, że poprzednie zdania zapominasz, a nie słowa ;) Rozumiem, że dopiero od niedawna czytasz po angielsku? Z czasem to minie, ale staraj się nie myśleć po polsku jak coś czytasz, bo w ten sposób przepełniasz swoją pamięć krótkotrwałą - w ten sposób lewa półkula mózgowa "nie kłuci się" z prawą ;)

komentarz 20 marca 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
W sumie to nigdy nie czytałem nic po angielsku - jedynie to co w szkole/liceum - tylko tam było na zasadzie, że jak czytałem to starałem się znaleźć odpowiedź na pytanie. Jeżeli zdanie nie było odpowiedzią, czytałem następne zapominając praktycznie poprzednie. Jak już znalazłem to zdanie które było odpowiedzią, to potem następny akapit (bo zazwyczaj było tak, że 1 odpowiedź przypadała na jeden akapit). Po angielsku też dużo nie rozmawiałem, więc z rozmową mam ten sam problem - dialog jakiś tam poprowadzę, dogadam się z drugim mówcom, tylko większość wpada jednym uchem i wypada drugim.
+2 głosów
odpowiedź 19 marca 2017 przez mtk3d Nałogowiec (46,690 p.)
Nie skupiaj się na pojedynczych słowach, tylko na ogólnym znaczeniu treści. Musisz poprostu dużo ćwiczyć. Możesz sobie skrótowo zapisywać po polsku to co czytasz, jak zapomnisz, to szybki rzut okiem na notatki i lecisz dalej. Ogólnie ja tak czasem miewam, ale tylko wtedy gdy treść jest dla mnie nie interesującą, z tym że wtedy to już nie ważne czy po polsku, czy angielsku.
komentarz 19 marca 2017 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
nom, dokładnie, powinno się łapać kontekst zdania, nawet jak nie zna się niektórych słówek
komentarz 20 marca 2017 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
W sumie tu nie chodzi o to, że kontekstu zdania nie rozumiem, tylko o to, że zapominam co czytam :D I to dość szybko. Większość zdań, jest na tyle prostych że idzie się bez problemu z kontekstu dowiedzieć, tylko to czego się dowiedziałem zapominam jak już kończę czytać następne zdanie.
2
komentarz 20 marca 2017 przez Alwox Gaduła (4,840 p.)
To wygląda bardziej na problem z koncentracją niż językiem.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 412 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 487 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 470 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...