• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z czytaniem dokumentacji - Porada.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
408 wizyt
pytanie zadane 27 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 27 kwietnia 2015 przez HaKIM

Cześć.

Pewnie wiele z was zakupiło książkę bo ma problem z Angielskim i ciężko się czyta dokumentacje.

Sądze że w takim wypadku należałoby nauczyć się j. Angielskiego, ale mniejsza.

Jak wiecie na Google Chrome jest możliwość przetłumaczenia zagranicznych stron.

Ostatnio miałem go wyłączonego, bo wiedziałem jak dłuższe wyrazy tłumaczy, ale...

Sprawdziłem sobie jak działa na dokumentacji i nie mogę powiedzieć że jest to efekt jak najlepszej jakości lecz moje zapotrzebowania spełnia.

Proszę o to przykład:

http://zapodaj.net/897cf5dcaa1a5.png.html.

http://zapodaj.net/aee1fc659098b.png.html.

Nie wiem jak wam, ale moim zdaniem da się przeczytać. :)

Oczywiście niektóre wiersza nadal czyta w taki sposób:

"Ja Twoja Zjeść!" ale zawsze mamy jakieś wyjście podczas gdy nasz Angielski nie jest na odpowiednim poziomie bądź się uczymy a chcemy wiedzieć co oznacza dana funkcja w trybie now.

Jeśli znacie jakieś inne programy niż Google Translatore które lepiej tłumaczą stron to podeślijcie linka. :) 

Pozdrawiam.

:-)

Ps. Prosze o nie dawanie łapek w dół tylko dlatego że taki sposób można przedłużyć naukę języka.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Moim zdaniem nie ma sensu, angielski to podstawa a czytająć farmazony z translatora na pewno angielski sie nie polepsza ;)
komentarz 27 kwietnia 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ale ja nic nie pisałem że ma się polepszyć. ;)

Nawet w ps. jest napisane że to tylko opóźnia. :)
komentarz 27 kwietnia 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tak, ale taki 'poradnik' dla leniwych to nic pozytywnego moim zdaniem ;p
+2 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
W dokumentacji potrzebne jest precyzyjne zrozumienie, a tłumaczenia na takim poziomie na pewno nie dostarczy mi Google Translate (przynajmniej na razie), a więc lepszą opcją byłoby jednak opanować ten angielski. Jednak jak już autor zawuażył w nagłych przypadkach może się przydać.
0 głosów
odpowiedź 27 kwietnia 2015 przez Dragonet.17 Pasjonat (19,630 p.)
Ciekawe rozwiązanie :)
Masz może jakieś linki do dokumentacji,aby szerzej sprawdzić czy masz rację ?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 637 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 245 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2022 w C# przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 136 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez lapa19904 Stary wyjadacz (11,560 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...