• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usunięcie wiersza w tabeli w bazie danych mysql

+1 głos
759 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez robert9620 Stary wyjadacz (11,520 p.)

Witam! Chciałbym usunąć jeden wiersz w tabeli w bazie danych mySql (w kodzie PHP oczywiście, nie ręcznie). Polecenie :

DELETE FROM `galeria`.`kategorie` WHERE `kategorie`.`id` = 4;

mi działa i poprawnie usuwa. Jednak, gdy je nieco zmodyfikowałem to nie jest już tak kolorowo :

DELETE FROM `galeria`.`kategorie` WHERE `kategorie`.`kategoria` = `Ryby`;

Powyższy kod mi nie działa i wyrzuca taki oto błąd :

Error deleting database: Unknown table 'galeria.konie'Error deleting: Unknown column 'Ryby' in 'where clause'

A tak wygląda ta tabela :

Zależy mi, żeby usuwać po nazwie kategorii, a nie ID. Czy mógłby ktoś pokazać mi gdzie robię błąd i jak to powinno wyglądać ?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez jeremus Maniak (59,790 p.)
wybrane 12 kwietnia 2015 przez robert9620

Najlepsza
wg mnie Ryby powinny byc z "ciapkach" "Ryby" lub 'Ryby'  a nie `Ryby`
komentarz 12 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,520 p.)
Zadziałało :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,680 p.)
Zadziałało ,bo stringi przechowujemy w cudzysłowiach lub apostrofach a nie odwrotnych cudzysłowiach... ponadto chyba komunikat sql jest wyraźny?  nie wie co to są ryby, powinno wystarczyć do napawy błędu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w SQL, bazy danych przez szymonq Użytkownik (740 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 1,094 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w PHP, Symfony, Zend przez robert9620 Stary wyjadacz (11,520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 107 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w SQL, bazy danych przez SebbaGamess Użytkownik (570 p.)
Porady nie od parady
Forum posiada swój własny serwer Discord, dzięki któremu będziesz mógł po prostu pogadać z innymi Pasjonatami lub zapytać o jakiś problem. Podstrona z chatem znajduje się w menu pod ikoną człowieka w dymku.IRC

66,986 zapytań

113,891 odpowiedzi

241,346 komentarzy

46,943 pasjonatów

Przeglądających: 94
Pasjonatów: 2 Gości: 92

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...