• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usunięcie wiersza w tabeli w bazie danych mysql

+1 głos
719 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez robert9620 Stary wyjadacz (11,520 p.)

Witam! Chciałbym usunąć jeden wiersz w tabeli w bazie danych mySql (w kodzie PHP oczywiście, nie ręcznie). Polecenie :

DELETE FROM `galeria`.`kategorie` WHERE `kategorie`.`id` = 4;

mi działa i poprawnie usuwa. Jednak, gdy je nieco zmodyfikowałem to nie jest już tak kolorowo :

DELETE FROM `galeria`.`kategorie` WHERE `kategorie`.`kategoria` = `Ryby`;

Powyższy kod mi nie działa i wyrzuca taki oto błąd :

Error deleting database: Unknown table 'galeria.konie'Error deleting: Unknown column 'Ryby' in 'where clause'

A tak wygląda ta tabela :

Zależy mi, żeby usuwać po nazwie kategorii, a nie ID. Czy mógłby ktoś pokazać mi gdzie robię błąd i jak to powinno wyglądać ?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez jeremus Maniak (59,840 p.)
wybrane 12 kwietnia 2015 przez robert9620

Najlepsza
wg mnie Ryby powinny byc z "ciapkach" "Ryby" lub 'Ryby'  a nie `Ryby`
komentarz 12 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,520 p.)
Zadziałało :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,720 p.)
Zadziałało ,bo stringi przechowujemy w cudzysłowiach lub apostrofach a nie odwrotnych cudzysłowiach... ponadto chyba komunikat sql jest wyraźny?  nie wie co to są ryby, powinno wystarczyć do napawy błędu.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w SQL, bazy danych przez szymonq Użytkownik (740 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 1,066 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2015 w PHP, Symfony, Zend przez robert9620 Stary wyjadacz (11,520 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 106 wizyt
pytanie zadane 29 października 2016 w SQL, bazy danych przez SebbaGamess Użytkownik (570 p.)
Porady nie od parady
Możesz ukryć, zamknąć lub zmodyfikować swoje pytanie, za pomocą przycisków znajdujących się pod nim. Nie krępuj się poprawić pochopnie opublikowanego pytania czy zamknąć go po uzyskaniu satysfakcjonującej odpowiedzi. Umożliwi to zachowanie porządku na forum.Przyciski pytania

65,684 zapytań

112,322 odpowiedzi

237,050 komentarzy

46,659 pasjonatów

Przeglądających: 235
Pasjonatów: 11 Gości: 224

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...