• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usunięcie wiersza w tabeli w bazie danych mysql

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,647 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2015 w SQL, bazy danych przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)

Witam! Chciałbym usunąć jeden wiersz w tabeli w bazie danych mySql (w kodzie PHP oczywiście, nie ręcznie). Polecenie :

DELETE FROM `galeria`.`kategorie` WHERE `kategorie`.`id` = 4;

mi działa i poprawnie usuwa. Jednak, gdy je nieco zmodyfikowałem to nie jest już tak kolorowo :

DELETE FROM `galeria`.`kategorie` WHERE `kategorie`.`kategoria` = `Ryby`;

Powyższy kod mi nie działa i wyrzuca taki oto błąd :

Error deleting database: Unknown table 'galeria.konie'Error deleting: Unknown column 'Ryby' in 'where clause'

A tak wygląda ta tabela :

Zależy mi, żeby usuwać po nazwie kategorii, a nie ID. Czy mógłby ktoś pokazać mi gdzie robię błąd i jak to powinno wyglądać ?

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2015 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
wybrane 12 kwietnia 2015 przez robert9620
 
Najlepsza
wg mnie Ryby powinny byc z "ciapkach" "Ryby" lub 'Ryby'  a nie `Ryby`
komentarz 12 kwietnia 2015 przez robert9620 Stary wyjadacz (11,640 p.)
Zadziałało :)
komentarz 12 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zadziałało ,bo stringi przechowujemy w cudzysłowiach lub apostrofach a nie odwrotnych cudzysłowiach... ponadto chyba komunikat sql jest wyraźny?  nie wie co to są ryby, powinno wystarczyć do napawy błędu.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 428 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 265 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2018 w SQL, bazy danych przez szymonq Użytkownik (770 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 249 wizyt

92,565 zapytań

141,418 odpowiedzi

319,604 komentarzy

61,951 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...