• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samodzielna nauka programowania

Object Storage Arubacloud
+1 głos
303 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez M4jk3l07 Początkujący (290 p.)

Witam

Jestem w drugiej klasie technikum na profilu technik-programista. Mimo że oczywiście mamy przedmioty zawodowe pod ten zawód to jednak, ja chciałbym też samemu się uczyć w domu żeby umieć więcej rzeczy niż ze samej szkoły. Dlatego chciałem zapytać: na jakim jednym języku mógłbym się skupić, z którego wiedza najbardziej by mi się w przyszłości do pracy przydała? I jak macie propozycje jakiego języka najbardziej warto, to czy znacie jakiś kanał/serię kursów na yt z którego mógłbym się tego języka uczyć poza oczywiście Pasją Informatyki? 

komentarz 23 listopada 2023 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Dlatego chciałem zapytać: na jakim jednym języku mógłbym się skupić, z którego wiedza najbardziej by mi się w przyszłości do pracy przydała?

A w tej pracy co miałbyś robić?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Zasada nr 1 - W pierwszej kolejności najlepiej nauczyć się wyszukiwania rzeczy w internecie, bez tego nie przetrwasz, a akurat na ten temat masz mnóstwo treści w internecie

Zasada nr 2 - Nie uczyć się z "Pasji Informatyki", tam większość to fajne jakościowo materiały, ale stworzone pod program nauczania, te treści dadzą ci same 5 w szkole ale mało realnej i aktualnej wiedzy

Zasada nr 3 - Ucz się różnych rzeczy, kombinuj, często jest tak że bardzo dużo czasu ludzie spędzają nad "co wybrać" a prostą weryfikacje da sie zrobić nawet w kilka dni. Na pewno nie warto sugerować się subiektywnymi opiniami "bo ja lubie", bo łatwo w ten sposób wybrać coś irytującego - posprawdzaj samemu to sie dowiesz co lubisz
0 głosów
odpowiedź 23 listopada 2023 przez niezalogowany
Próbuj różnych rzeczy i skup się na tym co Cię najbardziej interesuje. Nie myśl o tym co Ci się przyda w pracy, bo jesteś jeszcze bardzo młodą osobą, a sytuacja na rynku potrafi się diametralnie zmienić. Zresztą widać to na przykładzie JS, gdzie parę lat temu wystarczyły podstawy, żeby złapać pracę w web devie na froncie, a teraz na jedno stanowisko jest masa zgłoszeń + przez kryzys firmy rzadziej zatrudniają juniorów.

PS autoreklama - zapraszam na mój świeży kanał na YT @DamianoSmok, tam będzie cała ścieżka od 0 do web deva + gry w Pygame + inne, może coś Cię zainteresuje ;)
0 głosów
odpowiedź 31 grudnia 2023 przez Hikacz Nowicjusz (140 p.)
"na jakim jednym języku mógłbym się skupić, z którego wiedza najbardziej by mi się w przyszłości do pracy przydała" ciężko powiedzieć bo tak naprawdę nie wiemy co byś chciał w życiu robić, ale zgaduje ze Ty do końca pewnie tez nie. Rzadko jest tak, że piszę się tylko w jednym języku programowania.

Niemniej jednak:
- jeśli interesują Cie strony internetowe to standardzik HTML,CSS,JS > potem TypeScript i jakiś framework, czyli pewnie Angluar albo React to jest taka mocna baza do zostania frontasiem
- jeśli interesuje Cie proces tworzenia gier i chciałbyś jakaś kiedyś napisać to masz kilka opcji:
>Unity, które korzysta z C#
>UnrealEngine, który korzysta z C++, ewentualnie w UE można korzystać z blueprintów, na tym się daleko zawodowo nie zajedzie.
>Godot, jest to najnowszy silnik i korzysta on z autorskiego języka GDScript , który jak słyszałem jest podobny do Pythona

Od siebie tyle mogę powiedzieć, najważniejsze żebyś sobie znalazł to co Ci się podoba, masz jeszcze na tyle czasu żeby sobie poeksperymentować i się pobawić. A jeśli chodzi o źródła nauki, osobiście lubię korzystać z książek żeby mieć wiedzę teoretyczną jak coś działa, a potem żeby pokodować kupuję jakiś kursik na internecie i go przechodzę. Ważne żeby klepać kod, bo bez tego samo do głowy nie wejdzie - rób projekty do szuflady.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 794 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 727 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez janyczek Początkujący (360 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 308 wizyt
pytanie zadane 14 października 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Malgosia Użytkownik (610 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...