• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne bez rozszerzonej matematyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez andrea321 Nowicjusz (120 p.)
Hej, chciałabym was zapytać, czy na Politechnikę Lubelską  na studia informatyczne dostają się ludzie, którzy napisali tylko podstawowe przedmioty. Chodzi mi, głównie o to, że nie pisali rozszerzenia z matematyki, ani fizyki, ani informatyki. Ja będę rozszerzać matematykę i myślę nad tą uczelnią, ale nigdzie nie jest zaznaczone, czy to ma być matematyka podstawowa czy rozszerzona. No bo jeśli sama podstawa wystarczy, to według mnie to jest trochę niesprawiedliwe w stosunku do osób, które napisały rozszerzenie.

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 lipca 2023 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Studiowałem rok na politechnice lubelskiej (elektrotechnikę), a później wróciłem na tory informatyczne, tyle że na KULu. Polecam informatykę tam, jest o wiele fajniej, z dostaniem się raczej nie będzie problemu mimo braku rozszerzenia. Na Politechnikę bez nich też będzie trudno swoją drogą.
+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2023 przez SzkolnyAdmin Szeryf (86,400 p.)
Rozumiem, że zdajesz maturą dopiero w maju 2024. Zatem masz czas, aby dopytać U ŹRÓDŁA, czyli w PL, jak są punktowane przedmioty. Matematyka rozszerzona bardzo ci się przyda na studiach informatycznych - czytaj: masz większe szanse na przeżycie rzezi niewiniątek na pierwszym i drugim roku. Co zaś do "niesprawiedliwości", cóż - witamy w realu i dorosłym życiu! Świat nie jest sprawiedliwy, a jeśli byłby w sensie każdemu po równo (zdolności, wiedzy, urody, zdrowia, majątku, itp.), to dopiero byłaby niesprawiedliwość :)
+1 głos
odpowiedź 1 lipca 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

Na pewno jest napisane jaki mają system liczenia punktów, u mnie było że mnożniki punków dotyczą przedmiotów z listy, z których zdobyło sie najwięcej %

według mnie to jest trochę niesprawiedliwe w stosunku do osób, które napisały rozszerzenie

1. Pewnie masz osobne liczenie dla rozszerzenia i osobne dla podstawy

2. Przyzwyczajaj sie że najtrudniejsza ścieżka to nie zawsze ta najopłacalniejsza (w sumie to chyba nawet nigdy bezmyślna ciężka praca sie nie opłaca)

–2 głosów
odpowiedź 2 lipca 2023 przez infinityhost Użytkownik (780 p.)
W Polsce system edukacji nie istnieje, idź do AI.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 698 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 2,314 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 336 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...