• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

studia informatyczne a matura z samej matematyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
335 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez razdwa3 Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Na początku przepraszam za tysięczny temat tego typu na forum, jednak żaden z kilkudziesięciu wcześniej przeze mnie przeczytanych nie pomógł mi w podjęciu decyzji.

Jestem absolwentem technikum ekonomicznego, a w przyszłym tygodniu zaczynam matury. Z podstaw nie będę miał problemów, polski napiszę na około 80%, a matematykę i angielski może nawet na 100%. Natomiast z przyczyn częściowo niezależnych, a częściowo z mojej własnej głupoty wybrane rozszerzenia to matematyka i geografia - w skrócie sytuacja wyglądała tak, że w drugiej klasie dyrekcja narzuciła nam takie właśnie rozszerzenia, a ponieważ ani technikum nie było ''elitarne'', ani my jako klasa nie byliśmy jakoś specjalnie wybitni, to po dwóch tygodniach rozszerzenia wszyscy wymiękliśmy, i nauczyciel robił odtąd samą podstawę (bo w domyśle wszyscy mieli zdawać geografię). W klasie trzeciej, gdy przyszło do składania deklaracji maturalnych postanowiłem jednak spróbować moich sił w starciu z rozszerzoną matematyką, uczyłem się zupełnie sam, od zera, w wyniku czego mogę spodziewać się wyniku w granicy 80-90%. Planowałem studia informatyczne, a ponieważ dowiedziałem się, że liczy się na nich tylko matematyka, to nie przejmowałem się pozostałymi przedmiotami. No i dopiero niedawno szukając uczelni dla siebie odkryłem (brawo ja xD), że na zdecydowanej większości z nich oprócz matmy wymaga się również fizyki/informatyki, a nawet języka obcego.

I teraz mam problem. Czy pisząc samą rozszerzoną matematykę mam szansę dostać się na jakiekolwiek studia informatyczne? Wstępnie wypatrzyłem AGH, gdzie w teorii można dostać się z wyłącznie tym przedmiotem. W teorii, bo w praktyce jest to najlepsza uczelnia w Polsce. Istnieją jakieś inne, mniej renomowane, na które miałbym szansę? A może jednak odpuścić sobie ten rok studiów, przygotować się do matury z informatyki i angielskiego (skoro udało się z matmą, to z infą tym bardziej, zwłaszcza że już coś tam programowałem w pythonie) i próbować za rok?

Będę wdzięczny za każdą radę, pozdrawiam

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 357 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 697 wizyt
+1 głos
6 odpowiedzi 3,764 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...