• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia informatyczne, na które wystarczy tylko matura z matematyki i angielskiego

+1 głos
5,671 wizyt
pytanie zadane 1 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Siema, w przyszłym roku idę na studia i poszukuję uczelni, gdzie na kierunek informatyczny wystarczy mi tylko napisane rozszerzenie z matematyki i angielskiego. Wstępnie znalazłem AGH, UW i Politechnikę Gliwicką, ale do tych szkół trudno się dostać. Znacie może jakieś inne, które punktują tylko matmę i angielski?

6 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 1 września 2018 przez KubenQPL Maniak (62,840 p.)
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, dosyć łatwo się dostać nawet bez matmy rozszerzonej z samym angielskim. Minusem jest to że pierwszy stopień to licencjat a nie inżynier, jeśli w ogóle ktokolwiek zwraca uwagę na stopień. IMO to lepiej przynajmniej pół roku krócej.

PS. to jest Politechnika Śląska
+1 głos
odpowiedź 1 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
na AGH'u są takie progi na informatykę, że na prawdę dużo łatwiej jest postarać się o indeks aniżeli napisać tak dobrze maturę żeby się tam dostać :D
komentarz 1 września 2018 przez RafalS VIP (122,780 p.)
Progi są wysokie, ale matura z matematyki nie jest aż taka trudna :P
komentarz 1 września 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Podstawowa jest banalna ale nad rozszerzeniem trzeba posiedzieć :D
komentarz 1 września 2018 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Wiadomo. Posiedzieć trochę przy tym trzeba
komentarz 1 września 2018 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Tylko jeżeli ktoś ma łatwa zdolność do stresu, to nawet jeżeli potrafi matematykę to matura rozszerzona trochę jest przesadzona. Z tego co pamiętam jakiś wykładowca w tym roku zrobił mature z matematyki w 6 godzin, i mówił że to nie możliwe żeby tak młody umysł tak szybko rozwiązał te zadania. Podstawą fakt łatwa, ale rozszerzenie, jak stres Cię zje że popełniasz błędy, to koniec
komentarz 3 września 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
To prawda pisałem w tym roku i rozszerzona to był kosmos w porównaniu z innymi latami. No ale to nawet statystyki mówią jak średnia spadła o 10%, a to bardzo dużo :D
komentarz 3 września 2018 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
Jak to panowie oceniacie? Progi punktowe zmniejszyły się wyraźnie w tym roku?
komentarz 3 września 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Niee, z tego co wiem to prawie nigdzie. Jak weszla ta reforma to poobcinali ilość miejsc. Na pwr było chyba 20-30 mniej miejsc na infe przez co próg wzróśł. Podsumowując rocznik 99 miał pod górke troche XD
komentarz 4 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
na prawie wszystkie kierunki na AGH'u próg spadł oprócz rzecz jasna informatyk, ale ten próg podbijali ludzie z indeksami- dużo łatwiej było go dostać aniżeli tak dobrze napisać tegoroczną maturę żeby się tam dostać
1
komentarz 30 grudnia 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Z całym szacunkiem ale jak wykładowca matematyki robi maturę matematyki w 6h to winien zmienić zawód.
+1 głos
odpowiedź 1 września 2018 przez maciek6001 Użytkownik (660 p.)
Politechnika Gdańska nie wymaga nic więcej.
+1 głos
odpowiedź 1 września 2018 przez J0ker Pasjonat (15,530 p.)
NA UW wystarczy Ci tylko matematyka i angielski... Tyle że matematyka około 85%, a angielski 90+% przy podstawie z polskiego ok. 70%.

Paradoks na MIMUW jest  taki, że wielu ludzi nie dostaję się na informatykę tam ze względu na za słabo napisaną matematykę rozszerzoną (<80%) i... za "karę" idzie studiować matematykę również na MIMUW, żeby stękać, próbować się co roku rekrutować od nowa żeby przepisać, brać same fakultety z infy itd., zamiast iść normalnie na informatykę na PW, gdzie próg jest nieco niższy.
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunek informatyka wystarczy sama matematyka podstawowa. Jak masz z niej powyżej 70 procent to jest na 100% pewne że się dostaniesz.
komentarz 4 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
tylko, że to jest uniwersytet dla ludzi którym nic nie wychodzi w życiu :D
komentarz 4 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Czemu tak sądzisz ?
komentarz 4 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
bo tam dostaje się każdy kto ma ledwo zdaną maturę
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez malybyq Użytkownik (980 p.)
Politechnika Wrocławska tylko, że tą mate byś musiał bardzo dobrze napisać :D (rozszerzona) i fizyke
komentarz 1 września 2018 przez Śwież4k Bywalec (2,570 p.)
No to napisałem, że zdaję tylko matmę i angielski. Po za tym zamiast fizyki mogłaby być informatyka, bo patrzyłem na ich stronę

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,230 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,838 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 2,683 wizyt

93,741 zapytań

142,677 odpowiedzi

323,296 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...