• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka frontendu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
360 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2023 w HTML i CSS przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Witam,

chciałbym nauczyć się podstaw Frontendu przede wszystkim na potrzeby własnych projektów. Wiedza z frontendu na pewno nie zaszkodzi przy poszukiwaniu pracy jako backendowiec, dlatego chciałbym opanować solidnie niezbędne podstawy, ale też bez marnowania czasu na niepotrzebne zagadnienia.

Znam podstawy C# i chciałbym rozpocząć naukę .ASP NET. Wcześniej jednak wypadałoby powtórzyć sobie, a raczej w większej części nauczyć HTML-a i CSS-a, a do tego JavaScript od podstaw  + jakaś biblioteka - myślałem o React.

Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś sprawdzone kursy? Wiem, że kursów na temat HTML i CSS jest dużo, ale nie chcę korzystać z kursu 30-50h, bo to jest raczej opcja dla przyszłych Web Developerów, którzy nie mieli z tym styczności.

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2023 przez LinosiK Obywatel (1,920 p.)
Według mnie najprościej w Twoim przypadku będzie korzystać z kursów dostępnych na YouTube, Udemy i dokumentacja. Sam uczę się Reacta i korzystam głównie z książek, dokumentacji oraz kursów na udemy.
komentarz 2 kwietnia 2023 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
No właśnie o kursie myślałem tylko pytanie jaki.
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2023 przez 1i3q4hdad Użytkownik (600 p.)
CS50 -Darmowy kurs Harvardu. kanał pasja informatyki też posiada jakieś kursy html css i js.
0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2023 przez kozacko Obywatel (1,580 p.)

Cześć,

Bardzo polecam kursy z https://mmcschool.pl/

Może i płatne, jednak ceny nie wygórowane. Bardzo fajnie przygotowane w oparciu o platformę Udamy. Cały czas doskonalone oraz rozbudowane community na Discord. Kontakt z prowadzącym bezproblemowy.

0 głosów
odpowiedź 3 kwietnia 2023 przez niezalogowany

Kurs pana Mirka html i css będzie ok, nie jest outdated ani nic, gorąco polecam.

Godny polecenia jest też kursjs.pl pana Domańskiego.

Z reacta natomiast nie znam dobrych kursów.

komentarz 3 kwietnia 2023 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
edycja 3 kwietnia 2023 przez xdmik23
Właśnie myślałem o kursach Pana Mirka, bo od nich kiedyś zaczynałem. Ma nawet kurs Bootstrapa. Nie bylem właśnie pewien czy ta wiedza jest jeszcze aktualna w 100%.

 

Dzięki za podrzucenie kursu JS-a. Kurs wydaje się obszerny, a co najważniejsze nie jest w formie video. Ostatnio zbyt dlugo siedzę ze słuchawkami na uszach i  bardziej wciąga mnie słuchanie niż czytanie.
komentarz 3 kwietnia 2023 przez niezalogowany
Nie wyszedł html6 ani css4. Sa aktualne.

A o bootstrapie 5 jest tez dobry film na ich kanale tyle że innego twórcy.
komentarz 3 kwietnia 2023 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)
Sugerujesz, że ten kurs Pana Mirosława jest zły? Ja chyba i tak go przerobie, bo szczerze mówiąc chce poznać jakieś podstawy i być w stanie później do tego wrócić niż przerabiać kurs polegający na klepaniu kilku projektów. Może i jest to dobra metoda, ale ja potrzebuję wykorzystać tą wiedzę równolegle przy nauce .ASP net. Z tego też powodu chce poznać podstawy JS, a potem React, żeby móc tworzyć "pełne" projekty
komentarz 4 kwietnia 2023 przez niezalogowany
Nie htmla i nie cssa ziomuś, jak ktoś się chce uczyć cppka z jego kursów no to są przedawnione, bo wyszło wiele nowych wersji. Jak już pisałem, html6 i css4 nie wyszły
komentarz 4 kwietnia 2023 przez niezalogowany
edycja 4 kwietnia 2023

> Jak już pisałem, html6 i css4 nie wyszły

HTML5 porzucił wersjonowanie w 2011 roku na rzecz "living standard", od tego czasu technicznie powinno się mówić o HTML-u (bez numerka na końcu), 

Specyfikacja CSS-a po wersji 2 została podzielona na moduły i CSS jako całość również utracił wersjonowanie.

W rozumieniu o którym piszesz, HTML6 i CSS4 nie wyszły, a co ważniejsze, nigdy nie wyjdą. Od ponad dekady nie mamy bowiem ani HTML5 ani CSS3.

komentarz 4 kwietnia 2023 przez xdmik23 Gaduła (3,000 p.)

@superuserek, a co myślisz o kursie JS-a Pana Zelenta? Jest tam coś o JQuery. Wiem, że aktualnie niewiele się używa tej biblioteki, ale nie zaszkodzi dowiedzieć się czegoś na ten temat. Być może nawet się przyda w jakimś starym projekcie.

komentarz 5 kwietnia 2023 przez niezalogowany
W bodajże 3 odcinku kursu jot esa, jak to pan Mirek lubi go sobie nazywać napotkałem problem i kod nie chciał działać, przez to prawdopodobnie że ten kurs jest do starej jak na te czasy (2022) wersji jsa. Na twoim miejscu wziąłbym coś aktualnego np. wcześniej podany przeze mnie kursjs.pl
komentarz 5 kwietnia 2023 przez niezalogowany

@superuserek JavaScript jest wstecznie kompatybilny - jeśli coś nie działa, nie jest to wina implementacji nowszego standardu

komentarz 7 kwietnia 2023 przez niezalogowany
no jakoś substr czy tam substring nie chciał działać na rzecz deprecate'a

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 85 wizyt
pytanie zadane 17 lutego w JavaScript przez M4jk3l07 Początkujący (290 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 717 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2020 w HTML i CSS przez KosaTV Obywatel (1,260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 365 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...