• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wspólna nauka programowania web (HTML, CSS, JS...) Wrocław i online

Object Storage Arubacloud
0 głosów
364 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Arbati8 Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

poszukuje kogoś kto zaczyna, ma już podstawy i przede wszystkim motywacje do nauki front-endu w webie. Tą motywacja może być zainteresowanie webem samym w sobie, tworzenie komercyjnego projektu albo chęć przebranżowienia się. Najbardziej zależało by mi na stworzeniu niewielkiej grupy i spotkaniach przy wspólnej nauce we Wrocławiu, ewentualnie online jak ktoś woli. Byle była ta komunikacja ;)  

Osobiście pracuje w branży w IT, ale trochę bardziej od kreatywnej strony. Chce spróbować swoich sił w programowaniu póki wiek pozwala (35) W sumie korzystam z CSS, HTML i JS od przeszło 10 lat ale bardziej hobbystycznie. Tylko to nie ten poziom który bym chciał, wiele rzeczy trzeba sobie przypomnieć i tyle samo poznać nowych.
komentarz 15 lipca 2022 przez niezalogowany
moze nie w temacie - uwazam ze teraz skoro umiesz html css i js to warto by bylo przejsc do bootstrapa ? :3
3
komentarz 15 lipca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
a co to jest za wymóg? Bo to jest tylko framework do CSS ? Nie każdy go stosuje, nie każdy musi i jest wiele alternatyw.
2
komentarz 16 lipca 2022 przez Arbati8 Nowicjusz (120 p.)

@Stvnner, bootstrap chyba w obecnych czasach nie jest jakimś wyznacznikiem konstruowania gridu przy bardzo dobrym wsparciu flexa i grida css. Nie jest też jakoś trudny w nauce gdy się trafiło na stary projekt. Jest masa innych rzeczy do opanowania git + flow + obsługa konsoli, npm, webpack, sass, frameworki i biblioteki js, emmet, bem itp

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Skoro 10 lat siedziales w CSS, HTML, JS, to niby w czym maja ci pomoc towarzyskie spotkania? Liczysz, ze ktos za Ciebie bedzie wyszukiwal info w dokumentacji?

Robisz strone, potem robisz nastepna, potem jak cos Cie zainteresuje to uczysz sie i stosujesz w praktyce. Jak trafi sie klient to robisz jak on chce. Nic trudnego ani skomplikowanego.

 

Przypomnisz sobie rzeczy jak wklepiesz w google. Jest tego tyle, ze nikt juz inaczej nie robi. Najlepsi w MIARE kojarza problemy a mistrzowie, maja PORTFOLIO i jak pojawia sie jakis problem to z portfolio wyciagaja rozwiazanie nad ktorym KIEDYS pracowali i teraz dzieki temu szybciej moga sobie przypomniec.

 

Frameworkow, nowosci, dobrych praktyk i mody jest tyle, ze moglbys te spotkania prowadzic przez kolejne 10 lat a i tak bys tego nie spamietal.

 

Jest doklandie odwrotnie, szukam ludzi z ktorymi NIE bede programowal ani rozmawial na tematy IT. Ile mozna... ALe moze sie juz wypalam :)

 

Wiecej samodzielnego dzialania, mniej jeczenia o spotkania. Jezeli bedziesz juz o cos pytal to na temat specyficznego problemu i nie tyle bedzie sie liczylo jego rozwiazanie, co dobra analiza problemu "nie rob tak bo potem przy tym bedzie mial duze klopoty, lepiej zrob tak i tak, to nie ugrzezniesz tu i tu". Ale ludzie, ktorzy maja taka wiedze nie maja czasu zagladac na fora... i juz na pewno sie spotykac, chyba ze jestes blondyna z duzym biustem.
komentarz 16 lipca 2022 przez Arbati8 Nowicjusz (120 p.)
Może i siedzę tyle lat w tym temacie albo bardzo hobbystycznie, moja wiedza np z js zatrzymała się na poziomie jquery bo do moich rozwiązań nic więcej nie było potrzebne. A aktualnie to jest za mało. Wychodzę, też z założenia że razem raźniej;) Ten "staż" też nie oznacza, że jestem masterem bo pewnie umiem tyle co zdeterminowana osoba po 2-3 miesiącach nauki
0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Szczerze mówiąc nie wiem na czym miała by polegać wspólna nauka. Każdy ma nieco inny poziom i różnimy się miedzy sobą. Każdy ma tez inne ambicje i celuje w rożne stanowiska w obrębie FE.

Bardzo dobrym pomysłem jest zanurzenie się w świat IT i poznanie osób z tego otoczenia. Z tym się zgodzę! Zmiana otoczenia pomaga realizować cele. Przydaje się do utrzymania motywacji i wymiany doświadczeń nie nauki samej w sobie. Aby móc się wymieniać doświadczeniami trzeba je zdobyć samemu ;)

Społeczność naszego forum jest mała więc już trafiłeś do naszej grupy. Po co miałbyś mieć z nami kontakt poza forum?

Jeśli chcesz poprzebywać na żywo z programistami może powinieneś zastanowić się nad chodzeniem na wydarzenia dla programistów.

W Wrocławiu kojarzę że na pewno jest meetJS (ogólnopolska inicjatywa) oraz CodeMeeting RST (inicjatywa firmy w której pracuje. Dane mi było nawet wystąpić jako prelegent :D ) ale pewnie jest tego więcej :)
komentarz 16 lipca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@rafal.budzis jezeli mozna Cie po takiej przemowie zaciagnac przed monitor i przez X godzin zalewac pytaniami, oraz bedziesz gadal o firmowych projektach - co, jak i dlaczego, oraz spotykal sie powiedzmy co tydzien i odbieral telefony,to z miejsca wykupie bilet na 10 lat w przod.

Ale obydwoje wiemy, ze jest to nierelane i jezeli akurat masz czas, to odpowiesz na jakies zadane pytanie na tym forum czy tam stacku.

Ludzie zrozumcie, nawet jak idziesz do firmy jako junior, to nikt nie bedzie nad toba sleczal. Albo sam zaczniesz ogarniac tematy, moze z jakimis wskazowkami - na twoj poziom zbyt ogolnymi, ktorych horyzontu nie bedziesz lapal, albo... kesz bedzie dzielony w mniejszej liczbie osob.

W tych tematach potrzebna jest ciezka praca i samozaparcie. TO dlatego czesc osob tej drogi nie przejdzie i jak maja szczescie to w cos sie w mieszaja np UI, testy, system deploy, itp. W czasach gdy na wozku zarabiasz wiecej niz junior, trzeba zastanowic sie czy warto, bo tu nie ma odbebniania w kolko tego samego tylko jest "zawsze cos". Dlatego na tym rynku sa ciagle braki. Bo jak ktos ogarnia to sie ceni - chce zwrotu za te wszystkie godziny sleczenia przed monitorem.

komentarz 17 lipca 2022 przez rafal.budzis Szeryf (85,260 p.)
Jeśli podasz odpowiednią sumę za te 10 lat z góry to na pewno się zgodzę ;)  W mojej wypowiedzi miałem bardziej na myśli aby otaczać się ludźmi oraz informacjami z danej dziedziny. Aby mieć źródło motywacji i inspiracji bo bez tego daleko się nie pociągnie. Wiadomo że nikt nie ma tak dużo czasu dlatego forum to idealne miejsce do uczenia się i głupotą jest tworzenie czegoś osobnego co chciał zrobić autor pytania. Bo na forum jeśli ja nie mam czasu odpisać to odpiszesz ty lub ktoś inny.

Ja nauczyłem się programować gdy zobaczyłem że mozna tworzyć własne modyfikacje do gry Gothic. Nie powiedziałbym że była to ciężka praca. Bardziej bym użył słowa systematyczna. Codziennie wchodziłem na forum themodders.org czytałem pytania wszystkich osób oraz czekałem na odpowiedzi gdy dane pytanie mnie zainspirowało/zaciekawiło. Czytanie forum dało mi dużo więcej niż zadawanie pytań. Bo na początku nie wiedziałem o co pytać.

Gdy nie chciało mi się programować to grałem w modyfikacje innych osób. Po prostu byłem zanurzony w tym temacie po uszy. Wydaje mi się że miało to duże znaczenie ponieważ nie czułem żeby praca nad modyfikacją mnie męczyła.
komentarz 21 lipca 2022 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
"Jeśli podasz odpowiednią sumę za te 10 lat z góry to na pewno się zgodzę ;) " no wlasnie :P

Ja uczylem sie "programowac" tworzac strony - bo bylo to latwe i przyjemne. Kilka portali o grach tez zrobilem ale w gothic nie gralem :) Jednak prawdziwe programowanie przyszlo gdy w koncu postanowilem wglebis sie w temat a nie tylko skakac po html/css/js. Okazalo sie, ze nie trzeba byc fizykiem kwantowym ani finalista olimpiady z matematyki ALE trzeba miec duzo samozaparcia, systematycznosci, czasu i kasy, oraz no trzeba myslec logicznie na jakims przyzwoitym poziomie. A i tak jak porownuje siebie z innymi to nie jestem najwyzszych lotow, siedzieli oni w tym wczesniej, lepiej ogarniaja, maja wieksza wiedze, szybciej lacza kropki. Nie mniej cos tam potrafie i jak widze jakis temat, ktory sie kupy nie trzyma, to pisze wprost jak jest aby nie wynajdywac kola na nowo.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 696 wizyt
pytanie zadane 17 października 2021 w Ogłoszenia, zlecenia przez Dagmara29 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 328 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Alexandra96 Początkujący (280 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 886 wizyt
pytanie zadane 15 października 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Krzych0409 Nowicjusz (230 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...