• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przebranżowanie w IT- jaką drogę można obrać

Object Storage Arubacloud
0 głosów
686 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez stivi1996 Nowicjusz (160 p.)
edycja 7 marca 2023 przez stivi1996

Witam. Mam 27 lat. Niestety nie mam matury jestem po Liceum. Jestem zdecydowany się przebranżowić do IT. Chciałbym zostać informatykiem. Zawsze interesowałem się komputerami. Jaką drogę można obrać by wszedł do świata IT. Myślalem nad serwisantem komputerowym lub po prostu informatyk. Jakieś kursy  polecacie ,które  warto zrobić czy szukać szkoły Technikum dla dorosłych lub KKZ ? Sam oglądam na Udemy kursy ile mogę to sam się uczę, Ale możę Wy coś znacie i polecacie jakieś szkoły. Czy bardzo potrzebna jest matura i studia informatyczne ? Żeby znaleźć pracę jako informatyk. wink

komentarz 7 marca 2023 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Studia i/lub matura nie jest potrzebna w ogólności. Ale oczywiście niektóre firmy/projekty wymagają studiów. (dowód empiryczny - nie wpisuję żadnej szkoły do CV)

Na początku musisz się określić. Serwis(generalnie) to mały wycinek obecnego IT.
komentarz 7 marca 2023 przez stivi1996 Nowicjusz (160 p.)
No oki. A jeśli chcę być informatykiem i mieć wiedzę to jak mogę do tego najlepiej dojść wiem dużo nauki i praktyki, ale jaką ścieżką iść ? może coś doradzisz , od czego się zacząć uczyć jak to w najlepszy sposób ogarnąć
komentarz 7 marca 2023 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
tzn jak ściśle chcesz być informatykiem, to studia raczej musisz mieć magisterskie.
nie wiem, co rozumiesz pod hasłem informatyk
komentarz 7 marca 2023 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Może powiedz co potrafisz robić z komputerem (lub ewentualnie elektroniką)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 marca 2023 przez kamil29 Obywatel (1,230 p.)
Zawód serwisanta komputerowego nijak ma się do tego co powszechnie rozumie się pod hasłem IT i na co jest aktualnie BOOM. Musisz określić czym chciałbyś się zajmować, czyli coś związanego ze sprzętem czy raczej programowanie. Jeżeli to pierwsze to może ciekawym rozwiązaniem byłaby praca przy montażu systemów CCTV (monitoring) i systemów alarmowych. Tutaj często wskazane jest ukończenie odpowiednich szkoleń np.: z zakresu systemów alarmowych określonego producenta. Nie jest to dużym wyzwaniem, a jednocześnie podnosi nieco poprzeczkę co przekłada się na wynagrodzenie. Nie licz jednak na kokosy jeżeli będziesz pracował na etacie, jednak na poczatek jest to konieczne, żeby zdobyć doświadczenie. Później możesz założyć własną działalność. Jeśli chodzi o serwisy komputerowe to jest ich dużo, więc pod katem własnego biznesu w przyszłości jest to słaba opcja. No chyba, że interesujesz się elektroniką i chcesz się wyspecjalizować w naprawie płyt głównych itd. to być może będziesz z tego dobrze żył, ale szanse są niewielkie jeśli nie jesteś w tym naprawdę wybitny. W dzisiejszych czasach mało kto zleca bardziej zaawansowane naprawy - ludzie wolą kupić nowy sprzęt niż naprawiać stary.

Jeżeli chodzi o programowanie to nie są wymagane studia, jednak studia są przepustką do części firm, które nie mogą sobie pozwolić na zatrudnienie ludzi bez przedrostka "mgr" przed nazwiskiem lub na jakieś stanowiska związane z R&D.

Jeśli interesuje Cię programowanie to nie przejmuj się brakiem wykształcenia kierunkowego tylko ucz się, rób projekty i startuj do jakiejś firmy. Musisz najpierw wybrać kierunek - FRONTEND lub BACKEND. Kursy na Udemy to fajna sprawa, ale powinieneś załatwić sobie jakiegoś mentora, który wskaże Ci kierunek nauki + wpłynie na Twoją motywację. Jeżeli startujesz od zera to myślę, że przed Tobą co najmniej rok cieżkiej pracy. Polecam regularną naukę po 2-5h dziennie.
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2023 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Temat powtarzany mnóstwo razy na wszystkie możliwe sposoby

Jak nie potrafisz znaleźć odpowiedzi to nie poradzisz sobie w codziennej pracy

Nauczenie sie rzeczy technicznych jest proste, siadasz i sie uczysz, po pewnym czasie umiesz... ale cech charakteru niestety się nie przeskoczy, w tym zawodzie trzeba być bardziej samodzielnym i ciekawym, chcieć i umieć samemu się doszukiwać różnych rzeczy - i myśle że to nie jest umiejętność do wyćwiczenia, tylko po prostu cecha charakteru, jednych do tego ciągnie a innych nie i nie ma sensu się zmuszać

Jest mnóstwo innych zawodów do których możesz mieć lepsze predyspozycje, pewnie w IT argumentem jest kasa... ale z tą kasą, z tymi "magicznymi 20k" jest tak, że można to osiągnąć w wielu zawodach, wystarczy być dobrym w tym co sie robi. W IT to jest troche bardziej popularne, bo jest sporo firm szkoleniowych, które tworzą mode żeby mieć więcej klientów

Gdyby nagle się okazało że powstaje dużo firm szkoleniowych dla stolarzy, bo jako profesjonalny stolarz też da sie wyciągnąć grubą kase (ale wiele osób o tym nie myśli)... to pewnie nagle połowa ludzi przypomniałaby sobie że w dzieciństwie chcieli być stolarzami, więc może warto spróbować

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 285 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 386 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 356 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...