• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Od czego zaczęlibyście swoja drogę z programowaniem?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
284 wizyt
pytanie zadane 2 października 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kez1 Nowicjusz (120 p.)
Gdzie szukać kursów, skąd czerpać wiedzę? Jako iż siedzę trochę w krypto, myślałem, żeby zacząć iść w kierunku programowania w świecie technologii blockchain
komentarz 2 października 2022 przez tmar1212 Bywalec (2,600 p.)
Rozległe pytanie, uściślij, co już umiesz?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 2 października 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,110 p.)
Zaczynałem od programowania botów do gier, potem troszeczke od tworzenia zabawnych skryptów automatyzacji, ostatecznie najbardziej jarał mnie proces poprawiania funkcjonalności stron, stawiania serwerów bekhendowych i wykorzystywania pewnych technologi np w drukarkach 3D stąd po prostu rozpocząłem naukę od GO Lanngu, ostatecznie na Javie po dzień dzisiaj jako Fullstack developer. Generalnie ciężko powiedzieć dlaczego, bo ogólnie zawsze lubiłem główkować i coś "tworzyć", a że nie wyszło mi :D w branży fitness, to przeszedłem na studia informatyczne, potem matematyczne i tak poszło
+1 głos
odpowiedź 3 października 2022 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Ja po prostu lubiłem robić jakieś rzeczy... które później działają i coś robią, nadal lubie bawić się w gry w których tworzy sie jakieś rzeczy i one później działają (np kerbal space program jest super)

Kompletnie przypadkiem poszedłem do technikum na informatyke, na pierwszej z lekcji okazało sie że ten kierunek polega w sporej części właśnie na tym - kombinujesz żeby coś działało tak jak chcesz, a później działa tak jak chcesz

Po jednej z pierwszych lekcji zawodowych zacząłem sprawdzać co w ogóle oferuje informatyka i sprawdzałem poszczególne rzeczy - a tu jakieś systemy, a tu jakieś sieci, a tu jakieś strony, a tu jakieś hakierowanie

Spodobało mi sie programowanie, no ale tutaj robi sie różne rzeczy, sprawdziłem co można robić i zacząłem sprawdzać - a tu programy konsolowe, a tu webowe, a tu gry, a tu podstawy robotyki, a tu aplikacje mobilne

Przy okazji testowałem sobie różne języki, a tu gdzieś sprawdziłem js, a tu php, a tu jave, a tu c#, a tu c++, a tu pythona, gdzieś indziej jeszcze coś innego

Po ponad roku takiej zabawy w sprawdzanie różnych rzeczy, miałem w jakimś stopniu wyrobione zdanie o tym który język mi sie podoba a który nie, który rodzaj projektów mi sie podoba a który nie itd, i dalej rozwijałem się już w kierunkach które wiedziałem że mi się podobają

Co prawda to nie jest najwydajniejszy sposób i wiedzę jaką miałem po tym czasie, dałoby się zdobyć dużo szybciej... i sporo osób tak robi, że wybierają na start konkretną ścieżke i nie zwracają uwagi na inne, ale to się niestety często kończy tym, że po 3 latach nauki rzeczy A, sprawdzają rzecz B i okazuje się, że dużo szybciej się tego uczą i dużo bardziej im się to podoba (zazwyczaj te historie wyglądają tak, że uczyli się tylko frontendu "bo pan na youtube powiedział że łatwe", a po dłuugim czasie z ciekawości sprawdzają jak wyglądają inne rzeczy)
1
komentarz 3 października 2022 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
A gdzie szukać wiedzy

Od ogółu do szczegółu, niezależnie czego się uczysz, tematy są ze sobą powiązane

Najpierw sprawdzasz jakie w ogóle są języki programowania i co oferują, później szukasz w internecie poradnika z podstaw tych języków... mija jakiś czas i robisz te rzeczy o których myślałeś startowo... mija jakiś czas i uczysz sie o drobnych udziwnieniach, historii zmian w różnych wersjach itd

Tematy są powiązane -> ktoś kto robi 10 godzinny poradnik nie zmieści całej wiedzy, ale wspomni o 200 elementach na które warto spojrzeć (z czego 20 omówi w podstawach, a o reszcie tylko wspomni że istnieją), później spoglądasz na jeden z nich i okazuje sie, że masz wzmianki o 50 następnych

Później mija 6 lat takiej nauki i dowiedziałeś sie o istnieniu tylu tematów, że masz może z 10% wiedzy którą chciałbyś mieć

Podobne pytania

+2 głosów
4 odpowiedzi 1,686 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 683 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 332 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...