• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Programowanie, Kariera, Początkujący, Nauka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
387 wizyt
pytanie zadane 26 lipca 2020 w C# przez c3ladyn Nowicjusz (150 p.)
Cześć,

Biłem się z myślą od dłuższego czasu czy napisać tutaj takiego posta/takie zapytanie, i chyba nadszedł w końcu ten moment.

Jestem początkującym Programistą, a raczej się uczę na Programistę. Studiuję oraz uczę się we własnym zakresie w czasie wolnym. Doszedłem do wniosku, aby się nauczyć dobrze języka (w tym wypadku to jest C#) trzeba napisać jakąś aplikację (np. kółko krzyżyk, kalkulator). Pisałem już wcześniej jakieś aplikacje konsolowe na zaliczenie na studia np. gra lotto - ale nie w tym rzecz.

Zaczynając np. pisząc aplikację, patrze na różne poradniki jak ktoś już robił takową aplikację. Patrzę i śledzę kroki jakie ten ktoś wykonuje. Jako, że nie wiem jak stosować metodykę do aplikacji, po prostu robię mniej więce krok po kroku co ten ktoś z poradnika/internetu i uderzają mnie wyrzuty sumienia, że to nie ja napisałem, tylko jakby "zgapilem" kawałek kodu czy większość aplikacji poradnika/z internetu czy skądkolwiek.

Pytanie brzmi - jak takie coś interpretować aby nie mieć wyrzutów sumienia? Czy pisanie aplikacji na podstawie poradnika to coś złego? Uczyć się w sposób, pisać kod w sposób jaki jest pokazany na internecie/poradniku i jednocześnie sumiennie go analizować i rozumieć? Dopiero uczę się Programowania i nie wiem jak to interpretować. Mam nadzieję, że ktoś zrozumie mój problem i podejdzie do tego pod względem "Psychicznym".

Pozdrawiam i czekam na jakieś konstruktywne odpowiedzi :).
1
komentarz 26 lipca 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Nauka języka to jedno. Pozostało Ci jeszcze przygotowanie na rozmowę kwalifikacyjną (trwa około 45 minut), która udowodni, że pisanie regułek z pamięci mija się z celem. Pytania  programistyczne, techniczne, behawioralne, psychologiczne i logiczne się pojawiają i zwykle nie ma nie "dobrej" odpowiedzi. Albo się spodobasz rekrutującemu albo próbujesz w innej firmie :)
komentarz 26 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
jeszcze jak dostanie się na te rozmowe :D bez doświadczenia to będzie dobrze w dzisiejszych czasach.
komentarz 26 lipca 2020 przez c3ladyn Nowicjusz (150 p.)
Nawiasem mówiąc, aktualnie Pracuję w Dziale IT w którym sporo stosuje SQL-a, więc 2-letnie doświadczenie jest. (jest jakie jest - nie jest to coś WOW, natomiast lepsze niż nic :))

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
wybrane 27 lipca 2020 przez c3ladyn
 
Najlepsza
Odp. sobie na pytanie, pisać na podstawie poradnika 1 do 1, nie rozumiesz co się dzieje pod spodem, tylko przyklejasz kod w inne słowa i walisz adnotacjami np które nie wiesz co robią w rzeczywistości pod spodem :)
Warto w oparciu o poradnik rozwiązać swój projekt, swój problem.

To pytanie już jest błędem.... przestań przejmować się pierdołami, tym co kto mówi " że robić trzeba to, albo tak", że tak nie pisz tak pisz ( chyba że faktycznie ma do tego arugmenty i autorytet ). Po prostu ucz się i programuj, a nie szukaj "JAKIE IDE JEST NAJLEPSZE, JAKI KURS JEST NAJLEPSZY, JAKI KOLOR MOJEGO IDE JEST NAJLEPSZY, JAKA CZCIONKA ETC"
Po prostu ucz się i pisz ....
komentarz 26 lipca 2020 przez c3ladyn Nowicjusz (150 p.)
Absolutnie nie przeklejam 1 do 1!

Broń Boże. Patrze/Uczę się co się dzieje w poradniku, i jeżeli to rozumiem, to wtedy to stosuje w swojej aplikacji :)
komentarz 26 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
to masz odp. najlepsza do nauki jest zwykle dokumentacja, bo zawiera to CO NIEZBĘDNE ;] do tego żeby nauczyć się samemu jak to wykorzystać
komentarz 26 lipca 2020 przez c3ladyn Nowicjusz (150 p.)
Możesz podesłać jakąś dokumentacje, na której mogę się wzorować? Uczyć się?
komentarz 26 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Polecanie początkującym dokumentacji jest jak rzucanie tonącej osobie cegły. Dokumentacja nie jest do nauki, jest do potwierdzenia tez, czy rozwiania wątpliwości. Stackoverflow, czy inne forum będzie lepszym pomysłem, bo po co masz się uczyć wszystkiego...
komentarz 26 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
mówisz że np SPRING.IO to słaba dokumentacja? Proszę Cię... :) jest tak dobra w przypadku Springa- że nic więcej nie potrzeba
komentarz 26 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)
zależy jaki framework, w czym piszesz, co chesz tworzyć czy APLIKACJE DESKTOP,MOBILKI, CZY WEB servicy, jaki konkretny cel realizujesz czy front-end na dany projekt, czy backend.... etc
komentarz 26 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

mówisz że np SPRING.IO to słaba dokumentacja? Proszę Cię... :) jest tak dobra w przypadku Springa- że nic więcej nie potrzeba

Ktoś biorący się za frameworki nie jest z reguły osobą początkującą. Po za tym podając wyjątki od reguły nic nie potwierdzasz. Sama dokumentacja C++, to masochizm jeżeli chodzi o naukę, za to Qt jest kompletnym przeciwieństwem. Co kompletnie nic nie wnosi do tematu nauki języka.  

0 głosów
odpowiedź 26 lipca 2020 przez CubeStorm Pasjonat (15,020 p.)
Jeśli dajmy na to w poradniku ktoś pokazuje jak tworzyć tablice i tam tworzy grę gdzie wykorzystuje tablice to ty stwórz inną grę, aby w równym stopniu wykorzystać tablice. Sam przecież wcześniej nie mogłeś wiedzieć co to jest tablica więc na czymś wzorować się musisz. Skończysz tą grę i coś do głowy Ci wejdzie, potem zaczniesz sobie kolejny projekt gdzie już tablice będziesz umiał wykorzystać sam, nikt nie mówi, że od razu masz tworzyć wielkie projekty.
komentarz 26 lipca 2020 przez c3ladyn Nowicjusz (150 p.)
Tak! Coś w ten deseń. Jeżeli widzę w jakimś poradniku czy dokumentacji, jak jest napisana jakaś aplikacja, to wiadomo, skopiuje/zastosuję tą samą metodę np. przycisków, natomiast dodam coś od siebie, okienka informujące, okienka dialogowe itp.

Dzięki :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 603 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2021 w Java przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,627 wizyt
+1 głos
15 odpowiedzi 5,214 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...