• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca Wordpress developer - kariera

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,617 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Hej wszystkim :)

Dostałem pierwszą pracę w większym mieście. Chciałem się Was poradzić, jako bardziej doświadczonych, co sądzicie o tej pracy, czy to nie 'januszsoft', jak długo tu zostać itp.

Ogólnie jest to agencja interaktywna. Tworzymy stronki oparte na CMS WordPress. Motywy tworzymy dla każdego klienta indywidualnie, wykorzystujemy do tworzenia indywidualnych pól głównie ACF i kodowanie szablonów stron, jeżeli już istniejące nie pasują do projektu graficznego. Wykorzystujemy raczej już wcześniej napisane szablony stron i własne pola, ale nieraz się zdarzy, że trzeba mocno przerobić daną sekcję lub napisać nową.

Pracuję tutaj ponad miesiąc i potrafię już stworzyć prostą stronę dla klienta i dostosowaną do niego. Na początku głównie poprawki, treść do istniejących stron, aby się obeznać, teraz powoli własne projekty. Sporo zmian na większych portalach, dodawanie nowych, zmiana aktualnych funkcjonalności (np. dodanie możliwości łatwej podmiany treści na kilku podobnych podstronach)

Ogólnie klienci innych agencji odzywają się nieraz do nas, aby poprawiać błędy, niedociągnięcia na ich stronach.

Słyszałem, że praca w agencji nie jest mocno rozwijająca, choć dla mnie to i tak sporo wiedzy czerpię o samym WordPress'ie, ale chciałbym rozwijać się w kierunku JavaScriptu, aby pisać głównie w tym języku.

Jak sądzicie, jak długo tutaj zostać? Jak wyceniacie taką pracę, tzn. ile powinienem zarabiać (miasto Wrocław). Aktualnie dostaję 2k netto/miesiąc, UOD, z perspektywą co miesiąc podwyżka 500zł w górę, ale nie wiem do jakiego pułapu sięgnę (na ile mogę liczyć? - klienci z Polski)

Z góry dzięki za dyskusję :)
3
komentarz 11 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

jak długo tu zostać

Jak to Wordpress to lepiej tylko jeden dzień...

komentarz 19 lipca 2017 przez niezalogowany
:( ehh,

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 lipca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
wybrane 8 kwietnia 2018
 
Najlepsza
Nabierz skilla i uciekaj, robienie rzeczy na Wordpress raczej nie rozwija i nie daje dobrze zarobić.
komentarz 12 lipca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

Ze wszystkim się zgadzam oprócz zarobków. Jest coraz większe zapotrzebowanie na ludzi ogarniętych w WordPressie. Lepiej zapłacić komuś 900 za wp niż 4000 za Symfony laugh

komentarz 12 lipca 2017 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,330 p.)
Na oferii są ogłoszenia za 400 zł - cały front-end na podstawie PSD i wdrożenie do Wordpress, po 50 osób się zgłasza do jednego zlecenia ;(

Druga strona medalu, to że przy stronach na WP często jest bardzo dużo pracy z JS i pluginami, gdy klient chce jakieś fikuśne rzeczy. Moim zdaniem, takie zadanka trochę dają skilla, ale z czasem zaczynają się powtarzać i przestajemy się rozwijać.
komentarz 12 lipca 2017 przez niezalogowany
Kamil, dzięki za włączenie się do dyskusji :) Pracę raczej chcę potraktować przejściowo, aby tak jak mówisz, nabrać skill'a w tym co teraz robię plus rozwój w innym trochę kierunku po pracy. Muszę się utrzymać, więc brałem co dawali :) teraz, będąc już na miejscu ze spokojem mogę szukać pracy dla juniora tak myślę, bez setek kilometrów dojazdów na rozmowy.

Postawienie stronki na wordpressie mega cieżkie nie jest, ale wdrożenie dodatkowych funkcjonalności, które klient sobie życzy to już gorzej i podejrzewam, że z tych 50 osób tylko kilku by to ogarnęło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 569 wizyt
pytanie zadane 17 stycznia 2021 w Java przez theemperor Użytkownik (710 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 357 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,062 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2016 w HTML i CSS przez KamilloPL Gaduła (3,470 p.)

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...