• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

problem z połączeniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
315 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Siema. Jakiś czas temu musiałem zrestartować router do ustawień fabrycznych. Okazało się, że router ma jakieś specjalne dane do zalogowania  by skonfigurować sieć (coś innego niż np. admin admin). Sieć teraz jest niezabezpieczona hasłem totalnie czysta tak jak była od razu po restarcie. Nie przeszkadza mi to gdyż mieszkam na odludziu, aczkolwiek od momentu restartu pojawił się problem z połączeniem przez wi-fi. Komputer często nie chce się w ogóle z internetem połączyć (wyskakuje coś w stylu "nie można połączyć sie z siecią"). Gdy sieć zapomnę i spróbuję połączyć sie ponownie komputer czasami się łączy aczkolwiek jest napisane, że "brak internetu", a czasami łączy się, jest internet ale co jakiś czas się rozłącza, launcher riot'u sie nie odpala wygląda tak jakby nie było dalej internetu. Tak samo jest z innymi grami tak jakby nie przepuszczały niezabezpieczonego połączenia? Dodam, że na telefonie internet działa normalnie tak samo jak podłączony kablem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

coś innego niż np. admin admin

Sprawdź naklejkę na routerze, tam powinien być domyślny login/hasło.

A jeśli nie ma, to może tu coś znajdziesz -> link

komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Na laptopie wszystko jak należy. Zalogować się nie można ale już mniejsza o to. problemu trzeba szukać gdzieś w moim komputerze/karcie sieciowej. Gdzieś mi dzwoni ale nie wiem, w którym kościele, że resetowałem do ustawień fabrycznych ustawienia sieci na komputerze ale teraz nawet nie mogę tej opcji znaleźć więc nie jestem pewien czy to zrobiłem czy tylko mi się coś uroiło.
komentarz 5 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)
Obstawiałbym router, bo po resecie powinieneś mieć możliwość logowania się do niego i zmianę ustawień. Jeśli nie ma takiej możliwości, IMO router jest uszkodzony.

Dlaczego wcześniej musiałeś zresetować router?
komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)

Problem rozwiązany jeśli chodzi o samo połączenie, jestem po prostu głupi jak but laugh. Kartę sieciową, która działa na usb 2.0 podpiąłem pod port 3.0 , przez co nie działała poprawnie mimo iż gdy sprawdzałem w systemie czy urządzenie działa poprawnie było napisane , że tak.  A co do konfiguracji routera nie mam pojęcia o co chodzi, aczkolwiek aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Dziękuję bardzo za pomoc :D 

komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)

@j23,  Router wcześniej resetowałem gdyż przez tydzień nie działał internet, a mój dostawca nie mógł przyjechać sprawdzić co z nim jest nie tak więc poleciał reset routera. Potem się okazało że to wina jakiegoś paprocha w porcie w routerze który zasłaniał styki i tyle. Zapytam jeszcze o jedno z tego co wiem jest chyba opcja żeby zmienic dane do logowania do routera czy zmienione dane zostają po jego resecie czy powinny być defaultowe?

komentarz 5 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

A co do konfiguracji routera nie mam pojęcia o co chodzi,

Chodzi o panel konfiguracyjny, gdzie możesz ustawić hasła dostępu do routera, ale też do Wifi, przypisywać na sztywno IP, przekierowywać porty itd. Z reguły jest to pierwszy adres IP sieci lokalnej.

czy powinny być defaultowe?

O ile dostęp do routera od biedy może być na domyślnym loginie/haśle, to Wifi powinno mieć własne unikalne hasło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 323 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 212 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...