• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z połączeniem ethernet

Object Storage Arubacloud
0 głosów
212 wizyt
pytanie zadane 1 lipca 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Kacper Gajewski Nowicjusz (120 p.)

Cześć, od kilku dni zmagam się z problemem dotyczącym połączenia internetowego, mam wrażenie jakbym spróbował wszystkich rozwiązań z internetu. Problem polega na tym, że raz w określonym okresie czasu połączenie się urywa wygląda to tak: 
Otwórz zdjęcie
chodzi o te momenty w których wykres połączenia ethernet dochodzi do zera. 
Podejrzewam, że problem może leżeć w antenie odbierającej internet (połączenie radiowe)
ponieważ, po spróbowaniu rozwiązania problemu spospobami typu update sterowniku routera, reinstall sterowników, wymiana kabla ethernet, troubleshooting ethernetu, wyłączenie opcji ,,zezwól na wyłączenie urządzenia w celu oszczędzania energii" czy coś podobnego. Generalnie czuje się bezradny, mam nadzieje, że ktoś może wskaże mi gdzie znajduje się problem, co ukierunkuje moje dalsze próby naprawy inernetu, z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam

komentarz 1 lipca 2021 przez niezalogowany
Przychodzi mi do głowy jeszcze podmiana routera. Chociaż to połączenie radiowe i mogą to być jakieś zakłócenia z którymi nic nie zrobisz.
komentarz 1 lipca 2021 przez Wiciorny Ekspert (273,730 p.)
tyle możliwości co niewiadomych, najpierw sprawdź czy problem jest po twojej stronie, czy nie po ISP, jak po twojej to równie dobrze może to być nie do rozwiązania choćby i z winy lokalizacji, czy dostawcy internetu

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 lipca 2021 przez Pawel1995 Gaduła (3,810 p.)

@Kacper Gajewski, Widzę że tu jest stała cykliczność zaniku łącza, czy możesz podać okres dla tego zanikania? zastanawia mnie tej okres bo uszkodzenia stałe by tak pięknego okresu nie dały. zobacz proszę czy jak zmienisz lokalizację anteny(oddal od zegarków itp) to czy ten okres ulegnie zmianie, albo naprawie ;)

Wygląda mi to jakby cyklicznie coś zakłócało sygnał.

Dla wykluczenia komputera z podejrzanych proponuję się na godzinę podpiąć z telefonu internet i jak będzie działać to odpadnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 298 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 324 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 962 wizyt

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,439 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...