• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

problem z połączeniem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
286 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Siema. Jakiś czas temu musiałem zrestartować router do ustawień fabrycznych. Okazało się, że router ma jakieś specjalne dane do zalogowania  by skonfigurować sieć (coś innego niż np. admin admin). Sieć teraz jest niezabezpieczona hasłem totalnie czysta tak jak była od razu po restarcie. Nie przeszkadza mi to gdyż mieszkam na odludziu, aczkolwiek od momentu restartu pojawił się problem z połączeniem przez wi-fi. Komputer często nie chce się w ogóle z internetem połączyć (wyskakuje coś w stylu "nie można połączyć sie z siecią"). Gdy sieć zapomnę i spróbuję połączyć sie ponownie komputer czasami się łączy aczkolwiek jest napisane, że "brak internetu", a czasami łączy się, jest internet ale co jakiś czas się rozłącza, launcher riot'u sie nie odpala wygląda tak jakby nie było dalej internetu. Tak samo jest z innymi grami tak jakby nie przepuszczały niezabezpieczonego połączenia? Dodam, że na telefonie internet działa normalnie tak samo jak podłączony kablem.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

coś innego niż np. admin admin

Sprawdź naklejkę na routerze, tam powinien być domyślny login/hasło.

A jeśli nie ma, to może tu coś znajdziesz -> link

komentarz 3 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Na routerze jest właśnie admin ,admin ale nie działa
komentarz 4 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Po kablu się łączyłeś i logowałeś?
komentarz 4 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Po kablu strona do konfiguracji w ogóle się nie ładuje i wyskakuje komunikat iż witryna jest nieosiągalna. Sprawdziłem jeszcze połączenie z wi-fi na laptopie tam również wszystko działa. Wygląda na to, że problem leży w moim komputerze,  najprawdopodobniej w karcie sieciowej lub może w zabezpieczeniach systemu. Problem jednak nadal nie wiem jak rozwiązać
komentarz 4 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jeśli niczego nie zmieniałeś w ustawieniach sieciowych, to nie powinno być problemu z wejściem na stronę konfiguracyjną routera po resecie i na kablu. Być może zły adres wpisujesz. Jaki masz na Wifi adres IP?
komentarz 4 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Adres IP na routerze to 192.168.1.1. Dodam, że router jest dosyć stary, model 8level wrt150A. Czy jest możliwe iż strona do konfiguracji już nie jest obsługiwana?  Przeinstalowałem sterowniki karty sieciowej. Po restarcie komputera nic się nie zmieniło. Aby połączyć się z wi-fi musiałem zapomnieć sieć i kilkukrotnie spróbować się połączyć. Diagnostyka sieci pokazuje komunikat "Ten komputer jest prawdopodobnie skonfigurowany poprawnie, ale urządzenie lub zasób(serwer DNS) nie odpowiada". Jeśli potrzebujesz jakiś ss to zrobie powiedz tylko jakie.
komentarz 4 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Czy jest możliwe iż strona do konfiguracji już nie jest obsługiwana?

Nie, to zwykły HTML, więc tutaj nie szukałbym problemu.

Zresetuj jeszcze raz router. Według dokumentacji powinien być włączony podczas wciśnięcia przycisku reset na około 10 sekund.

komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Router zrestartowałem zaświeciły się wszystkie lampki sieć zniknęła i się nie pojawiała więc odłączyłem urządzenie od zasilania i znów podłączyłem. Sieć się pojawiła aczkolwiek dalej bez zmian, do konfiguracji dalej nie mogę się zalogować, a gry też wskazują jakieś problemy z połączeniem. Był plus bo komputer łatwo połączył się z siecią aczkolwiek po restarcie komputera ponownie pojawiły się problemy z połączeniem choć co prawda mniejsze oraz strony internetowe na początku nie chciały sie ładować
komentarz 5 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
A laptopa, co po Wifi śmiga, łączyłeś kablem? Internet działał, czy to samo?
komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)
Na laptopie wszystko jak należy. Zalogować się nie można ale już mniejsza o to. problemu trzeba szukać gdzieś w moim komputerze/karcie sieciowej. Gdzieś mi dzwoni ale nie wiem, w którym kościele, że resetowałem do ustawień fabrycznych ustawienia sieci na komputerze ale teraz nawet nie mogę tej opcji znaleźć więc nie jestem pewien czy to zrobiłem czy tylko mi się coś uroiło.
komentarz 5 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Obstawiałbym router, bo po resecie powinieneś mieć możliwość logowania się do niego i zmianę ustawień. Jeśli nie ma takiej możliwości, IMO router jest uszkodzony.

Dlaczego wcześniej musiałeś zresetować router?
komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)

Problem rozwiązany jeśli chodzi o samo połączenie, jestem po prostu głupi jak but laugh. Kartę sieciową, która działa na usb 2.0 podpiąłem pod port 3.0 , przez co nie działała poprawnie mimo iż gdy sprawdzałem w systemie czy urządzenie działa poprawnie było napisane , że tak.  A co do konfiguracji routera nie mam pojęcia o co chodzi, aczkolwiek aż tak bardzo mi to nie przeszkadza. Dziękuję bardzo za pomoc :D 

komentarz 5 grudnia 2022 przez Ventus Użytkownik (740 p.)

@j23,  Router wcześniej resetowałem gdyż przez tydzień nie działał internet, a mój dostawca nie mógł przyjechać sprawdzić co z nim jest nie tak więc poleciał reset routera. Potem się okazało że to wina jakiegoś paprocha w porcie w routerze który zasłaniał styki i tyle. Zapytam jeszcze o jedno z tego co wiem jest chyba opcja żeby zmienic dane do logowania do routera czy zmienione dane zostają po jego resecie czy powinny być defaultowe?

komentarz 5 grudnia 2022 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

A co do konfiguracji routera nie mam pojęcia o co chodzi,

Chodzi o panel konfiguracyjny, gdzie możesz ustawić hasła dostępu do routera, ale też do Wifi, przypisywać na sztywno IP, przekierowywać porty itd. Z reguły jest to pierwszy adres IP sieci lokalnej.

czy powinny być defaultowe?

O ile dostęp do routera od biedy może być na domyślnym loginie/haśle, to Wifi powinno mieć własne unikalne hasło.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 287 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 206 wizyt

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...