• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki do Data Mining i Time Series.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
198 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2022 w Python przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Cześć,

chciałbym rozwijać się w branży szeroko pojętych "danych". Niestety, bardzo ciężko znaleźć pracę w czystym Data Science lub Machine Learning bo konkurencja jest ogromna, po 20 kandydatów na jedno miejsce.

Dlatego chciałbym się podszkolić w Data Mining i Time Series.

Ponieważ pracuję przy komputerze a nie chcę spędzać przy nim kilkunastu godzin dziennie, potrzebuję książki papierowej. Może być po polsku lub angielsku.

Dlatego proszę o sugestie książek do tych dwóch dziedzin.

Wymagania mam dwa:
- dużo przykładów kodu w Pythonie/R/Julii (w ostateczności Matlab, Octave i inne języki "numeryczne"), najlepiej przykłady na prawdziwych zbiorach danych. Nie polecajcie z kodem w Javie bo jest to poświęcenie, na które nie jestem gotów.
- zależy mi na tym, aby książka była w pełni poprawna z matematycznego punktu widzenia, aby zakładała znajomość analizy matematycznej, probabilistyki i statystyki. Książki z takich dziedzin które na krzywy ryj próbują być friendly dla ludzi znających matematykę tylko na poziomie podstaw z liceum, są moim zdaniem słabe. Zwłaszcza, że docelowo przed max 30-stką chciałbym uwolnić się od korpo i trafić do pracy powiązanej z nauką ewentualnie startupu.

Przykładem książki z podobnej tematyki, której styl mega mi odpowiada jest Wes McKinney "Python w analizie danych" która mega dobrze wprowadza do Jupytera, NumPy, Pandasa i Matplotliba.

Tak więc polecajcie to co znacie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
20 kandydatów na jedno miejsce to nie jest jakaś tragedia, bardziej wydaje mi się, że się pomyliłeś i tego jest znacznie więcej.  tzn. samo programowanie ma to do siebie, że jest popularne.
Na stanowiska programistyczne to często jest po 50+ kandydatów na taką Jave, czy pythona gdzie popularność tego drugiego rośnie, na stanowiska juniorskie to jest jak grzybów. (chociaż na DATA Mining bedzie mniej kandydatów, gdyż jest to trudne i nie każdy się w tym widzi).

Nigdy nie czytałem polskich tytułów, bo uważam je za dupiane,
Z swojej strony mogłbym Ci polecić jedynie anglo języczne i dotyczące "danych" w ich zrozumieniu i stosowaniu, ciezko znaleźć dobre źródło z kodem, gdyż totalnie bardziej tu chodzi o zrozumienie przetwarzania danych a nie tylko jego samą implementacje.
https://www.packtpub.com/product/learning-data-mining-with-python-second-edition/9781787126787
komentarz 5 grudnia 2022 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
No pewnie tak, po prostu ja zazwyczaj aplikuję na Linkedin i tam jest np. napisane 20 kandydatów ale to zlicza tylko tych którzy zaaplikowali tam, bez tych którzy zaplikowali na stronie pracodawcy, pracuj.pl, justjoin.it i innych portalach. Więc pewnie zazwyczaj jest ich dużo wiecej.

Podobne pytania

–9 głosów
11 odpowiedzi 1,351 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Offtop przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 110 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 562 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Inne języki przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...