• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Książki do Data Mining i Time Series.

Aruba Cloud PRO i VPS, Openstack, VMWare, MS Hyper-V
0 głosów
107 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2022 w Python przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Cześć,

chciałbym rozwijać się w branży szeroko pojętych "danych". Niestety, bardzo ciężko znaleźć pracę w czystym Data Science lub Machine Learning bo konkurencja jest ogromna, po 20 kandydatów na jedno miejsce.

Dlatego chciałbym się podszkolić w Data Mining i Time Series.

Ponieważ pracuję przy komputerze a nie chcę spędzać przy nim kilkunastu godzin dziennie, potrzebuję książki papierowej. Może być po polsku lub angielsku.

Dlatego proszę o sugestie książek do tych dwóch dziedzin.

Wymagania mam dwa:
- dużo przykładów kodu w Pythonie/R/Julii (w ostateczności Matlab, Octave i inne języki "numeryczne"), najlepiej przykłady na prawdziwych zbiorach danych. Nie polecajcie z kodem w Javie bo jest to poświęcenie, na które nie jestem gotów.
- zależy mi na tym, aby książka była w pełni poprawna z matematycznego punktu widzenia, aby zakładała znajomość analizy matematycznej, probabilistyki i statystyki. Książki z takich dziedzin które na krzywy ryj próbują być friendly dla ludzi znających matematykę tylko na poziomie podstaw z liceum, są moim zdaniem słabe. Zwłaszcza, że docelowo przed max 30-stką chciałbym uwolnić się od korpo i trafić do pracy powiązanej z nauką ewentualnie startupu.

Przykładem książki z podobnej tematyki, której styl mega mi odpowiada jest Wes McKinney "Python w analizie danych" która mega dobrze wprowadza do Jupytera, NumPy, Pandasa i Matplotliba.

Tak więc polecajcie to co znacie.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2022 przez Wiciorny Ekspert (259,950 p.)
20 kandydatów na jedno miejsce to nie jest jakaś tragedia, bardziej wydaje mi się, że się pomyliłeś i tego jest znacznie więcej.  tzn. samo programowanie ma to do siebie, że jest popularne.
Na stanowiska programistyczne to często jest po 50+ kandydatów na taką Jave, czy pythona gdzie popularność tego drugiego rośnie, na stanowiska juniorskie to jest jak grzybów. (chociaż na DATA Mining bedzie mniej kandydatów, gdyż jest to trudne i nie każdy się w tym widzi).

Nigdy nie czytałem polskich tytułów, bo uważam je za dupiane,
Z swojej strony mogłbym Ci polecić jedynie anglo języczne i dotyczące "danych" w ich zrozumieniu i stosowaniu, ciezko znaleźć dobre źródło z kodem, gdyż totalnie bardziej tu chodzi o zrozumienie przetwarzania danych a nie tylko jego samą implementacje.
https://www.packtpub.com/product/learning-data-mining-with-python-second-edition/9781787126787
komentarz 5 grudnia 2022 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
No pewnie tak, po prostu ja zazwyczaj aplikuję na Linkedin i tam jest np. napisane 20 kandydatów ale to zlicza tylko tych którzy zaaplikowali tam, bez tych którzy zaplikowali na stronie pracodawcy, pracuj.pl, justjoin.it i innych portalach. Więc pewnie zazwyczaj jest ich dużo wiecej.

Podobne pytania

–9 głosów
11 odpowiedzi 1,083 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Offtop przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 299 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia w Inne języki przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)

91,832 zapytań

140,508 odpowiedzi

317,004 komentarzy

61,163 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...