• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak sprawić, żeby rodzice kupowali mi książki ?

Object Storage Arubacloud
–9 głosów
1,344 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2016 w Offtop przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
zamknięte 21 sierpnia 2016 przez Krukzrivii
Witam, strasznie lubię czytać, co za tym idzie kupuje książki. Od zawsze jak chciałem jakąś książkę to musiałem z ,,własnych" pieniędzy ją kupić.... Rodzice zwykle nie kupowali mi książek(chyba że podręczniki)(ostatnio moja mama dołożyła 16 zł do książki (miałem zebrane ok. 30-40 zł)). Jak ,,poprosić"/,,nakłonić" rodziców do kupowania mi książek ?

PS Czytam głównie fantastykę/science fiction (Metro, Wiedxmin, ale również przeczytałem ,,Nic bardziej mylnego" oraz ,,Historia bez cenzury" :v)
komentarz zamknięcia: Prośby użytkowników.....
3
komentarz 20 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Ej, ty nie jesteś czasem tym hubotem?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
????? Hubot ? co to takiego ?

11 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
Zaproponuj rodzicom, że w zamian za książkę zrezygnujesz z internetu. Skorzystamy na tym i my i ty. :)
komentarz 21 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
nope :v ale rakowe pytanie stworzyłem :) :v
+6 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
To forum coraz bardziej mi się podoba : D
komentarz 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Kiedyś,dawno,dawno temu,chciałem kupić dwa tranzystory TG-5.Mama uznała że to "pierdoły" i nie da kasy na pierdoły,niby Twoje książki.
Chodziło o zrobienie odbiornika radiowego,cewki nawijałem sam.Działało.Problemem była obudowa(jak zawsze).

Potem przerobiłem,kombinowałem,udało mi się przesłać przez modulację amplitudy,sygnał z magnetofonu do odbiornika radiowego.Kiepsko to wyglądało ale działało.

Do czego zmierzam,jeśli Jesteś zadziorny,wiedzę zdobędziesz bez książek.

A "Starych" szanuj im z nieba nic nie spada.Zrozumiesz jeśli zarobisz swoje grosze.Życzę Ci tysięcy,plus kilka groszy na bilet do domu.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Czy zadowoli Cię GT-S7560 Samsung?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Nie chodzi o kupienie telefonu za kilka stów - może być na abonament itp... (wiem że w abonament jest wliczona cena telefonu :v ), tylko żeby nie było wstydu, że wyciągam telefon tak stary, że nawet nie ma aparatu..... (PS nokia 3310 była spoko xD miałem kiedyś)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Z opowieści rodziców trochę inaczej to wyglądało :v  + mama czeka na przedłużenie umowy.... n/w dlaczego (przecież wychodzi na to samo)
1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Czy zadowoli ciebie Nokia 3310? ;)

Motorynka była jedna we wsi nikt nikomu nie zazdrościł.

Nic się nie zmieniło w tej kwestii ;)

Muszę mieć najlepsze co najmniej dobre

Nie musisz... Ja mam np. Motorolę V3 i nie obchodzi mnie nic "lepszego". Ani nic nie muszę nikomu udowadniać, ani pokazywać, że mam lepsze / nowsze.

muszę należeć do "stada"

Nie musisz... Ja w ogóle nie mam znajomych ;) Może kiedyś będę żałował, ale wolę programować niż iść z kimś gdzieś i się z byle czego śmiać i upijać.

+5 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Nie znam twojej sytuacji finansowej, ale może twoi rodzice nie mogą sobie pozwolić, żeby cały czas kupować ci książki po 40zł? Zawsze możesz samemu zdobyć te pieniądze lub skorzystać z biblioteki.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Nie mamy złej sytuacji - siostra od mamy + babci dostaje na sukienki + mama ma pieniądze na nałóg.....
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
No to sobie nie poczytasz zwyczajnie no co my ci możemy powiedzieć gościu
komentarz 20 sierpnia 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
Pieprz czyjeś nałogi,bądź męski.Stara zasada,zawsze licz na siebie...nie rozczulaj się,dasz radę i bez książek.No chyba że internet przestanie działać na miesiąc:)

Żartuję,głowa do góry :)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Tylko że pdf nie ma takiego uroku jak papier + lubię wspierać twórców :v
1
komentarz 20 sierpnia 2016 przez bimbrownik Mądrala (5,180 p.)
Chcesz czytać książki czy się nad nimi rozczulać?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Nie rozczulam się, tylko papier jest lepszym ,,nośnikiem" niż pdf :V  (jak dla mnie)
2
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
Mam nadzieje że cie zaorają w tej szkole
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
??? Spokojnie, w szkolę sobie poradzę :v Dyrektor spoko człowiek :v
1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Jak nie chcesz PDF, to sobie wydrukuj.
komentarz 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Jakby co, to teraz nie rozwiązujecie jego problemu, tylko go omijacie ;)
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Serwex Użytkownik (810 p.)
Trochę to dziwne, że rodzice żałują Ci na książki, spróbuj z nimi pogadać, powiedz im, że czytanie rozwija twój mózg etc.

Jak nie zrozumieją, to nie wiem, może masz jakąś babcię, ciocię, która by Ci coś zafundowała? :D
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Babcia rzadko jest w Polsce, cioci wolę nie ,,naciągać"...
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Może chodzi tempo czytania ? (2/3 dni i książka przeczytana) sytuację w szkole (nie mam przyjaciół, tylko znajomych(2/3)) ?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Serwex Użytkownik (810 p.)
Ile masz lat? Zawsze można iść do pracy na np. ulotki. No wiadomo, teraz już za późno, bo wakacje się skończyły, ale na następne możesz coś pomyśleć (ulotki od 16 lat)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Pojechałbym do miasteczka, na zbieranie owoców (na obrzeżach dużo osób ma sady), ale złamałem obojczyk. :/ (zero biegania, noszenia ciężarów itp.)
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Serwex Użytkownik (810 p.)
(bledy robie, bo mi sie cos klawa popsula, ''øðßáðåéäåí©æ'' wie ktos jak to naprawic?)

Czytam te komentarze twoje, piszesz caly czas o tym, ze sie z Ciebie nasmiewaja i w ogole.

Nie wiem ile masz lat, czy jestes w podstawowce, czy gimnazjum, ze taki poziom u Ciebie panuje, ze sie z ciebie nasmiewaja, bo nie masz jakiegos ''smartfona''.

Ja jestem czlowiekiem, ktory ma totalnie ''wywalone'' w to co mowia inni, nie ulegam emocjom i powiem Ci, ze bardzo dobrze mi sie z tym zyje i tez Ci polecam takim byc, mniej to gdzies, czy sie z Ciebie nasmiewaja, to kwestia czasu kiedy ludzie, którzy Ci dokuczaja, dojrzeja :)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez mitelak Pasjonat (23,330 p.)
Ja się zastanawiam czy on nie troluje po prostu xd
komentarz 20 sierpnia 2016 przez niezalogowany
No nie no, bez przesady xd Dobra, serio, koniec tematu, nie chcę mieć ciągle powiadomień ;)

Dobranoc.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Kasztan Dyskutant (8,080 p.)
No on sobie brechty robi ; D
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Staram się :v :v :v po prostu nie jestem twardy jak żelki z biedronki :v
komentarz 20 sierpnia 2016 przez MetRiko Nałogowiec (37,110 p.)
[LAlt + Shift] To kombinacja, która przełącza klawiaturę pomiędzy trzema trybami.
Oto trzy linijki znaków napisane z trzymanym [RAlt] (od [A] do [ ' ]) x)
1. ąśł
2. áßðø¶´
3. đĐ$ß
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Kupowaliby może, gdybyś zmieniał gatunki. Z reguły rodzice są odpowiedzialni i nie kupują takich "prezentów". A poza tym są biblioteki czy wersje PDF książek. I zacznij oszczędzać oraz myśleć o prawdziwych potrzebach, bo kiedyś życie nauczy Cię tego szybko.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
To lepiej żebym siedział przed komputerem ? Sportu nie mogę uprawiać......
3
komentarz 20 sierpnia 2016 przez MichałGNU Gaduła (4,330 p.)
Komputer również oferuje rozwijające zajęcia. On nie służy jedynie do gier i surfowania po Internecie.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Barttyyy Gaduła (4,680 p.)

Kiedy chcę pobudzić swój mózg do pracy, włączam komputer. Kiedy chcę odpocząć, włączam telewizor. ~ Steve Jobs

0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Czemu nie skorzystasz z biblioteki?
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Korzystam, ale Universum Metro nie ma :/ (duża wieś)
0 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Dorian Bajorek Dyskutant (7,920 p.)
Witam zacznijmy od tego że nie powinno się zadawać takich pytań na forum to chyba nie eleganckie.Człowieku masz internet ściągnij sobie pdf jak masz tylko to to nie wybrzydzaj bo są osoby które przez całe życie nie widzieli żadnej książki na oczy.Zawsze możesz zarobić pomagając rodzicom czy kolegą w formie korepetycji.Człowieku głowa do góry i do przodu ;)
–1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
+ kupienia mi ,,normalnego" telefonu(jak na ,,dzisiejszą młodzież") (żeby nie było wstydu przed resztą klasy(jak wyciągnąłem samsunga z 12 przyciskami, to się ze mnie śmiali)(nie chcę strasznie drogich, tylko żeby działały aplikacje z sklepu, nie grzał się, bateria trzymała jako tako itp.)) (telefony rodzice ,,kupują" podczas przedłużania umowy i nie chcą zaciągnąć kolejnej umowy......)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
Mam pytanie w której klasie jesteś i jakiej szkoły ? Bo jak niżej niż szkoła średnia to się nie dziwie dzieci jeszcze nie myślą i się śmieją. To samo przerabiałem jak miałem klawiszowca, śmiech i nic więcej. Teraz jestem w tech i nikt się nie śmieje z takich rzeczy jak klawiszowiec.
komentarz 20 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Jeżeli ci nie potrzebny to po co kupowac ja osobiście mam smartfona bo mi na takim jest wygodniej i korzystam z bankowości mobilnej
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)

 @filipekczek7 - chciałem po prostu znalexć  ,,powody" dzięki którym rodzice zaczną kupować książki / kupią mi telefon...... Nie wiedziałem że ludzie na tym forum mają taki poziom.... zamknę forum za chwilę.....

Telefon chcę mieć z kilku powodów:

-żeby przestali się śmiać

-chciałbym przetestować kilka aplikacji (które ludzie mi polecają)

-można słuchać muzyki

-przeglądać internet

-może nauczę się coś pisać na telefony ? 

 

komentarz 21 sierpnia 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

żeby przestali się śmiać 

P*** innych. Idź pomedytować trochę.

przeglądać internet

Właśnie w tej chwili jak to czytasz też korzystasz z internetu.

może nauczę się coś pisać na telefony

Nie musisz w ogóle do tego mieć telefonu.

1
komentarz 21 sierpnia 2016 przez niezalogowany
Jeśli chodzi o to, że się śmieją, to tak jak powiedział jpacanowski, wal to, nie myśl o tym. Jestem ciekaw, czy w końcu nie dostaniesz jakiś porządny telefon i ty zaczniesz się z nich śmiać.

Ja też nie mam telefonu z Androidem, przez co nie mogę sprawdzić różnych popularnych aplikacji czy gier. No trudno, szkoda, też bym chciał, ale bez przesady, to tylko jakieś aplikacje czy gierki, którymi oni też się znudzą za jakiś czas. Pochodzą sobie, żeby szukać Pokemony i się tym znudzą ;)

Można słuchać muzyki... Na tym starym też na pewno da się słuchać. Wiadomo, to już nie ten komfort itp.

Jak dostałem od wujka tego Samsunga, to zacząłem aż za dużo przeglądać internetu :) Ale w sumie dlatego najbardziej chciałem jakiś nowszy telefon, więc czasem jak czegoś potrzebuję i nie ma mnie w domu, to mogę sobie coś sprawdzić, więc wiem o co chodzi :/

Tak jak napisał jpacanowski, nie koniecznie trzeba mieć telefon, żeby robić aplikacje na telefon :) Wiadomo, byłoby wygodniej, sprawdzić sobie, czy aplikacja działa, no ale jednak...

Nie chciałem, żebyś zamykał temat dlatego, że mi się nie podoba, czy coś, tylko że im więcej odpowiedzi, tym bardziej sobie szkodzisz, tak coś mi się wydaje :/ Sam widzisz, że dostajesz różne głupie odpowiedzi przez to, że niektórzy użytkownicy się wnerwiają, że pytanie nie dotyczy informatyki (mimo że jest w dziale offtop) i że jest jednak trochę bardziej osobiste. Mam nadzieję, że coś ci nasze rady dadzą, ale to musisz załatwić sam, nie bądź baba ;) Zapomnij o tym, że mają nowsze telefony, a swój lepszy telefon musisz załatwić z rodzicami.

Pozdrawiam ;)
–1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Zafundował bym ci smartfona ale nie pracuje wiec kasy nie mam :/
komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Haha :v

..

..

..

..

..

..

..

..

..nie śmieszne
komentarz 20 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Niby co?
–5 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2016 przez erx700 Gaduła (3,430 p.)
Czemu nam wcześniej o tym nie powiedziałeś. Czekaj, już robię przelew, żeby twoich rodziców było stać na książki i nowy telefon...
komentarz 20 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)

wybrał mi chińczyka

Tylko, że te chinczyki mogą być bardzo dobre. Dzieci to dzieci nic nie zrobisz. Się jarają, że mają hajs i nic więcej, tylko, że w głownie też nic nie mają 

komentarz 20 sierpnia 2016 przez Krukzrivii Użytkownik (550 p.)
Podróbka* (chodziło mi o to, że głównie Chińczycy zajmują się podrabianiem markowych urządzeń)
komentarz 20 sierpnia 2016 przez niezalogowany
@ZakosiliMiNeta Napisałeś "w głownie", zamiast "w głowie", więc sens zdania wyszedł zupełnie inny xd
komentarz 20 sierpnia 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
Wszystkiego xd w skrócie :p
komentarz 20 sierpnia 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,870 p.)
No no, zapomniałem sprawdzić czy wszystko jest ok i kwiatki wyszły :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 198 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2022 w Python przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 557 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2023 w Inne języki przez MacieKap Bywalec (2,400 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 258 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,624 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...