• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python vs. Java a perspektywy szybkiego znalezienia pracy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
781 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez marshallrez Nowicjusz (150 p.)
Jestem zainteresowany nauką zarówno Pythona (bo mi się podoba) jak i Javy (język estetycznie mi "nie leży" co utrudnia mi naukę, ale podoba mi się jego wszechobecność). Stoję przed wyborem kursu i z powodu niewielkiej ilości czasu, zależy mi by jak najszybciej się przekwalifikować i wejść do branży. Na który język jest teraz większe zapotrzebowanie/ dla którego języka można szybciej znależć pracę jako junior/stażysta? Plan jest taki, by stworzyć kilka projektów, w międzyczasie podszkalać się korzystając z kursu, i wysłać pierwsze CV.

Sercem jestem przy Pythonie, w którym lepiej mi się pisze i szybciej przyswaja informacje, ale trochę boję się, że będzie mi trudniej w znalezieniu pierwszej pracy (tak słyszałem  - nie wiem na ile jest to prawdą). Okolice dolnego śląska, wykształcenie kierunkowe - brak.

Który z tych języków polecacie pod kątem znalezienia pierwszej pracy? Bardzo dziękuję za pomoc.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 marca 2022 przez Wiciorny Ekspert (270,190 p.)

Sercem jestem przy Pythonie, w którym lepiej mi się pisze i szybciej przyswaja informacje, ale trochę boję się, że będzie mi trudniej w znalezieniu pierwszej pracy

łatwiej z punktu twojego, bo lepiej Ci przyswajać będzie wiedze. I w jednym i w drugim przypadku : problemem jest to, że ciężko i tak Ci się będzie przebić, bo jednak wysyp - teraz juniorów jest ogromny, a ciezko znaleźć tych co faktycznie potrafią- to co trzeba, tzn. rozumieją faktycznie to co piszą, przepisują z tutoriali.
Nie ma różnicy czy JĘZYK JEST NISZOWY, czy POPULARNY jeśli jesteś dobrym programistą, dobrze rozumiesz to co tworzysz, piszesz- to znajdziesz zatrudnienie.
Zdecydowanie  w tym wypadku jest to Python u Ciebie, dlatego że sam napisałeś "sercem za nim" a popatrz z perspektywy lat pracy... trzeba robić to co się lubi i w czym się dobrze czuje, a nie to co popularne i na siłe się tego uczyć.

Język to tylko narzędzie: teraz jest X, zaraz będzie Y... jako programista i tak musisz się rozwijać non stop, bo języki są dynamiczne, zmieniają się frameworki, powstają nowe rzeczy więc  postanowisz jak postanowisz  

–2 głosów
odpowiedź 18 marca 2022 przez danehcan Obywatel (1,170 p.)
Szczerze ja tam lubie c i jave pythona trochę mniej najbardziej to chyba java.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 535 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 381 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...