• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Lista 23 umiejętności znalezionych w około 20 - 30 ofertach pracy JAVA i PHP

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
892 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez dkarski Obywatel (1,610 p.)

Hej,

Jestem studentem kierunku Finanse i Rachunkowość (studiuje zaocznie). Nie pomyślałbym do tej pory, że zainteresuję się programowaniem, dopóki w pracy, w której dotychczas pracowałem, nie zautomatyzowałem samodzielnie procesu mojego zespołu w VB. Rzuciłem pracę i zacząłem się uczyć programować. Zastanawiam się, czego się uczyć by dostać pierwszą pracę w JAVIE czy w back-endzie.

Znalazłem 23 umiejętności twardych, które powtarzają się w większości ofertach pracy. Co o niej myślisz? Czy dodałbyś coś, bądź usunął? Na co zwrócić uwagę? Co byś mi zaproponował?

JAVA

• Przynajmniej dwa lata doświadczenia na stanowisku Programista Java;
• Bardzo dobra znajomość Java oraz wiedza z obszaru JEE, J2EE
• Znajomość zagadnień z dziedziny relacyjnych baz danych, znajomość SQL oraz bazy danych Oracle
• Znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z dokumentacji technicznej;
• Stosowanie praktyk Clean Code, TDD
• Znajomość wzorców programowania obiektowego
• Doświadczenie z frameworkami Spring, Hibernate, Cucumber
• Umiejętność tworzenie mikroserwisów opartych o REST API
• Doświadczenie z Continuous Integration i Continuous Delivery (Jenkins, Docker)
• Znajomość UML w zakresie koniecznym do programowania w oparciu o dostarczone modele
• Znajomość PrimeFaces, JSF, JPA
• Znajomość środowiska IntelliJ Idea
• Umiejętność pracy z serwerem aplikacyjnym JBoss,
• Znajomość SQL i zagadnień dotyczących relacyjnych baz danych
Podstawowa znajomość współczesnych bibliotek webowych: AngularJS / Bootstrap / jQuery / Node.js

 

PHP
• Bardzo dobrą znajomością nowoczesnych technologii back-end: REST/JSON Spring MVC oraz JBoss Fuse / Apache Camel
• Znajomością HTML5, CSS, Javascript
• podstawowa umiejętność programowania w jednym z języków skryptowych (bash, python, php)
• podstawowa znajomość języka SQL i bazy MySQL (operacje select, update)
• znajomość Zend Framework oraz Ext JS, YUI
• znajomość technologii JavaScript, AJAX, HTML, CSS, UML

Narzędzia
• Pracę z topowymi narzędziami wspierającymi proces wytwórczy, w tym oprogramowanie firmy atlassian (jira agile, confluence, stash, bamboo);
• podstawowa umiejętność korzystania z systemu kontroli wersji (svn, git),

 

Dodatkowo
• znajomość narzędzi umożliwiających przetwarzanie plików danych, takich jak np. awk, grep, sed

Pozdrawiam! :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
wybrane 14 marca 2016 przez dkarski
 
Najlepsza
Zależy też w którym kierunku chcesz iść,i czy zależy Ci żeby jak najszybciej się przebranżowić,to wtedy najlepiej się skupić na konkretach :)
komentarz 14 marca 2016 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
Marcin,

dziękuje za wiadomość! Zależy mi, jak napisałeś, by jak najszybciej się przebranżowić. Chciałbym się właśnie skoncentrować na konkretach. Myślę, że bardziej w JAVE. Uważam, że może być większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości moja wiedza z finansów może się przydać przy rozwiązywaniu problemów przedsiębiorstw.

Które są dla Ciebie konkretne umiejętności z listy, którą podałem? :)
komentarz 14 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

• Znajomość zagadnień z dziedziny relacyjnych baz danych, znajomość SQL oraz bazy danych Oracle

• Znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z dokumentacji technicznej; 

• Znajomość wzorców programowania obiektowego

• Doświadczenie z frameworkami Spring, Hibernate

Te wydaje mi się że na pewno,łatwiej mi będzie powiedzieć jak jak sobie mniej więcej swoją ścieżkę ułożyłem:

-programowanie obiektowe,

-przerobienie trochę algorytmiki,

-wielewątkowość,

-wyrażenie reguralne,lambda,typy generyczne,

-swing,

-SQL,MySql,Sqlite,

-dobrze byłoby też przerobić html,css,jsp,xml,json

-spring,hibernate.

Od razu też podkreślę że sam obecnie jestem w trakcie nauki tego wszystkiego(oczywiście nie na raz tylko etapami) Na razie jestem na samym początku,ale powoli do przodu :)Także mniej więcej może Ci to nakreśli jakiś szkic jak to powinno wyglądać,dodam też że na pewno nie da się tego ogarnąć w trzy miesiące,tylko wymaga to sporo pracy,i czasu..wiem sam po sobie.Oczywiście też zależy jak kto łapie,i ile ma czasu na naukę :) Tak wygląda moje skromne zdanie.

Pozdrawiam

 

 

komentarz 14 marca 2016 przez dkarski Obywatel (1,610 p.)
Marcin, należy Ci się browar! Dziękuje za Twój wyczerpujący komentarz. Uwzglednie Twoje uwagi przy kreowaniu swojej ścieżki w nauce Javy.
komentarz 14 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Nie ma sprawy,pamiętaj że mogłem też pominąć coś istotnego ze względu na swoje małe doświadczenie,więc też warto byłoby posłuchać bardziej wtajemniczonych kolegów.Życzę owocnej nauki i szybkiego przebranżowienia :)
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Po prostu ucz się i pisz swoje własne aplikacje/strony. W praktyce to tak wygląda, że podczas realizowania swoich własnych projektów będziesz miał styczność z wieloma zagadnieniami, które są podawane w ogłoszeniach o pracę.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 728 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 369 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 532 wizyt

92,417 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,983 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...