• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Przygotowanie do pierwszej pracy jako PHP Developer

Object Storage Arubacloud
0 głosów
380 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez daamian3 Nowicjusz (170 p.)

Dzień dobry,

Od 3 lat rozwijam się w kierunku programowania i próbuje różnych technologii/języków. Zdecydowalem się skupić sie w kierunku PHP i myślałem o pracy PHP Backend/Full Stack Developer. Zastanawiam się czy moje umiejętności są wystarczajce do podjęcia pracy jako junior oraz jakie ewentualnie rzeczy musiałbym przyswoić. Obecnie chodze do 4 klasy technikum na kierunku informatyka i raczej nie myślę o studiach, wydaje mi się po opiniach ludzi że nie naucze się zbyt wiele więcej z rzeczy praktycznych, jedynie typowa teoria oraz "papierek". Ewentualnie, w razie potrzeby zdecyduję się na wieczorowe. Technologie/języki które znam dość dobrze i czuję się pewnie korzystając z nich:

  • PHP (OOP)
  • Laravel (Wystarczająco do napisania funkcjonalnej aplikacji)
  • SQL
  • Javascript (ES6)
  • CSS (Sass)
  • Menadżery pakietów (composer, yarn/npm)
  • Git (korzystam z githuba)

Z rzeczy które znam, lecz tylko podstawy:

  • React.js
  • Konfiguracja serwera Linux (Apache, Nginx, dodatkowo Putty)
  • Gulp, webpack
  • Bootstrap

Jesli chodzi o doświadczenie komercyjnie to od roku pracuję po szkole jako freelancer, mam na koncie kilka mniejszych projektów (wizytówki, strony firmowe) oraz większych (Blog - Laravel + React.js, aplikacja, która umożliwia zatrudnianie osób oraz zamawianie usług - Laravel). Dodatkowo potrafię wdrożyć różne "systemy", usługi również poprzez API (przykładowo platności - obecnie miałem doświadczenie z Paypal, Skrill, G2A Pay). Mniejsze projekty wykonuję na autorskim cms'ie. Przed aplikowaniem do pracy postanowiłem że wykonam kilka prostych projektów, które dodam do portfolio, aby mieć co pokazać pracodawcy. Czy oprócz rzeczy które wymienilem warto sie czegoś douczyć lub może macie jakieś inne wskazówki? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

komentarz 5 listopada 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
W mojej ocenie możesz śmiało startować do pracy. Wszystko oczywiście zależy od potrzeb danej firmy, faktycznych umiejętności w wypisanych rzeczach itd., ale to co napisałeś brzmi dobrze, jak na pierwszą pracę to nawet bardzo dobrze.

Z rzeczy, które mógłbyś jeszcze poznać, to na pewno testy - nie wspomniałeś nic, abyś je ruszał.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 listopada 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 7 listopada 2019 przez daamian3
 
Najlepsza
Ja ze swojej strony dodam że ogarnij sobie co to jest TDD oraz jak pisać testy i śmiało wysyłaj CV.
1
komentarz 5 listopada 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wydaje mi się, że od juniora nie trzeba jeszcze wymagać podejścia TDD... same testy owszem, ale TDD to nieco wyższa szkola jazdy i trzeba mieć już spore doświadczenie aby pisać w tej technice.
komentarz 6 listopada 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Hmm, myske że dobrze by było by wiedział co to jednak myślę że tak jak mówisz, junior nie koniecznie musi umieć pisać testy w tej technice.

Podobne pytania

+2 głosów
8 odpowiedzi 6,196 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 587 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez Acravis Początkujący (330 p.)
+15 głosów
3 odpowiedzi 766 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...