• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Oceny projektów do pierwszej pracy. Front end

VPS Starter Arubacloud
+3 głosów
586 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez Acravis Początkujący (330 p.)
Cześć. Chciałbym prosić was o konstruktywną krytykę na temat jakości kodu moich dwóch projektów.

1. http://chessyes.eu

kod: https://github.com/PrzemyslawKonefal/Chess-Website

Strona szachowa pozwalająca na rozwiązywanie zadań szachowych z podziałem na kategorie, oglądanie partii mistrzowskich i trenowanie zasiegu widzenia na szachownicy w prostej grze zręcznościowej. zadania,  oraz mecze wyciągane są dynamicznie z bazy danych za pomocą AJAXa. Rozwiązania zadań także, żeby użytkownik nie mógł podpatrzeć rozwiązania w konsoli wywołując odpowiednią funkcję.

2.catch-up-time.com

kod: https://github.com/PrzemyslawKonefal/Pomodoro-clock

Aplikacja pomagająca zarządać czasem. Wykorzystuje technike pomodoro, ale interwały można tworzyć dowolnie, bo wszystkie opcje tworzenia można zmienić.

Obecnie tworzę pierwszy większy projekt z wykorzystaniem Angulara(BIM Creator, kod na profilu git) i mniejsze apki w czystym js by dobrze nauczyć się standardu ES6. Czy myślicie, że takie 3 projekty + pokazane przykłady 'psd to html' i freelancerskich darmowych zleceń dla małych firm + ładne portfolio(link na profilu git, nie skończone jeszcze :D) mogą dać mi pierwszą pracę?

Pozdrawiam cieplutko

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
edycja 23 kwietnia 2018 przez Chess

Nie wiem kto układał te zadania szachowe na tej stronie, ale na stronie głównej jest "Daily Challenge! Checkmate in 2" i tam jest chyba błąd w zadaniu:

r3k3/p4p1p/1p1p4/4p3/1BB1Pn2/2PQ4/PP1R1K2/7q

r3k3/p4p1p/1p1Q4/4p3/1BB1Pn2/2P1K1q1/PP1R4/8

(powinieneś znaleźć je w bazie, czy w jakimś miejscu, z którego pobierasz/wyciągasz zadania)

, bo po Qg2+ król (K) może odejść na pole e1. Nie musi przecież wyruszyć na pole e3, żeby nie dać się zamatować. Ponadto jeśli to jest Twoja strona, to dodałbym obok szachownicy taki "pasek" z polami a1, ..., h8 lub żeby po najechaniu na dane pole wyświetliło się na jakim polu myszka (hover) się znajduje. Mogłyby być te dwie opcje właśnie. Dodatkowo mógłbyś zaprogramować układ bierek na szachownicy np. w formacie (FEN). Oprócz tego przydałaby się opcja zagrania ponownie (rozwiązania jakiegoś zadania) i jeszcze dobrze byłoby gdyby można było zagrać z komputerem (dokończyć partię nawet po złym albo niedokładnym zagraniu), czyli musiałbyś doprogramować swój własny silnik szachowy*** (na początku ten najprostszy), czyli zgodnie z tą ideą, gdzie wartości poszczególnych bierek przedstawiają się następująco:

* pawn (pion)  - 1

* knight (skoczek) - 3

* bishop (goniec) - 3

* rook (wieża) - 5

* queen (hetman) - 9

Oczywiście, to tylko moje propozycje, nie musisz brać tego tak do siebie i na serio. Jeśli masz zapał i chęci, to wiadomo, że warto coś takiego napisać, chociażby dla rozwinięcia własnych skills (umiejętności) i rozszerzenia/poszerzenia własnych kompetencji programistycznych. Te moje propozycje napisałem tylko tak poglądowo, nie musisz przecież trzymać się sztywno schematów tak sztampowo, bo możesz przecież pozmieniać w skrypcie/programie wartości poszczególnych bierek, zgodnie z własnym zamysłem, ale tak już się przyjęło, co podałem w linku (te wartości bierek). Jeżeli masz jakieś własne pomysły, to śmiało możesz je wprowadzać/inicjalizować do skryptu/programu, by uatrakcyjnić rozgrywkę i to, co już napisałeś (code). 

To chyba byłoby na tyle, pozdrawiam.

Edit:

Mógłbyś naprawić (chyba, że to celowe), że gdy już jakieś zadanie zostało wylosowane, to żeby nie losowało tego samego zadania po kliknięciu w "Next Problem". Cały czas piszę o "Daily Challenge! Checkmate in 2", znajduje to się chyba na stronie głównej. Przynajmniej u mnie tak jest na "Mozilla Firefox (59.0.2 (64-bit))".

"See the answer" mało rzuca się w oczy i oprócz tego nie można podejrzeć posunięcia bez wykonania pierwszego posunięcia (ruchu). Po naciśnięciu na ten napis wykonuje się automatycznie posunięcie, a powinno być chyba gdzieś na uboczu napisane, np. Qa8 i wtedy gracz sam by myszką ruch wykonał, bo w tej chwili to dzieje się automatycznie. I nie wiem jeszcze, czy nie powinno pisać tak: "See the Answer", "answer", ale z dużej litery.

*** - Może nie byłby to jakiś bardzo silny silnik, ale warto by go napisać dla własnej satysfakcji oraz dopisać dygresję np. taką: "Są pewnie albo na pewno lepsze posunięcia do wykonania, ale ten silnik jest najprawdopodobniej słaby w porównaniu do innych (stworzony dla/do nauki); kto chce może korzystać, ale raczej nie powinien wyciągać z tego wniosków (stworzony do nauki programowania).

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Szachy bardzo fajne, sam będę korzystał pewnie z tej strony. Oceniam z perspektywy użytkownika, nie eksperta od Webu.

 

Natomiast druga strona się nie otwiera, może jakaś literówka?

Podobne pytania

+2 głosów
8 odpowiedzi 6,081 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 533 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...