• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja droga od 0 do pierwszej pracy

Object Storage Arubacloud
+15 głosów
764 wizyt
pytanie zadane 30 października 2017 w Offtop przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Tak jak pisałem wcześniej (tu, w poście o updacie jaki-jezyk-programowania.pl), dostałem nie dawno pracę i chciałem się podzielić z Wami moją drogą od zera do pierwszej pracy.

Z małym opóźnieniem*, postawiłem w końcu odświeżonego bloga na nowej domenie devcave.pl i pierwszy wpis po przerwie jest właśnie na ten temat. Zachęcam do przeczytania.

Możecie też dać znać czy waszym zdaniem miałem łatwo/trudno, czy może nie jest aż tak kolorowo jak mi się wydaję. Może wyłapiecie coś czego powinienem się obawiać? ;)

Chętnie przeczytam też waszą historię, więc zachęcam do podzielenia się ;)


* Deklarowałem wam, że zrobię to 2 dni temu, ale miałem małe problemy z DNS na cloudflare i robiłem też przekierowania na nową domenę.
Przy okazji dorzuciłem wyszukiwarkę postów i przełączanie na "dark mode" :D

komentarz 31 października 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Ile zajelo ci szukanie pracy? Chodzi mi o okres gdy skonczyles technikum do teraz gdy znalazles prace.
komentarz 31 października 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Ale nie szukałem pracy od razu po technikum. Na początku w planach były studia tak jak to opisywałem ;). Gdy już byłem pewny, że zostaje mi tylko praca to znalazłem ją dosyć szybko. Już po pierwszym zaproszeniu na rozmowę. Dłużej trwał cały proces czekania na odpowiedź niż szukanie pracy :D
komentarz 31 października 2017 przez 10kw10 Pasjonat (22,880 p.)
Dlugo juz pracujesz?

Zalujesz ze nie dostałes sie na studia?
komentarz 31 października 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Czytałeś w ogóle mój wpis? :D Pisałem, że zaczynam od nowego roku ;) Wtedy niby będę miał łatwiejszy próg wejścia bo obecnie w firmie są jakieś większe projekty i nie miałby się kto mną zajmować. Nie no żartuje, ale coś w ten deseń laugh

Co do studiów to żałuję i nie żałuję. Z jednej strony fajna sprawa, z drugiej cieszę się, że mogę sobie pracować nad własnymi rzeczami i wreszcie zacznę zarabiać, a nie tylko wydawać pieniądze smiley

Swoją drogą planuję zrobić wpis właśnie o pracy vs studia ;)

1
komentarz 31 października 2017 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Na ciemnym theme te komentarze coś nie ten tego, nie wiem czy już wiesz ;)

1
komentarz 31 października 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Nie, przeoczyłem to ;) To dlatego, że w development mode nie mam komentarzy :D Dzięki, poprawię!
komentarz 1 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
edycja 1 listopada 2017 przez Codeboy

Hmm wiesz co, disqus automatycznie dobiera kolory i nie za bardzo mam na to wpływ. Po odświeżeniu strony już jest wszystko w porządku. Masz może jakiś pomysł na to?

EDIT:
Rozwiązałem problem. Po prostu gdy zmienia się motyw wymuszam reload disqusa ;)
 

DISQUS.reset({reload: true});

 

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 października 2017 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Ja tym roku skończyłem liceum. Udało mi się dostać na PWr i chyba dobrze mi poszło na rozmowie o pracę ( musze czekać 2 tyg na odpowiedź) Co do studiów to programowanie jest trywialne. W końcu przedmiot nazywa się podstawy programowania. Niczego się tam nie uczę. Ale przedmioty matematyczne dają mi ostro w kość. Zastanawiam się czy studia to był dobry wybór. Koniecznie dawaj znać na blogu jak Ci idzie. Może pójdę w Twoje ślady
komentarz 31 października 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
O to powodzenia ;)  Ale co,  zamierzasz pracować i studiować na raz?

Też się tego obawiałem na studiach, teraz tylko potwerdzasz moje obawy ;< Może później będzie coś lepiej? Też dawaj znać ;)

Jasne, zamierzam pisać dalej, ale pracę dopiero zaczynam od nowego roku więc wiesz ;>
0 głosów
odpowiedź 30 października 2017 przez Benek Szeryf (90,970 p.)
Fajnie, że zechciałem przekazać innym, jak to wygląda od kuchni. Zastanawiam się jednak, czy nie zdradziłeś za dużo szczegółów, które w firmie mogłoby zostać źle odebrane. Po prostu niefajnie byłoby się spalić przez ten entuzjazm. Ale nie wiem, ja bym po prostu dał bardziej anonimowy opis firmy :)
komentarz 30 października 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Też właśnie się z tym wahałem. Racja.
0 głosów
odpowiedź 31 października 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)

Dodałem małe podsumowanie, którego wydaje mi się, że brakowało, bo kilka osób o to pytało ;)

devcave.pl/moja-droga-do-pierwszej-pracy#podsumowanie

komentarz 6 listopada 2017 przez pomaranczka Nowicjusz (180 p.)
Bardzo ciekawy wpis. Sam teraz borykam się z problemem dostania dobrej pracy w IT, także trafione w punkt! :)
komentarz 6 listopada 2017 przez Codeboy Stary wyjadacz (12,120 p.)
Dzięki ;) Powodzenia w znalezieniu pracy!

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 377 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 586 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez Acravis Początkujący (330 p.)
+2 głosów
8 odpowiedzi 6,184 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,599 komentarzy

61,950 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...