• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena CV do pierwszej pracy junior front end developer

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
6,083 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Acravis Początkujący (330 p.)

Cześć! Będę starał się o pierwszą pracę jako programista i chcę wysłać cv. Czy uważacie, że wysyłając takie cv będą jakieś telefony z zaproszeniem na rozmowę? Czy umiejętności i technologie które wymieniłem są wystarczające by taką pracę dostać? czy są jakieś elementy cv które wg was powinienem usunąć lub zmienić? będę dozgonnie wdzięczny za każdy konstruktywny komentarz :)

4
komentarz 11 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Skończyłeś tylko LO i umiesz aż tyle technologii, np. C++, Python, JavaScript? Jestem pod wrażeniem... niektórzy uczą się nawet kilka lat aby opanować dobrze jeden język. Pytanie w jakim stopniu znasz te technologie?
A tak poza tym to jak nie spróbujesz to się nie przekonasz... a nóż się uda :)
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Knayder Nałogowiec (37,640 p.)
@shotokan
Pisze się "a nuż się uda" :)
komentarz 11 kwietnia 2018 przez niezalogowany
mimo wszystko plusik za odwagę i chęci :)
komentarz 11 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
@Knayder,
dzięki wielkie, faktycznie, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę :)
komentarz 12 sierpnia 2020 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

@Acravis, taki stack technologiczny to ja nawet po 5 latach nie wpisze 

8 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Poka gita.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Jeżeli to tylko te dwa projekty, które wystalkowałem to trochę mało. Za to chess wygląda całkiem ciekawe, jeżeli to twoje.
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez Acravis Początkujący (330 p.)
Języki te potrafię w stopniu pozwalającym na pisanie kodu bez dłuższego zastanawiania się nad zasadami tworzenia struktury. Czy uważasz, że powinienem opisać w jakim stopniu 'znam' daną technologie? :)
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

topniu pozwalającym na pisanie kodu bez dłuższego zastanawiania się nad zasadami tworzenia struktury.

czyli tak naprawdę "nie potrafisz" bo nie na tym polega programowanie do końca.  

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)

powinieneś określić poziom, np 
-dobry
-średnio zaawansowany
-podstawowy 
gdzie podstawowy oznacza "miałem kontakt"

co też rozumiesz przez angielski bardzo dobry? 
tu lepiej wpisać kategorie, np B2 albo C1 
no chyba że znałbyś w stopniu jedynie "umożliwiającym prace z dokumentacją techniczną", ale jak piszesz bardzo dobry to obstawiam że coś tam ogarniasz 

myśle że do js warto dopisać też np składnie 
w sensie czy znasz np es6 

co do kursu od google, na jakim on jest poziomie? jeśli to był tylko jakiś darmowy kurs podstaw to myślę że nie powinieneś wpisywać, tylko wspomnieć na rozmowie jako o ciekawostce 

I też brakuje tej najważniejszej części czyli - pokaż co robiłeś
Np github, skąd pracodawca ma wiedzieć co rzeczywiście umiesz? 
tym bardziej że opisałeś swój poziom js (w swojej odpowiedzi/komentarzu) jako 

Języki te potrafię w stopniu pozwalającym na pisanie kodu bez dłuższego zastanawiania się nad zasadami tworzenia struktury

czyli w rozumieniu rekrutera "coś tam zajrzałem i nie panikuje na widok kodu, ale umiem tyle co nic"

fajnie że wpisałeś angulara, to już sygnał że coś umiesz robić, ale dalej 
brakuje poziomu i jakichś projektów

jesteś w liceum więc pewnie to co robiłeś, to projekty "do szuflady"
powinny się znaleźć jakieś ciekawsze - wstaw to na githuba
jak chcesz wcześniej ocene (żeby zrobić ewentualne poprawki i ocenić swój rzeczywisty poziom), wrzuć na forum 
akurat to forum jest dość solidne i nie ma zbyt wielu hejterów, więc nie ma czego się bać 

komentarz 11 kwietnia 2018 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)

Podał githuba ale nam link zakrył crying  hah

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Wydaje mi się, że to CV jest za duże. Nie wiem jak możesz je zmniejszyć, ale jest za dużo tekstu jak na mój gust :P. Dużo zależy też do jakich firm będziesz je wysyłał. Takie CV do dużej korporacji jest bardzo kiepskie, bo im się przewijają tysiące CV przez ręce i wstępna ocena CV trwa pewnie kilka sekund. Ja i wszyscy moi znajomi do pierwszej pracy jako programisci wysyłali mega krótkie i proste CV, bez zabawy w ładne kreatory, tęczowe kolorki czy nawet polskie zdania, same hasła content-type: plain word :P
Choć nie wiem jak to jeszcze upchnąć to warto by było dodać poziomy w jakich znasz daną technologie. Sporo technologi wymieniłeś, bez takiego rozgraniczenia trochę nieprawdopodobnie to wygląda tym bardziej, że jesteś po liceum.
1
komentarz 11 kwietnia 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Wymienianie na jakim poziomie umie się daną technologię, świadczy tylko, że jest się początkującym. Nie da się tego ocenić, bo żeby to można było zrobić, trzeba by znać cały język, by mieć porównanie. Ktoś kto wolno chłonie wiedzę, może myśleć, że się nauczył dużo po 3 miesiącach nauki, a w rzeczywistości ogarną tylko kurs OOP po filmach Zelenta i myśli, że to już jest coś.
komentarz 11 kwietnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Ale jako początkujący wymienia się poziom w swoim układzie odniesienia. W C++ siedziałem 2 lata, pythona pyknąłem kursik, 2 tygodnie, ale w sumie nic duzo nie pisałem. Logicznie jest napisać, że znajomość pythona jest na poziomie basic, a C++ średnio-zaawansowany, czy jak tam sobie to ponazywasz.
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

Podstawą powinno być repozytorium i twoje projekty.

Za dużo technologii-  życia by mi nie starczyło żeby tyle potrafić :) więc coś jest nie tak. Znać technologie to nie znać tylko składnie ... i umieć napisać Hello World lub console.

@shotokan 

Skończyłeś tylko LO i umiesz aż tyle technologii, np. C++, Python, JavaScript? Jestem pod wrażeniem... niektórzy uczą się nawet kilka lat aby opanować dobrze jeden język. Pytanie w jakim stopniu znasz te technologie?
A tak poza tym to jak nie spróbujesz to się nie przekonasz... a nóż się uda :)

Idealnie to skomentował :) 

Moim zdaniem chaotyczne CV. A brakuje najważniejszej rzeczy czyli projektów i repo.  

0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
Angular? Ale jaka wersja
0 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Może informacje zawarte w tym podcast'cie Ci pomogą (uwaga trwa 3h):
http://ostrapila.pl/ten-w-ktorym-rozmawiamy-o-rekrutacji-w-it

Sprawdź też blog devstyle tam jest dużo takich tematów poruszanych.
–3 głosów
odpowiedź 11 kwietnia 2018 przez Beginer Pasjonat (22,110 p.)
Twoje CV jest wystarczająco dobre - a nawet b.dobre.

- Nie musisz wystawiać ocen ze znajomości poszczególnych technologi (to i tak ocena subiektywna, niewymierna). Jest oczywiste, że nie możesz znać tego wszystkiego w stopniu b.dobrym (jednego życia by nie wystarczyło). W razie potrzeby będziesz się tłumaczył na rozmowie kwalifikacyjnej, uzgadniał kompetencje; jeśli zostaniesz przyjęty - szybko doszkalał, uzupełniał braki (zależnie od profilu pracodawcy).

- Jeśli piszesz, że dobrze znasz angielski, to ja Ci wierzę. (W końcu starasz się o pracę młodszego programisty - nie o posadę tłumacza przysięgłego. To są dwa zupełnie różne zajęcia).

- We wszelkich dokumentach używaj mało "kwiecistego" języka (ale tutaj nie przesadziłeś).

- Źle się stało, że nie przedstawiłeś żadnego projektu, wtedy lepiej widać "Who is Who".

Nie wiem czy zadzwoni telefon ze Stanów, ale z Polski powinien.

 

P.S.

Koledzy nie dajmy się zwariować mitycznymi wymaganiami mitycznych pracodawców. (W ten sposób dołujecie ludzi, tworzycie apokalipsę).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 533 wizyt
+3 głosów
2 odpowiedzi 586 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2018 w Nasze projekty przez Acravis Początkujący (330 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,091 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...