• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Idealny junior PHP

Object Storage Arubacloud
+1 głos
279 wizyt
pytanie zadane 2 maja 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)
Pytanie z gatunku egzystencjonalno-informatyczno-jakichś tam :D

Zazwyczaj gdy mówi się o wymaganiach jakie powinien spełniać junior, mówi się o wymaganiach postawionych przez pracodawcę w ogłoszeniu. Ostatnio naszła mnie myśl żeby spojrzeć na ten temat od strony przyszłego zespołu takiego potencjalnego juniora, więc to pytanie kieruje do bardziej doświadczonych kolegów. Mianowicie chodzi mi o to czego spodziewalibyście się po juniorze który miałby być w przyszłości członkiem waszego zespołu?

Nie chodzi mi tutaj o to że "powinien umieć programować" tylko jakie cechy/wymagania waszym zdaniem powinna posiadać taka osoba aby dobrze wam się z nią pracowało? Nie muszą być to cechy dotyczące stricte samego programowania, mogą nawet tyczyć się charakteru danej osoby :)
1
komentarz 2 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Nie istnieje.
2
komentarz 2 maja 2021 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Najlepiej ateista bo może pracować 24 grudnia i w inne święta. Oczywiście na czarno :)

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 maja 2021 przez Wiciorny Ekspert (270,170 p.)
Zaangażowania, realizacji projektu a nie tworzenia CV kodu- kod ma być prosty, ma działać, spełniać rozwiązanie, a nie być " efektem łał" na zasadzie pokazania kolegom że jestem junior ale umiem pisać kod CV. Co jest po pierwsze niepraktyczne, po drugie nie jest proste do zrozumienia, a po trzecie marnuje czas projektowy nie tylko twój, ale też tym co kod weryfikują.
 

Pokory, aby nie bać się PYTAĆ, PYTAĆ I  jeszcze raz pytać bo im więcej pytasz i się interesujesz tym szybciej się nauczysz, dla mnie najważniejsza jest komunikacja i współpraca.
+2 głosów
odpowiedź 3 maja 2021 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Z tym "idealnym" to faktycznie ciężko, ale wg mnie ważne jest również właściwe dobranie poziomu zadawania i niezadawania pytań. Jak się nie wie, to powinno się pytać, ale jeśli będziesz pytał o każdy drobiazg co minutę, to stanie się to irytujące dla reszty. Trzeba też umiejętności szukania czy trochę pewności siebie, aby czuć co się robi i właśnie o tę każdą drobnostkę nie pytać. Jednak z drugiej strony oczywiście nie należy także za długo zastanawiać się jeśli czegoś nie wiesz albo nie działa, tylko po prostu zapytać - będzie znacznie szybciej.

Tak więc jak dla mnie sporo to kwestia odpowiedniego balansu - pokazania, że jeszcze się uczysz, wielu rzeczy nie wiesz i chcesz pomocy, ale z drugiej strony czujesz, że coś wiesz i samodzielnie nie boisz się czegoś zrobić oraz także nie masz problemu zapytać, gdy naprawdę nie wiesz.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 318 wizyt
–1 głos
3 odpowiedzi 516 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w PHP przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 450 wizyt

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...