• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

php w przyszłości

Object Storage Arubacloud
–1 głos
510 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2018 w PHP przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Witam! Ostatnio bardzo często słyszę o tym, że php umiera albo po prostu będzie po prostu olejem napędowym do stron stojących na wordpressie... Od jakiegoś czasu pracuję, jako freelancer i wykonałem już kilka zleceń, jednak cały czas słyszę o tym, że php upada z dnia na dzień.

Teraz jest moje pytanie: Czy na razie robić te zlecenia z użyciem php, ale na boku uczyć się jakiegoś 'javowego' frameworka, czy jednak pozostać przy masterowaniu php?
komentarz 20 sierpnia 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
Co rozumiesz przez Javowe frameworki?
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
React, może nawet Vue :d I tak, wiem że to się nazywa JavaScript
2
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Nie myl łosia z łososiem devilmyślałem że ze springiem wyjedziesz. Co ma front do be w kontekście nauki? cool

komentarz 20 sierpnia 2018 przez Jakub Radziejewski Obywatel (1,090 p.)

@kubaapk,

dot.net microsoft

3 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 20 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Plotka o tym że php umiera to efekt mieszanki nowych modnych webowych technologii w stylu node, Ruby, Python oraz wielu nowotworów napisanych w php które trzeba utrzymywać.

Php idzie w dobrą stronę. Z wersji na wersję lepsza wydajność, czekamy na typy generyczne. Warto się uczyć Laravela, najnowszego Sf, Lumena, phpunita. IMHO te klocki lego umożliwiają tworzenie naprawdę stabilnej i skalowalnej architektury. Nie nadaje się ona do wszystkiego, ale jednak robi swoje na wielu płaszczyznach wymagań biznesowych.
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Tak jak powiedziałem pod komentarzem niżej... Też tak uważałem, że to taka plotka, ale coraz częściej słyszę, że na jakiś przemówieniach, prowadzący omija php i jedynie wspomina, że to już trup
komentarz 20 sierpnia 2018 przez nantl Nowicjusz (200 p.)

@Ehlert,
W php do tej pory nie ma generyków? Są lambdy, immutable kolekcje? Tyle hejtu, na to leci, że aż mam ochotę spróbować, ale bez tego to nawet nie podejdę.

+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Jedna z lepszych odpowiedzi na ten temat:

https://www.youtube.com/watch?v=K3-t_EHRL5w
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Oglądałem to... Jednak warto wspomnieć że to ma już przeszło 2 lata :d Rynek zmienia się w zawrotnym tempie, a coraz częściej słyszę, że na jakiś przemówieniach prowadzący kompletnie wyklucza php, wspominając tylko o tym, że to już trup
komentarz 20 sierpnia 2018 przez niezalogowany
to dobrze, mnie to cieszy. Będzie mało ludzi ogarniających PHP, czyt. więcej pracy dla mnie, większe zarobki :)
komentarz 20 sierpnia 2018 przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Haha, no na taki optymizm liczyłem :D
komentarz 20 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Prowadzący często gęsto znają dobrze swoją działkę. Jak napierdzielają w Javie to nie będą Ci chwalić PHP'a. A w ogóle w większości pewnie go nie znają itp.

Tylko z krwi i kości architekt IT lub osoba o szerokim spektrum wiedzy i doświadczenia potrafiłaby poprowadzić prelekcje / wykłady najbardziej rzetelnie i obiektywnie.
Człowiek który siedzi w swoim światku Javy itp. nie ma pojęcia co się dzieje w świecie PHP i pierd [...] głupoty za przeproszeniem.
+1 głos
odpowiedź 20 sierpnia 2018 przez Jakub Radziejewski Obywatel (1,090 p.)

PHP to język z bagażem historii, i zazwyczaj ludzie wspominają o starych wersjach. Wersje 0 do 6 są nie najlepsze prawda. Jednak wersja 7 ma całkowicie przepisany core. Na php stoi 80% serwerów świata. To ogromny rynek. Warto podłapywać jave w backebd, ten język broni się sam. Rozwój w inne gałęzie informatyki jest zawsze cenny. Na dole jest link z podcastem na pewno zmieni twój pogląd na php.

Pozdrawiam.

https://youtu.be/MY8XGanDR_8

1
komentarz 21 sierpnia 2018 przez CenterPL Pasjonat (19,070 p.)
6. wersji PHP jako tako nie ma. A 80% serwerów świata stoi na php - tak, bo w lwiej części to Wordpress - architektonicznie jedno z większych gówien, ale user friendly.

Nie żebym hejtował PHP, to "mó"j język, ale no nie róbmy z niego niewiadomo co. Jest popularny, dość łatwy, stabilny, nie umrze na pewno w ciągu najbliższych lat. Ale jak wszystko, ma swoje wady i braki - ot np generyków i silnego typowania :P

Podobne pytania

+2 głosów
9 odpowiedzi 1,029 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 1,649 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,835 wizyt

92,551 zapytań

141,397 odpowiedzi

319,528 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...