• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Konfiguracja dwóch kart graficznych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
328 wizyt
pytanie zadane 9 lutego 2021 w Sprzęt komputerowy przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Dzień dobry,

czy ktoś z Was ma doświadczenie w używaniu i konfiguracji dwóch kart graficznych?

Od jakiegoś czasu korzystałem z NVidia GTX 1060 6Gb. Nie narzekam, nie gram w sumie więc wymagania spełnia, raczej służyła mi do trenowania się w programowaniu równoległym. Niedawno zakupiłem PNY Tesla T4. Niestety sterowniki jakie do niej znalazłem wymuszają odinstalowanie tych do GTX. Sterowniki do tych kart jakby nie mogą być zainstalowane razem - system windows. Tesla nie ma wyjść video - karta zakupiona tylko do obliczeń numerycznych i trenowania sieci.

Nie ma fizycznych problemów ze zmieszczeniem tych kart do komputera. Płyta główna to MSI Z390-A PRO. Przewiduje dodatkowe zasilanie podczas pracy Tesli - zasilanie z płyty głównej, bo sama karta nie ma złączy jak GTX.

Chciałbym używać obu kart jeżeli to możliwe, Tesli do obliczeń, a do GTX móc podłączyć dwa monitory(po zainstalowaniu sterowników tesli mogę działać tylko na jednym, to oddzielny problem, ale jeszcze nie szukałem rozwiązania).

Czy ktoś z Wam spotkał się z podobnym problemem? Jeżeli to będzie konieczne mogę przesiąść się na linuxa, jednak w prace wykorzystuje w większości windows.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2021 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
wybrane 11 lutego 2021 przez Szfierzak
 
Najlepsza

W konfiguracji z GNU/Linux (Ubuntu 20.04), z driverem 460.32, działa mi układ z RTX2080TI i Tesla K40X. T4 nie mam. Radzę nie "kopać się z koniem skoro wieźć Cię nie chce".

Na stronie pobrania sterowników, znajdziesz najnowsze sterowniki do danej karty. Dobierz wspólne (najniższy numer z obydwu). Sprawdź jeszcze w dokumentacji CUDA jaki driver jest wymagany dla danej wersji.

https://docs.nvidia.com/cuda/cuda-toolkit-release-notes/index.html sekcja CUDA Driver (2 tabela).

Dla T4 masz 461.33 a dla 1060 masz 461.40 na głównej stronie, z tabeli wynika to co wyczytasz :)

Tu jest nieco bardziej zaawansowane wyszukiwanie: https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

PS. Jak napisałem, T4 nie mam, ale z doświadczenia wiem że często jednak chłodzenie do kart pasywnych trzeba dodać. Mnie czekało majsterkowanie z wentylatorami.

komentarz 10 lutego 2021 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Do końca tygodnia sprawdzę jakby to działało na Ubuntu i dam znać. Pozdrawiam.
komentarz 11 lutego 2021 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)

@mokrowski, dzięki. Wygląda na to, że po postawieniu Ubuntu i pobraniu wspólnego sterownika, system wykrywa obie karty.

Nad chłodzeniem rzeczywiście będę musiał się pochylić. Widziałem już ciekawe rozwiązania drukowane na drukarkach 3D. 

Pozdrawiam.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 966 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Jakub wojownik Początkujący (400 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 291 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2021 w Sprzęt komputerowy przez D4W1D000X Nowicjusz (150 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...