1. Dwie karty w 2 oddzielnych slotach będą pracowały poprawnie jeśli płyta dostarczy odpowiednią moc, jeśli jednak nie rozdzielisz im jawnie kompetencji (np. PhysX itp), to nie będzie wzrostu wydajności w grach. W obliczeniach owszem. Gry (co do zasady), nie komunikują kart z użyciem szyny PCIe samego systemu.
2. W przypadku kart graficznych, upewnij się czy fizycznie zmieszczą się w slotach obok siebie z zapewnieniem odpowiedniego miejsca na chłodzenie. Są modele których grubość to utrudnia lub uniemożliwia na danej płycie głównej.
3. Upewnij się czy sloty PCIe, są o odpowiedniej wersji i wydajności prądowej. Karta z PCIe 3.0 x 16, będzie pracowała nawet na PCIe 1.0 x 16. Oczywiście ze znacznie mniejszą wydajnością. W grach nie widać różnicy (na dziś) dla 2.0 <-> 3.0. Widać natomiast dla 1.0 (no ale to stare konstrukcje płyt). Do takich GPU slot powinien mieć x 4 wydajność prądową. Dla zwykłego slotu to 25W dla x 4 to 75W. Plus 75W przez 6 żył przewodu + 150 W przez 8 żył (razem 300W). Na płytach głównych nie wszystkie sloty mają taką wydajność prądową lub... leżą zbyt blisko siebie by zmieściły się karty :-/
4. Upewnij się czy masz odpowiednie kable do dodatkowego zasilenia tych kart (6 lub 8 żył).
5. Szybszym mostem jest nvlink. Niemniej jednak widoczny wzrost wydajności przy tych kartach (na dziś), w grach raczej niewidoczny. Jaka to będzie dla twojego oka różnica czy będzie 200 czy 120 klatek jeśli nawet może monitor tego nie obsługiwać? To połączenie daje wzrost wydajności przy obliczeniach (CUDA / OpenCL). Oczywiście gry ewoluują.. stąd takie połączenie przedłuża żywotność zestawu i oczywiście obiektywnie zwiększa ilość klatek w jednostce czasu :)