• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapraszam na mojego bloga DevCezz

Object Storage Arubacloud
+1 głos
250 wizyt
pytanie zadane 20 października 2020 w Nasze projekty przez Czarus0 Obywatel (1,040 p.)

Cześć

Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się z moim blogiem, który zacząłem prowadzić od ponad miesiąca. Chętnie zapoznam się z Twoimi sugestiami co do tematyki jak i z krytyką dotyczącą aktualnych wpisów. Będę wdzięczny za wszelkie informacje wysłane poprzez komentarze, maila czy też pod tym postem! wink

https://devcezz.pl/

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 20 października 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Blog zrobiony dość interesująco od strony graficznej i merytorycznej. Wszystko ładnie, schludnie podane. Tematyka z grubsza też ciekawa, szczególnie takie artykuły, jak "Zawiłości języka Java". Tego nie znajdzie się raczej w portalach czy książkach. Takie rzeczy można spotkać głównie na blogach i to jest na plus.

Co mogę doradzić to poszedłbym w rzeczy których nie mają inne strony, blogi. Coś unikalnego. Nie ma sensu powielać n-ty raz tych samych informacji. Zasady SOLID są opisane w wielu miejscach (portale, blogi, książki nie tylko wujka Boba) i nawet jak opiszesz je lepiej niż inni to poza (przyszłymi) juniorami już nikt raczej tego nie przeczyta. A są też tematy, do których zajrzy niemal każdy (będziesz najlepiej wiedział po statystykach oglądalności - co chwyciło internautów). Myślę. że tematy rekrutacji, wymagań firm i wszystko wokół tej tematyki to chwytliwy stuff. Nie mówiąc o pytaniach i zadaniach rekrutacyjnych - ale tu trzeba więcej wysiłku włożyć, żeby przygotować coś sensownego.

Wracając jeszcze do "Zawiłości języka Java" - to jest ciekawa tematyka, Java jest tak zawiła. cholernie rozbudowana i co by nie mówić trudna. Więc tą tematykę można ciągnąć niemal w nieskończoność. Nie wiem czym się zajmujesz na co dzień, w czym oprócz Javy pracujesz. Ale omówienie problemów, perypetii ze Springiem czy jeszcze lepiej innym frameworkiem (mniej popularnym) może być jeszcze ciekawsze od samej Javy. Powód, to co mówiłem wcześniej, mniej popularne treści, unikalne problemy (i ich rozwiązania) są tym czego się szuka. Jak ktoś szuka "jak zapisać dane do pliku CSV czy JSON" czy "jak użyć selenium w Javie" to znajdzie to na pier.......nie stron (i w tysiącach pytań na SO). A chodzi o to, żeby mieć coś czego inni nie mają. To przyciąga do bloga. No i na pewno lepiej zadbać o dobrą jakość, a nie iść w liczbę postów. Dlatego idealne byłoby zajęcie się czymś o czym jest mało w Sieci, jak Quarkus, Micronaut, Ktor, Vert.x. Przykładem dobrego bloga omawiającego sprawy JVM jest Baeldung, który od niedawna zaczął zajmować się Quarkusem. Podobnie Spring ale nie z Javą a z Kotlinem, to jest coś co nie jest często opisywane na blogach.

Słyszałem, ze blogi przyjmują się porządnie w Internecie dopiero po pewnym czasie (2-3 lata ?), Wielu autorów w tym czasie (lub nawet wcześniej) porzuca je :) Dlatego, na koniec, jeszcze życzę wytrwałości!
1
komentarz 20 października 2020 przez Czarus0 Obywatel (1,040 p.)
Po pierwsze chciałem podziękować za odpowiedź, a po drugie, że jest tak rozbudowana!

Zgadzam się z Tobą w 100%. Na pewno treści mniej powszechne przyciągną większą ilość czytelników. Muszę zgłębić kilka takich tematów :). SOLID jest oklepany, zgadzam się, ale pisząc artykuł chciałem sobie to utrwalić oraz w ogóle sprawdzić jak się odnajduję w prowadzeniu bloga. Po woli będę wdrażał się w nowe, ciekawe tematy podążając za Twoją radą.

Dziękuję serdecznie i życzę wielu sukcesów!
1
komentarz 21 października 2020 przez reaktywny Nałogowiec (40,990 p.)
Nie ma za co dziękować. Dobry blog, to korzyści dla wszystkich.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 307 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 266 wizyt
pytanie zadane 26 lutego 2023 w Nasze projekty przez Piotrek2713 Mądrala (5,380 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...