• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Unreal Engine, jak się za to zabrać.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
595 wizyt
pytanie zadane 4 września 2020 w Grafika i multimedia przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
Witajcie.

Chcę zacząć tworzyć gry.Nigdy tego nie robiłem,ale znam się na programowaniu,wiele rzeczy znam, rekurencja itp.Potrafię działać w Javie oraz C++ czy troszkę C#, konsolowe sprawy,ale to już coś.Wiem że najpopularniejsze silniki to Unity oraz Unreal Engine.Chcę gry 2.5D oraz 3D tworzyć.Najbardziej interesuje mnie UE.

Wyczytałem że w UE działa się w C++ oraz Blueprinty.Mnie jako tako bardziej interesuje C++,lecz tutaj zapewnie wyższa szkoła jazdy.Powiedzcie mi jak zacząć itp,rady.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 4 września 2020 przez Official gildin Bywalec (2,820 p.)
Jeżeli nie masz doświadczenie, to proponuje zacząć od Unity z racji że po prostu jest łatwiejszym silnikiem
komentarz 4 września 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
To oficjalnie co mi polecicie? UE czy Unity?
2
komentarz 4 września 2020 przez Official gildin Bywalec (2,820 p.)
Byku, bierz Unity na początek
komentarz 5 września 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
To dobra,dobrze się składa że aktualnie mam zainstalowane :D

A i jeszcze takie drobne pytanko, da się w Unity tworzyć porządne gry AAA czy jakieś rpg, realistyczne 3D? Bo niby się da,lecz niektórzy twierdzą że tutaj bardziej gry 2D czy mobile.
1
komentarz 5 września 2020 przez techno16 Gaduła (4,780 p.)
Tak, wszystko się da.

 

Ludzie robili gry 2D zombie shootery i teraz każdy myśli, że Unity jest do crapowych gier.
komentarz 5 września 2020 przez Nickowy3456 Użytkownik (610 p.)
No na pewno się da,jest wiele ciekawych produkcji zrobionych w tym silniku..

A i jeszcze,ostatnie pytanko. Mówi się że Unity jest niby powolny w porównaniu do UE, to prawda czy kolejne błędne info.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 4,599 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2020 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 1,635 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2017 w C i C++ przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 356 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...