• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

ściągnięcie wiadomości z konta Onet na komputer, czy jest możliwe?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
949 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
witajcie, przepraszam jeśli umieściłam wątek w złym dziale....

    chciałam zapytać czy jest możliwość jakoś ściągnąć?? wiadomości z poczty onet na komputer np za pomocą kabla USB.  Już pisze o co dokładnie chodzi....   Jakiś czas temu skradziono mi telefon, od czasu zorientowania się o kradzieży do zmiany hasła na koncie mineło jakies 5 godzin... zastanawiam się czy złodziej mógł np. sama nie wiem jak to nazwać, zgrać, ściągnąć, przesłać moje dane, wiadomości, pliki, dokumenty, ogólnie całą zawartość poczty np na swój kąputer lub inne urządzenie ? Miałam tam bardzo ważne rzeczy służbowe  i jeśli ktoś je np opublikuje mogę mieć problemy.

    Może tak być, ze np. jakaś "mądra głowa" np podepnie mój telefon do komputera lub jakiegoś innego urządzenia i "przeżuci" zawartość mojej poczty na swoje urządzenie? I najważniejsze pytanie czy np w sytuacji gdyby ta osoba to zrobiła na to konto przyszłaby jakaś wiadomośc o tej operacji, że coś takiego miało miejsce. wiem że jeśli chodzi o kopie zapasową to  taka informacja jest wysyłana lecz jak to jest w sytuacji wyżej opisanej, może ktoś wie. Zakładając że do mojej 'zguby" dorwała się jakaś mądra osoba pod kątem informatycznym może coś takiego zrobić? i czy na konto przyjdzie mi wtedy jakieś powiadomienie ze operacja tego typu została przeprowadzona?
komentarz 20 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)
Tak mógł zgrać Twoje email-e, ale nie wiem dokładnie jak to jest na poczcie na onet, bo nie korzystam, ale np.: gmail, "rejestruje" taki alert, że takie urządzenie, nazwa jego (telefon nokia, komputer itp.), z takiej przeglądarki lub programu do obsługi poczty elektronicznej - nazwa programu z takiego numeru IP, lokalizacji.  W Twoim przypadku taki alert mógłby się pojawić, ze względu na np.: inny adres IP, powiedzmy, że złodziej wykorzystał w twoim telefonie połączenie wi-fi do przejrzenia poczty w swoim miejscu zamieszkania, lub w okolicy, w każdym bądź razie zostanie wykryty nie używany wcześniej adres IP (nie został autoryzowany). Czy taka funkcjonalność jest na onet? Kolejne pytanie, czy miałaś dostęp do telefonu na pin, odcisk itp. obejście tego też wymaga czasu. Napisałaś, że po ok. 5-ciu godzinach zorientowałaś się i zmieniłaś hasło. Jeśli dostęp do telefonu był w jakiś sposób zabezpieczony jak podałem wcześniej, to jest wysokie prawdopodobieństwo, że złodziej nie dobrał się (nie zdążył) do poczty.
komentarz 20 czerwca 2020 przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
miałam blokade ekranu na hasło które same wymyśliłam, ale z tego co sie dowiedziałam to warto ją obejść i teraz stresuje się ze ktoś moze dysponować moimi wiadomościami
1
komentarz 20 czerwca 2020 przez trzczy Gaduła (3,280 p.)
Nie stresuj się. Kogo miałyby interesować twoje wiadomości? Radziłbym ci jednak pozmieniać swoje wszystkie hasła, jakie masz do różnych kont i na różne poczty czy do banków, bo hasła mogą być cennym łupem dla złodzieja. Takie hasła mają swoją wartość na przestępczym rynku. A jak je pozmieniasz, to będziesz mieć spokój.

Jeżeli chciałabyś odzyskać dokumenty, mejle itd. to zgłoś sprawę do onetu i wnioskuj o przywrócenie ci tego konta pocztowego z wszystkimi mejlami, z nowym hasłem. Wtedy może warto poprzeć wniosek jakimś poświadczeniem zgłoszenia sprawy na policję, jeśli zgłosiłaś.
komentarz 20 czerwca 2020 przez Różyczka202 Nowicjusz (140 p.)
Zmieniłam juź wszystkie hasła, ale niestety nie nastąpiło to od razu po kradziezy, też sobie mowie ze przecież kogo obchodzą moje maile Ale z drugiej strony są ludzie i ludziska

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 2,386 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 251 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 925 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Norsev Nowicjusz (160 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,663 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...