• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój komputer jest hackowany

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
907 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Norsev Nowicjusz (160 p.)
Witam.

Mam problem z hakerami.

Komputer jest kontrolowany bez pomocy internetu, czyli jakieś urządzenie.

Sam próbowałem rozebrać komputer i poszukać lecz nie znam się i nic nie zwróciło mojej uwagi.

Haker może sterować myszką, monitorem, dostępem do internetu, działaniem aplikacji i prawdopodobnie dużo więcej.

Pytanie, czy ktokolwiek wie, lub przypuszcza co to może być i gdzie może się znajdować?

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź.
komentarz 29 czerwca 2017 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
Może trochę więcej info? Jaki system operacyjny? Próbowałeś skanować czymś, jakimś anit-malware, avastem etc.? Czy komputer może się łaczyć z bluetooth albo wi-fi?
komentarz 29 czerwca 2017 przez Norsev Nowicjusz (160 p.)
Windows 8.1 wcześniej coś tam skanowałem ale nic nie wykryło, komputer jest podłączony do wi-fi, połączenia bluetooth raczej nie ma przez co. sprawdzę teraz te programy, jak coś będzie napiszę.

edit: do ochrony używam avast free antyvirus i comodo 10 dla firewalla.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 6 lipca 2017 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

próbowałem rozebrać komputer i poszukać

Tego hakera próbowałeś szukać w środku?

Uwierzyłbym, jakbyś był synem Clintona. Polecam przez tydzień nie oglądać żadnych filmów, i możesz mi uwierzyć, że ten haker da sobie spokój, zniknie i da ci spokój. No, albo to jakaś prowokacja.

3
komentarz 6 lipca 2017 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Niezwiązana z tematem anegdota. Kiedyś pomagałem znajomemu w serwisie komputerów. Klient przyszedł po nieudanym, własnoręcznym, serwisie sprzętu. Ktoś tam mu powiedział że komputer złapał wirusa, że powinien go wyczyścić i dokładnie przejrzeć w poszukiwaniu ów robala. Klient okazał się bardzo skrupulatny, ponieważ doniesiona do nas stacjonarka znajdowała się w kartonie rozebrana w sposób absolutny. Zarówno skrzynia, jak i klawiatura z myszką zostały rozebrane na części niemalże pierwsze. Po przekonaniu się że to nie odcinek 'usterki' albo jakiś głupi żart (i salwie śmiechu wszystkich obecnych na warsztacie), zlecenie zostało przyjęte. Co ciekawe nic w trakcie poszukiwania malwaru nie zostało uszkodzone i po złożeniu działało jak należy, pozwalając znaleźć i eksterminować wirusy w trochę bardziej konwencjonalny sposób.
+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2017 przez coderCpp93 Gaduła (4,200 p.)
Jeśli ktoś miał dostęp do Twojego komputera to prawdopodobnie mógł on zainstalować u Ciebie jakiś program np. Radmin. Za pomocą tego typu oprogramowania można zdalnie kontrolować komputer ofiary z innego komputera. Program może działać, gdy ofiara nie zdaje sobie z tego sprawy. Ikona programu najczęściej jest ukryta w pasku zadań tam, gdzie można ukryć ikony, np. baterii. Nie wiem, czy to prawdopodobne bo przy instalacji trzeba podać uprawnienia administratora, hasło, ale może tego hasła nie ustawiłeś. Ustaw hasło na konto administratora i nie dopuszczaj osób nieupoważnionych do twojego komputera, a zanim zrobisz te rzeczy to przywróć ustawienia domyślne komputera, aby pozbyć się niechcianego programu.

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Może najpierw zerwij połączenie z siecią...
komentarz 29 czerwca 2017 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Panie załatw pendrive, linuxa, zagraj dane. Zmień konfigurację routera i rób reinstall.
1
komentarz 29 czerwca 2017 przez niezalogowany

Mam skan z malwarebytes, sporo wirusów ale za długi tekst żeby go tu dodać.

Nie marnuj czasu policji... Zrób kopię ważnych danych, sformatuj dysk, przeskanuj skopiowane dane. To wystarczy.

Nie licz na to, że ktoś marnował swój czas na manipulowanie przy hardware, tylko po to, żeby mógł sobie pomachać kursorem na twoim komputerze. Niestety żadnej "pluskwy" nie znajdziesz.

komentarz 29 czerwca 2017 przez Norsev Nowicjusz (160 p.)
Ogólnie to "wygrałem" jakiś konkurs w radio "dzięki" mojej byłej gdzie teraz uprzykrzają mi życie, także może być dobrze schowane i czas na to mógł być poświęcony. To może być cokolwiek.

Nie sądzę żeby ponowny format coś dał ale mogę być zmuszony spróbować go jeszcze raz.

Tylko że jak bez dostępu do internetu mogą dalej robić to co robią, jak mogą to zrobić bez pluskwy? a jeżeli już jakaś mogła by być, gdzie może być umocowana?
1
komentarz 29 czerwca 2017 przez Dzemtenjem Bywalec (2,660 p.)
Nie chce być niemiły czy coś, ale wydaje mi się, że podchodzisz do tego w sposób nieco paranoiczny.

Nie opisałeś dokładnie co się dzieje, tylko że ktoś ma kontrolę nad Twoim komputerem nawet bez internetu i zapewne jest to pluskwa bo ktoś z radia dzięki Twojej byłej chce Ci uprzykrzać życie.

Poproś może kogoś znajomego by zerknął na ten komputer i zweryfikował Twoje obawy.
komentarz 29 czerwca 2017 przez Norsev Nowicjusz (160 p.)
Ok, zobaczę co da się zrobić, Dzięki za odpowiedzi.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 929 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 189 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...