• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

W jakim stopniu hacking jest nielegalny?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
247 wizyt
pytanie zadane 6 lipca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Acexun Nowicjusz (160 p.)
Witam

 

Niedawno przez moją głupotę pewien człowiek poznał moje ip. Czytałem na internecie co można z takim ip zrobić i mam pytanie - W jakim stopniu hacking jest nielegalny?

Jeżeli będzie "rządził" moim komputerem mogę to zgłosić na Policję? I co mogę zrobić żeby moje IP uległo zmianie?

Pozdrawiam

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 lipca 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.

Natomiast z adresem IP typowego komputera domowego można zrobić bardzo niewiele. Po pierwsze, z definicji znasz adres IP każdej strony na którą wchodzisz, a każda strona na którą wchodzisz zna Twoje IP. Po drugie, w typowej sieci domowej, o ile nie grzebałeś w ustawieniach, NAT i firewall w routerze sprawia że praktycznie nic nie można zrobić z zewnątrz.

Więc na Twoim miejscu bym się nie martwił.

0 głosów
odpowiedź 6 lipca 2020 przez _Pita_ Stary wyjadacz (11,410 p.)

Cześć, podaję link do kilku artykułów na ten temat:

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 676 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez GDAE Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 2 stycznia 2022 w Bezpieczeństwo, hacking przez mateusz45 Gaduła (3,240 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,632 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...